Válečníci: Napoleon Bonaparte (TV film)

• Česko

Nesmrtelní válečníci 6: Napoleon

Heroes and Villains: Napoleon

Dokumentární / Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2007, 59 min

Nick Murphy

Nick Murphy

Zajímavě a především napínavě podaný dokument u něhož bohužel musím konstatovat, že pro naplněný plného počtu hvězd mu scházela druhá polovina, která by jej celkově dokázala uzavřít nějakým lepším způsobem. To především proto, že při cestě kariéry Napoleona Bonaparte, jsme se sotva dostali za začátek. No není se čemu divit. 59 minut, to je v tomto případě jako nic. Takto jenom čtyři hvězdičky z pěti.(9.8.2015)

Jednoznančne najlepší diel série. Výprava, casting a výkon (najmä) hlavného predstaviteľa vzbudili môj obdiv až úctu. Síce sme tu svedkami iba začiatku Napoleonovej kariéry, už tu sa ale tvorcom spoločnými silami podarilo zachytiť všetko, čo ho urobilo hrdinom doby, do ktorej odhodlane vkráčal, cisárom doby, ktorú si začal tvoriť sám a korzickou beštiou stojacou nad krvavými troskami svojich velikášskych snov a neukojiteľných ambícií. Keď nabehli záverečné titulky, zaľutoval som, že sa nejedná o prvú časť aspoň 6-dielnej extra série o tejto rozporuplnej a fascinujúcej postave. Keby taká vznikla, prestanem ľutovať, že sa k tejto látke nedostal Stanely Kubrick. Skutočne nemám pocit, že by sa tvorcovia spreneverili čomukoľvek, naopak ponúkli viac, než sa od nich očakávalo. (pozdejšie som sa od naslovovzatého odborníka dostal k informácii ohľadne nepresností v niektorých detailoch - vek a zámena postáv, úloha Napoleonovej matky v tej dobe a pod., preto hviezdičku uberám, inak ale platí čo píšem vyššie... škoda!)(15.2.2009)

Slušný závěr této série, který trochu překvapivě neprezentuje Napoleona v obdobích jeho brilantních úspěchů, ověnčeného již vladařskými tituly. Takto pouze, jako nevýznamného kapitána dělostřelectva na počátcích své kariéry, který pro zachování rodinné cti a téměř existence hraje vabank s tehdejší cynickou a diletantskou totalitou.(23.1.2009)

Živě si pamatuju, když nám tenhle film pustil náš učitel na dějepis. Samozřejmě mě a kamarádku zaujal Burke. Puberťačky. Ale kdo by odolal atraktivnímu Britovi, že? Soundtrack ucházející, ale co by člověk čekal. Žádný megafilm to není. Člověk nedostane nic víc, nic míň. A mně se tenhle snímek moc líbil. I když by mě zajímalo jak by film dopadl, kdyby se ho ujal Forman.(1.7.2015)

Jednoznačně nejlepší díl série, který se věnuje začátkům slavného válečníka Napoleona Bonaparta. Spíš jako hraný dokument je tato část pojatá jako výpravný televizní film. Tento díl mě velmi mile překvapil, čekal jsem spíše nějakou velkou rozhodující bitvu z Napoleonova pozdějšího dobývání Evropy, ale místo toho na mě vykoukl "jen" kapitán, který se chtěl stát "velkým", a prosadit si svůj názor i riskovat vše.(10.5.2015)