Po čtvrtém díle jsem nadšená, rozjezd byl výborný, každý díl vás maximálně navnadí na zhlédnutí dalšího dílu a to je obrovským plusem. K Lundový mně Nikolaj jako parťák taky sedne skvěle a co mě osobně těší, je fakt, že na mě Sarah už nepůsobí jako Lescotka i když adrenalinu má stále plnou kapsu, ale je to konečně taky trochu žena.........Tak a je konec zřejmě poslední série Zločinu a nebo taky ne a budeme překvapení dalším pokračováním. Celé vyšetřování a anabáze , které s tím souvisely jsem hltala zhruba do poloviny devátého dílu a tam se to seklo nejen nelogickým jednáním polciie, kdy už bylo jasné, kdo je vrah, ale ani osobní život Sarah mi tam vůbec neseděl. Možná to mělo svůj význam k pochopení jejího závěrečného jednání, ale to už bylo něco na sílu, alespoň já to tak cítila. Ale přesto musím než souhlasit s tím, že Dánsko se ve světě seriálů, potažmo filmů jako takových, rozhodně neztratí(1.10.2014)

Pokud by se dalo říct o první řadě dánského Zločinu, že byl až moc zdlouhavý a o druhé sérii, že byla možná malinko nepřesvědčivá, tak třetí řada a to hlavně na začátku má úplně jinou atmosféru. Sportovní terminologií má úžasný tah na bránu a hlavně zběsilé tempo, které, hlavně na začátku nenechá diváka vůbec odpočinout. Koncept je stejný, jako v předchozích dvou sériích. Propojení vyšetřování vraždy a světa té nejvyšší politiky, která nakonec míří až do úplně nejvyšších politických pater. Co bych rozhodně ještě vyzdvihl, tak to byla hlavní herecká dvojice. Sarah byla možná nejlepší z celé série a Nikolaj, jako její partner, to byla naprosto ideální volba, kterou ještě vhodně doplnili ostatní herci ve vedlejších rolí . Do téhle chvíle, jenom slova chvály a upřímně řečeno do zhruba osmého dílu mně přes drobné výtky vůbec nenapadlo, že půjdu pod pět. Pak ale vzalo mé skálopevné rozhodnutí rychle za své, k čemuž přispěl hlavně poslední díl a zhruba posledních 30 minut. Teď nemám na mysli šokující konec, ale spíše, co tomu přecházelo před tím. Přece jen, těch změn v chování a také nelogických momentů bylo i na mě moc a to teda něco vydržím. Přesto,(nebo právě proto?) zůstává pro mě tenhle seriál svým způsobem fenoménem, který se jen tak neomrzí a na který se klidně podívám snad někdy možná v budoucnosti. Samozřejmě jen se „Sarah Lundovou“, v hlavní roli.(8.11.2014)

Borgenovské zákulisní kutí piklů obohacené o thrilleroidně kriminální rámec (nebo je to naopak?) s ohromně gradovaným tahem na branku a obnošenými sepranými severskými svetry navrch... Ano, Sarah je zpět. První série nebývale nosný komorně osobní přístup zředila roztažením na dvacítku dílů s kolovrátkovými podepizodami a ta druhá zase dostala do vínku krom vyšších grády, nižšího počtu dílů a větší filmovosti i přístup "všeho houšť a větší kapky" v důsledku čehož tratila na onom svébytném konceptu a stala se tak sice napínavou i kvalitní, ale poněkud ohranou žánrovou variací ostatních. Třetí série si však bere to nejlepší z obou předchozích a zároveň se poučeně vyhýbá jejich neduhům; a je tak s přehledem nejlepší, nejvygradovanější i nejnapínavější. Z velké části je to díky tomu, že do třetice konečně zafungovalo ono důsledné lpění si na triu dějových linií (kriminální, politická a osobní). V minulých sériích totiž jejich vzájemné propojení ne vždy klap(a)lo, tentokrát však již vystupují ruku v ruce jako jeden nedílný celek.(15.2.2015)

Zářez!(16.3.2015)

Emoce, napětí, spousta extrémně silných momentů, které citlivější diváky nenechají vydechnout. V téhle sérii opravdu celkově moc prostoru pro oddych není, dokonce ani v rámci politické linky. Gråbøl je tu oproti předchozím sériím ženštější, jemnější (tloušťka svetrů menší, výška podpatků větší), zato ještě urputnější. Spojení s Kaasem bylo výbornou volbou. Pro mě osobně je trojka nejpovedenější (drobné logické faily neřeším, protože citová rezonance a vymanění z letargie proběhlo). Poslední díl mě dostal jako už dlouho nic. Masakr...(25.11.2016)