Filmovym harcovnikum od pocatku docvakne, o co v tomhle filmovem dramatu o podezreni z manzelovy nevery bezi a tak se mohou aspon vice soustredit na herecke vykony, ktere v podani Julianne Moore a Amandy Seyfried jsou fantasticke. Zejmena Julianne zde predvadi neco neuveritelneho, a pokud si ma clovek predstavit zrajici herecku do dokonalosti, ktera se neboji jakekoliv zivotni vyzvy, pak je onou hereckou prave ona. Naprosto presvedciva souhra tela a mimiky, ztrapena, nejista, vzrusena, nenavistna, vystrasne, touzebna... Tresnickou na dortu je pak milostna scena s Amandou..sami reknete, ktera herecka si toto v jejim veku muze dovolit a doopravdy si to dovoli? Smekam klobouk, pani Mooreova. Cely tento film je v podstate koncertem techto dvou herecek, Liam Neeson nema zadny prostor a je to dobre, byl by vice nez rusivym prvkem... Skoda jen pribehu, i kdyz je tezke vymyslet stale neco noveho, par zmen by mu prospelo.(9.5.2010)

Když opomenu fakt, že film, který se v původním jazyce jmenuje Chloe, podle hlavní hrdinky, a v překladu (ano, naše oblíbené překlady do češtiny) tento film známe pod názvem Pokušení, tak jsem byla příjemně překvapená. Podle hodnocení a i podle toho, že jsem o filmu nikdy neslyšela, jsem si myslela, že film bude katastrofa. Ale! Amanda byla opět a "nečekaně" skvělá. Je prostě tvárná a zahraje leccos, dává city najevo a je vážně nadaná a především nádherná. J. Moore také skvělá, její herecký výkon mě dostal do kolen. Co mě zklamalo, byl závěr. A tím film u mě klesl, zhoupl se až na lehký nadprůměr. Čekala jsem víc, něco, co by všem vyrazilo dech, ale nedočkala jsem se.(5.4.2013)

Na tenhle film jsem se těšila už dávno před tím, než jsem zjistila, že půjde na MFF v Karlových Varech. Nabízel totiž mix všech aspektů, které má (zvrhlá?) duše tolik miluje. Charismatický chlap (Liam Neeson) + krásné vizuální zpracování + sexuální náboj podepřený neznámou ženou + drama = světová láska? Možná někdy jindy. To by totiž výborný rozjezd (manžel nepřizná, že zašel na skleničku se svou studentkou, tak se manželka rozhodne provést na něm test "odolnosti" vůči nevěře), nesměl vyústit v tu nejšílenější, konspirativní báchorku všech dob, kde se hlavní hrdinka rozhodne vyspat snad se všemi postavami ve filmu a který končí jedním z nejodpornějších, nejnedůvěryhodnějších závěrů, jaké jsem u filmu kdy viděla. Jo, to už je pravděpodobnější, že Johna F. Kennedyho zastřelili mimozešťani během svého putování na Merkur (a jeho bratra Roberta na cestě zpáteční). Je skutečně urážející, když během prvních 15 minut vymyslím tu nejblbější cestu, kterou by se mohl příběh ubírat, a film ji nakonec naplní na 100%. Jediné, co si tak z Chloe odnáším, je vidina zmařeného námětu, který to mohl někam dotáhnout, a zjištění, že nikdy není lepší najímat pro manžela prostitutku. To, že se s ní vyspí, je totiž nakonec to nejmenší.(13.7.2010)

Chloe aneb Amanda Seyfried si pomalu, ale zcela jistě upevňuje svou pozici ve filmovém světě a dokazuje, že má rozhodně na větší role, že utáhne celý film a že není jen pěkná tvářička. A to se (především dnes, kdy mladé, pěkné holky jsou více než herečky spíše modelky) velmi cení. Chloe je typ filmu, který prostě stojí i padá s hlavní postavou a tudíž i s hlavní protagonistkou. Pokud tuto roli zvládne (tento případ) tak se po celý film nenudíte a sledujete komorní drama, které se v závěru jemně přehoupne do thrilleru a Vám to ani nepřijde. Navíc, pokud tuto mladou, krásnou a talentovanou herečku podpoří dvě herecké legendy, jakými bezpochyby Liam Neeson a Julianne Moore jsou, tak se opravdu o výslednou kvalitu filmu nemusíte bát. Je fakt, že si trochu přisazuji, ale co! Já se fakt bavil a (jak říkám asi posté :-)) na Amandu Seyfried se parádně koukalo… Doufám, že se snímek dostane do povědomí diváků, podle mě si to zaslouží.(23.6.2010)

Co mě k tomuto filmu přivedlo? Amanda Seyfried (už nevím, v čem jsem ji viděl, ale byla prostě kus) a pak Julianne Moore, kterou mám moc rád. Děj byl poutavý a ještě jednou poutavý, pozornost jsem neztratil ani na chvíli, drama+thriller nepatří do žánrů, které vyhledávám, ale tohle se mi líbilo - vlastně je to jeden z filmů, který vás při sledování pohltí a po skončení zachová velký dojem. Mimochodem Chloino vyprávění je slušně vzrušující. 80% Ještě přidám SPOILER: konec mě překvapil, jako by film uťali, ale po chvilce přemýšlení jsem za něj rád a vlastně byl taky hodně povedený; bylo by jen na škodu vše dál uměle nastavovat a rozmazávat.(4.5.2010)

• - Erin Cressida Wilson uvažovala o obsazení Julianne Moore už když postavu Catherine psala. (Chloe..)

• - Uprostřed března 2009 Liam Neeson přerušil natáčení z důvodu lyžařské nehody jeho manželky - Natashi Richardson. Natasha bohužel poranění mozku podlehla. Jen pár dní po její smrti se Neeson dobrovolně vrátil na scénu a scénáristé jeho roli upravili tak, že zbytek svých scén dotočil za dva dny. (D3VIL)

• - Kvůli lesbické scéně s Julianne Moore Amanda Seyfried dokonce zakázala svému otci na film přístup. (Chloe..)