poster

Zločin - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Dánsko / Norsko / Švédsko / Německo, 2012, 9 h 40 min (Minutáž: 10x58 min)

 • Wormboy
  ****

  Tretia seria ponuka trosku odlisny pristup k teme a prezentuje defacto dva pripady, ktore sa rozpletaju vo vzajomnej suvislosti. Vynikajuci napad zasluhujuci podstatne premyslenejsie a prepracovanejsie posledne dva diely, ktore podkopavaju celu mozaiku, ktoru sa tvorcom podarilo vybudovat. Aby sme sa rozumeli, je to stale stara "dobra" Lundova, ma to spad, ale vo zvysku to uz nie je ono, prave pre znacne logicke a vysetrovacie lapsusy, na ktore som nebol doteraz v tomto seriali zvyknuty. 3,5/5*(1.4.2015)

 • lioncel
  *****

  Díky námětu = únos malé dívenky a postupného odkrytí ututlaného surového zneužití a následné brutální vraždy mladé dívky, určitě nejmrazivější a zároveň dle mého i nejpovedenější ze všech tří sérií .. tentokráte jde o lehce uvěřitelné temné napínavé nervy drásající drama, ukazující opět špínu z vysoké politiky (ne, že by ta na nižších úrovních byla o moc čistší) a téměř všemocnou sílu a moc ´velkých´ peněz (tedy správněji těch, kteří jimi disponují) .. hnus, vztek a bezradnost vyvolávající závěrečné finále .... ach jo, já bych to zakázal (politické strany) .. protože, i ty nejlepší a nejčistší velké myšlenky a ideje o spravedlnosti a rovnosti a také všemi politiky tolik neustále citované sliby o poctivé službě společnosti vždy stejně nakonec pohřbí ten zatracený všude přítomný ´lidský faktor´ ...(9.11.2014)

 • Artran
  **

  Ohrané a napotřetí už skutečně úmorné schéma nezachrání ani brilantní kamera Marcela Zyskinda (díky ní přidávám jednu hvězdu). Příběh se potácí odnikud nikam, postavy se chovají stále stejně a jednání únosce jsem dostatečně neuvěřil - kdeže loňské sněhy první série jsou... V žádném případě bych netvrdil, že třetí série je nejlepší. První série sice nebyla dokonalá, ale měla svou autentičnost a všechno skutečně originální bylo řečeno právě v ní. Posuny třetí série (o drobet lepší vykreslení Lundové, jakýs takýs závěr, již zmíněná kamera) jsou příliš malé na to, abych ji jako celek hodnotil kladně. To si dám raděj dalšího Dickense ;)(5.6.2015)

 • Chrysopras
  *****

  Rozjeto opet na max, mozna dokonce nejlip... Hmmm. Grande finále je pryč a já musim s potěšením konstatovat, že takový konec jsem opravdu nečekal. Velmi umně propleteno a jedničce se minimálně vyrovná. V jedničce mi přišla zajímavější větev rodiny oběti. Tady zase ještě lépe funguje politická linka...(13.9.2014)

 • gudaulin
  ****

  Forbrydelsen předcházela vynikající pověst, setkání s ním ale - jak už to bývá, když máte velká očekávání - nedopadlo dle mých představ. Vadila mi určitá utahanost seriálu s množstvím postav, motivů, prostředí, odboček a slepých cest. Dvacet dílů na vyšetřování jednoho případu bylo na můj vkus zkrátka příliš. Souznění nepřišlo ani s druhou sérií, až třetí série Zločinu se mi trefila do nálady. Ocenil jsem na ní výrazně vypjatější tempo. Forbrydelsen III mě narozdíl od svých starších sourozenců neunavuje, ale napíná. Tady se už vyplatí věnovat pozornost dialogům, vztahům i mimice lidských tváří, vše je promyšlené a má svůj (dočasně skrytý) význam. Scénář vyváženě dělí pozornost mezi několik prostředí a hodnověrně líčí narůstající konflikt mezi dánskými podnikatelskými a politickými špičkami, tváří v tvář šokujícímu zločinu, stejně jako soupeření a lavírování uvnitř tápajících bezpečnostních složek. Jednotlivé linie vyprávění se tu nesmíchávají samoúčelně jako v první sérii. Zvraty ve vyšetřování nevypadají jako boží zásah zhůry, akční prvky jsou pojaté civilně, postavy nejednají černobíle, právě naopak. Každý si nese cejch, ať už dílčího nebo zásadního profesního či lidského selhání. I citově hodně vypjaté scény pátrání po uneseném děvčátku, kterému se rychle krátí čas, tady nevedou k lacinému dojímání nebo manipulaci s divákem. Jako varování, že i sebebohatší společnosti nejsou bez kazů, funguje Zločin III výborně a pro nás navíc představuje tenhle kousek důkaz, že i malá evropská produkce dokáže velké věci. V porovnání s Forbrydelsenem jsou i ty nejsnaživější pokusy našich televizí na pár facek. Celkový dojem: 85 %.(10.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace