Zločin (TV seriál)

• Švédsko

Brottet

The Killing

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Dánsko / Norsko / Švédsko / Německo, 2007 - 2012, 38 h 5 min (Minutáž: 40x55 min)

Frans Bak

Sofie Gråbøl, Lars Mikkelsen, Bjarne Henriksen, Ann Eleonora Jørgensen, Marie Askehave, Michael Moritzen, Søren Malling, Nicolaj Kopernikus, Bent Mejding, Laura Drasbæk, Johan Gry, Troels Munk, Ole Boisen, Morten Suurballe, Farshad Kholghi, Eske Forsting Hansen, Julie R. Ølgaard, Louise Herbert, Jesper Lohmann, Laura Christensen, Cyron Bjørn Melville, Solbjørg Højfeldt, Rasmus Hammerich, Peder Holm Johansen, Tina Gylling Mortensen, Casper Steffensen, Petrine Agger, Helene Egelund, Troels Lyby, Morten Lützhøft, Kim Bodnia, Claus Bue, Vibeke Hastrup, Anders Nyborg, Joy-Maria Frederiksen, Jakob Cedergren, Henrik Prip, Benjamin Boe Rasmussen, Lars Simonsen, Maibritt Saerens, Klaus Tange, Rita Angela, Rasmus Haxen, Anders Hove, John Martinus, Kim Sønderholm, Morten Hauch-Fausbøll, Carl Martin Norén, Charlotte Fich, Mette Munk Plum, Claus Riis Østergaard, Hans Henrik Clemensen, Stine Holm Joensen, Henrik Larsen, Janek Lesniak, Michael Sand, David Dencik, Kim Haugen, Henning Valin, Lisbeth Wulff, Ole Ernst, Jens Jørn Spottag, Klaus Messerschmidt Hjuler, Robert Reinhold, Astrid Reinhardt, Ulver Skuli Abildgaard, Mette Kolding, Mette Vibe Utzon, Max Hansen, Søren Stærmose, Nukaka Coster-Waldau, Kjeld Nørgaard, Pilou Asbæk, Janus Nabil Bakrawi, Preben Kristensen, Søren Pilmark, Casper Crump, Hanne Hedelund, Lotte Andersen, Mikael Birkkjær, Lotte Munk, Claus Damgaard, Kurt Ravn, Michelle Bjørn-Andersen, Julie Agnete Vang Christensen, Nicolas Bro, Anne Sofie Espersen, Stine Prætorius, Ida Dwinger, Morten Eisner, Nicolai Dahl Hamilton, Jon Lange, Sarah Gottlieb, Thomas Hwan, Pelle Koppel, Puk Scharbau, Jacob Ulrik Lohmann, Benedikte Hansen, Carsten Bjørnlund, Kim Kold, Julie Carlsen, Pernille Albæk Andersen, Ole Lemmeke, Joen Højerslev, Flemming Enevold, Behruz Banissi, Jens Jacob Tychsen, Ramadan Huseini, Özlem Saglanmak, Kasper Leisner, Vibeke Ankjær, Olaf Johannessen, Henrik Birch, Søren Spanning, Nikolaj Lie Kaas, Martin Ringsmose, Zeev Sevik Perl, Trine Pallesen, Jens Albinus, Per Scheel-Krüger, Neel Rønholt, Sonja Richter, Helle Fagralid, Anders W. Berthelsen, Jonatan Spang, Nastja Arcel, Stig Hoffmeyer, Niels Weyde, Christian Tafdrup, Jens Andersen, Sigurd Holmen le Dous, Søren Sætter-Lassen, Peter Mygind, Sarah-Sofie Boussnina, Thomas W. Gabrielsson, Susanne Storm, Sara-Marie Maltha, Mette Marckmann, Niels Ellegaard, Tobias Krohn, Kaya Fjeldsted, Oliver Ternstrøm, Kai Selliken, Asbjørn Agger, Nynne Karen Nørlund, Peter Khouri, Kaido Randalu, Mette Walsted Vestergaard, Tom Noder Hale, Kristine Yde Eriksen, Kim Veisgaard, Jacob Wrang Nielsen, Mads Keiser, Lillian Gjerulf, Christopher Poll, Klaus Bundgård Povlsen, Laura Allen Müller, Mette Lysdahl, Kim Bildsøe Lassen, Anne Hauger, Tilde Maja Fredriksen, Philip Antonakakis, Alexandre Willaume

