Překrásná Kate

• Austrálie Beautiful Kate

Spisovatel Ned měl v dětství tak trochu incestní vztah se svou krásnou sestrou - dvojčetem. Když mu bylo šestnáct let, odehrála se řada tragických událostí, které na něm samozřejmě zanechaly emocionální následky. Příběh jeho rodiny je vyprávěn paralelně - minulost i současnost se mísí a do hry vstupují i ostatní příbuzní. Ned se vrací do rodného domu po dvaceti letech, jeho otec umírá. Bere sebou svou mladičkou snoubenku Toni, která je překvapena existencí dvojčete svého přítele. Když najde Nedův deník z doby dospívání, šokovaná se vrací zpět do města. Ned si najednou začne uvědomovat, že jeho otec není zodpovědný za to, co se tehdy stalo. Díky své mladší sestře Sally se poprvé podívá na rodinné události otevřenýma očima a konečně může dojít k rodinnému usmíření. (oficiální text distributora)

Aluska88

Překrásná Kate v sobě skrývá jedno dávné tajemství, které je nám postupně odhalováno. Úchvatné lokace slunné, vyprahlé části Austrálie, sad story and amazing Ben Mendelsohn. V jedné scéně, když jsem viděla všechnu tu bolest a výčitky v jeho očích, měla jsem slzy v očích. He was broken. Jedna z věcí, která dělá výkon herce emocionální a heartbreaking je, když dokáže být natolik ponořený do role a dokáže náročnou, emotivní pasáž přednést tak, jako by ji ani nehrál. Jako by to na určitou chvíli byl on sám, kdo to prožívá. A takové scény a takoví herci jsou daleko za hranice tradičního, co já vím, "Hollywoodského" pláče, srdceryvných a jiných dramatických scén, které s nám i často ani nehnou, protože působí tak nějak "nahraně." Can somebody please give Ben Mendelsohn some award? ()

zigíš

australský vidlákov vytěžený až na dřeň (!) citlivý, čistý, dojemný film o lásce, co úžasný ben mendelsohn povyšuje na něco víc, než ´pouhé´ melodrama ..90% ()

seth82

Jedným slovom nuda...Čakal som niečo na spôsob Bazénu, ale žiaľ nič také sa nekonalo. Žiadne zvraty, relatívne ľahko predvídateľný dej, odkiaľže to má označenie "mysteriózny", to by som strašne rád vedel... ()

Dlubal David

Proč mám rád australské filmy? Protože jsou jiné. Jsou jiné než americké, dokonce jiné než anglické. Mají v sobě tu vyprahlou krásu, která je typická pro celý tento kontinent. Nespoutanou svobodu a otevřený prostor... ■ Doporučuju vůbec nečíst obsah, tagy a komentáře, protože tím přijdete o značnou část překvapení a rozuzlení. ■ Čtyřicátník Ned se vrací do rodného Wallumbi - prdel na konci světa plná australských vidláků. Poslal pro něj jeho umírající otec. Ned s sebou veze svou mladičkou nabíječku, kterou si co nevidět chce vzít za ženu. Hned po příjezdu se nám začíná rozkrývat Nedův skrytý svět. Pomaličku, opravdu pomaličku se objevují části minulosti, které zapadají do současnosti a čím dál tím více vše začíná dávat smysl. Nejdříve tápeme, kdo je/byla ona záhadná Kate, pak když to zjistíme, tak nám to nějak nezapadá do poodkryté mozaiky, ale s každým dalším výletem do minulosti se puzzle začíná rýsovat a má stále otřejší a jasnější tvar. ■ Líbilo se mi, jak byl celý příběh vystavěn a ta postupná gradace děje byla přímo famózní. Když už si myslíte, že jste se všechna rodinná tajemství dozvěděli, tak přijde další a erupce bolesti, výčitek a smutku vytryskne na filmové plátno. [SPOILer] Poté, co omylem Ned vstoupí do společné koupelny, kde je Kate pouze v kalhotkách, tak je ještě vše v pořádku, ale když si pak povídaj na posteli a Ned při jejich sourozenecké chvilce neudrží své vzrušení na uzdě a po chvilce ejakuluje, tak ten moment kdy Kate na svých prstech rozmazává semeno, tak to jsem si říkal, že teď celý příběh půjde jiným směrem, ale světe div se, nešel. A když se pak Ned schovával v kůlně, tak jsem si říkal, že se to bude ubírat tím a tím směrem, ale chyba lávky, oba dva se vydali zcela jinam, jinou rychlostí a po jiných kolejích... [/SPOILer] ■ Když jsem před několika lety viděl celkem zajímavý film Filosofové, tak jedna z hereček mě zaujala natolik, že jsem se chtěl podívat i další snímek, kdy hrála, byla jí Sophie LOWE a film, co jsem si vybral byl právě tento, ke kterému píšu komentář. Dnes mohu s čistým svědomím napsat, že jsem udělal jedině dobře. Jen nechápu, proč mi trvalo více jak dva roky, než jsem se k tomu konečně dostal. ■ Jak jsem již psal výše, tak se zde dočkáte několika velkých i malých překvapení, některá jsou očekávatelná, ale některá nikoli a o to jsou zajímavější. Přibližně někde za polovinou jsem se dozvěděl, že Beautiful Kate byla tak trochu Beautiful Cunt, ale pořád byla beautiful, kdežto ke konci jsem teprv pochopil celou pravdu, která byla smutná... ■ Tento film je zdrcující drama, které popisuje, kterak rodina nefunguje, jak otec a syn nemohou najít společnou řeč, odcizení se nejbližších lidí, sourozenecké komplikované vztahy a lásku. Lásku, která nezná hranic, nezajímá ji povolení, nařízení, zákony, barva kůže, pohlaví... Dále pocit viny a odpuštění. Vnitřní bolest, kterou nelze vyjevit nikomu jinému a uvědomění si tíže následků svých činů, ale i slov, která vyřkneme... ◢ ■ ◣ (R) [/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [80/100] ■ (H) Sophie LOWE [95/100] ● Ben MENDELSOHN [90/100] ● Bryan BROWN [80/100] ● Maeve DERMONY [77/100] ● Rachel GRIFFITHS [84/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Life as a House (2001) ● Koi kaze (2004) ● Tracks (2013) ● The Shipping News (2001) ● The Philosophers (2013) ● My Old Lady (2014) ● Boku wa imôto ni koi wo suru (2005) ● Code 46 (2003) ● De nærmeste (2015) ● Himitsu (1999) ● The Graduate (1967) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Boku wa imôto ni koi wo suru (2007) ● Rebecca (1940) ● Australia (2008) ● Heartbreak High (1994) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 3-VIII-2018; 04:15] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) Aluska88(C) [95/100] () (méně) (více)

darjeeling

Velice dojemné dílo. Zajímavý příběh a naprosto skvělý Ben Mendelsohn. Mám ráda tyhle tipy filmů, kde se mísí současnost a minulost, nostalgické vzpomínky apod. Navíc i pěkný soundtrack. ()

mira.l

Kate, takřečená překrásná, je tady spíš takovým přízrakem z minulosti v rodině, kde taky aby normálního člověka pohledal. Úplná hrůza to nebyla, ale nic mimořádného mi to nedalo. ()

jonny

Ne vsechno musi mit nepredvidatelne zvraty, ne vsechno musi byt naservirovane v tempu jedouciho vlaku. Osobne bych uvital vice takovych filmu...krasne obrazy, detaily v urcitych zaberech a dobra hudba delaji z Beautiful Kate nadprumerny snimek. ()

Bobofon

Při sledování tohohle filmu jsem cítil řadu paradoxních protikladů. Kate není klasicky "beautiful", ale určitý dívčí půvab a charisma má. Všechny postavy mi byly nesympatické, ale nebylo mi jedno, co se s nimi děje a jak skončí. Chtěl jsem to několikrát vypnout, ale vydžel jsem, a nakonec ve mně zůstal dost silný dojem a pocit z příběhu a nálady filmu. První půlka je nudná a zdlouhavá, tak na jednu hvězdu, ale druhá, když děj začne jít na krev, je možná i na čtyři hvězdičky. Takže nakonec tomu dávám průměrné tři, ale (další paradox) rozhodně to není průměrný film v tom smyslu, že ho člověk rychle zkoukne a hned na něj zapomene. ()

solisoli

Psychologická dráma z austrálskej buši o súrodeneckých vzťahoch, pri ktorých sa popletú hormóny, až sa to prepadne do poriadnych tragických udalostí. Vcelku solídne vymyslené zrežírované a zahrané, sekundované slušnou kamerou a hudbou. ()