Tak su asi v polovině a nemužu se dočkat konečnyho vypátrání vraha. Trochu nudná je ta část odehrávající se v politickejch kruzích, to si člověk maximálně tak řiká, že sou to všechno idioti a dělaj prácu na hovno. Částečně nudnej je taky ten děj v rodině pozůstalých - místama je lepší, místama spíš horší, hlavně ta pozůstalá matka, která mě tam docela sere - nejen zvolenou herečkou (chyba), ale i hysterickým a hloupým chováním (ale za to nikdo nemuže). Je škaredá a ještě navic hnusná. Každopádně tajemná a ponurá listopadová severská atmosféra na mě působí jak světlo na můru a další děj očekávám jak pani matka svoje nenarozeny děcko. Škoda, že někdy je děj docela zdlouhavej a táhne se to jak ježkovy střeva po silnici. Ale jinak je to inteligentní a napínavá detektivka a po zauzlení se už těšim na rozuzlení... A chýlí se mi to ke konci a i když je to pořád stejně zdlouhavy, tak mě to stejně pořád baví. Trochu mě štve, že je to někdy zbytečně moc komplikovany, ale jinak by tam nemohlo byt tolik zvratů...(23.1.2014)

Dobrý seriál, jen zbytečně uměle natahovaný o nezáživné, nudné a nic neříkající scény, policie se tu občas chová dementně a přehlíží jasné stopy, svědci a rodina často mlčí, nebo mlží aniž by k tomu měli nějaký vážný důvod a tím se vyšetřování natahuje, nebo tápe špatným směrem. Zkrátit to o pár dílů, tak je to pecka.(6.1.2015)

A je to tu! Nemožné se stává skutečností a legendární severská série Most dostává nakládačku od dánských sousedů!! Od prvního dílu to šlape a i přes množství epizod vás Zločin nepustí ani na minutu! Úplně jednoduchá zápletka rozpletená do geniálního příběhu a ukázková tvorba ve stylu honu na kočku a myš!(31.3.2017)

Opět musim konstatovat, že Skandinávci opravdu umí! Po delší době zas koukám na nějakej seriál, kde se nemůžu dočkat dalšího dílu :-). Výživná krimi-politická zápletka, velesympatická vyšetřovatelka, novej kolega, velkej prostor pro pozůstalé a zajímavá atmosféra. Vlastně ( evidentně ne náhodou ) naposledy mě takhle bavil Wallender, ikdyž ten koncept je trochu jinej. Jsem rád, že tohle vidim dřív než americkou kopii ( která je tu příznačně lépe hodnocena ). Po třech dílech dávám ****, ale jestli to udrží "drajv" a konec nebude úplně pitomej, bude to na max. .... Tak konec úplně pitomej nebyl ( ikdyž jsem čekal víc ) a protože cca 3, 4 díly před tim poslednim byly doost dobrý, zvedám skutečně na slabších *****.(21.1.2013)

Pripomínalo to dlhodobé tešenie sa na stretnutie so zaujímavým človekom, ktorý mi má čo povedať, no po vytúženom stretnutí s ním ostane v ústach taká divná pachuť, z ktorej sa postupne spamätávam spomínaním na mňamkové chvíle, počas ktorých som si predstavoval rôzne zaujímavé varianty a možnosti, no realita sa ukázala byť omnoho fádnejšou.(23.5.2013)

• - Seriál pojednává o jednom případu v průběhu celé série, protože tvůrci se rozhodli natočit kriminální seriál více podobný situaci v Dánsku, na rozdíl od americké koncepce, kde připadne jeden případ na jeden díl. Tolik vražd by totiž dánské publikum nepřijalo jako uvěřitelné, protože Dánsko je jedna ze zemí s nejnižší kriminalitou. (luciasce)

• - Sofie Gråbøl (Sarah Lund) nedoufala, že by se mohla natáčet další série seriálu, protože první byla ukončená s uzavřeným koncem. Nicméně se dostalo na natáčení druhé a nakonec dokonce i třetí série díky velkému úspěchu jak na domácí scéně, tak v zahraničí. (luciasce)

• - Tvůrci seriálu se při natáčení rozhodli neprozradit vraha ani samotným hercům. Vzhledem k tomu, že se seriál natáčel díl po díle, nikdo do poslední chvíle nevěděl, kdo je pachatelem, a to ani samotný pachatel. (luciasce)