Vraždící kostlivec postupně zabije, až na jediného vojáka, členy vojenského komanda. Tento přeživší voják zanechá videonahrávku nové pátrací skupině, která má za úkol vraždícího kostlivce vyhledat a zničit. Jak ale zabít někoho, kdo už vlastně mrtvý je? (oficiální text distributora)

Gemini

Zzzzzzzz. Ne jako že byste u toho spokojeně usnuli (protože je slušná šance, že budete tu hodinu a půl sedět s otevřenou.... ústy a občas zaúpíte), ale jako že Skeleton Man patří do kategorie nejhlubších Zetek. To jsou takové ty "filmy", které by neměly být vydávány ani na DVD, a nikdo by za ně nikdy neměl zaplatit ani korunu, protože jakákoliv podpora (s)tvůrců tohoto monstra se rovná účastenství na zločinu proti lidskosti. Zkrátka v měřítkách našich komerčních televizí ideální kus na všední den (tím hůř, že o prázdninách) na desátou večerní. Skvosty jako The Heat se klidně můžou vysílat od půl druhé v noci, lepší je učinit přístupným co nejširšímu publiku nějakou takovou příšernost. Ale nač skuhrat nad politikou, dejme se do "filmu" jako takového. Jediné dvě tváře, které si můžete pamatovat, jsou Michael Rooker (v podstatě samé vedlejší role, ale dovede hrát) a Kašpar Van Dýně - ten je zde navíc jako správný "veterán z Delty" zdrsněn pár jizvami, ale nenechte se mýlit, je to on, kdo tu má vedlejší roli;) Herectví nula, pronášená slova mínus deset. Scénář tady sestává z rádobydrsných keců a provařených žánrových momentek. Tedy, scénář...spíš ty relativně náhodně za sebou seřazené listy papíru, na nichž byly napsány dialogy a scénické poznámky. Jak jinak si vysvětlit, že se máte pohybovat v hlubokých lesích, kde zmizela suprvycvičená suprjednotka, aktuálně hledaná hůř vycvičenou suprjednotkou (protože ti první cvičili ty druhé a jsme neustále zásobováni vzpomínkami na to, jak byli ti první drsní), která se na noc zakope a určí hlídky, a najednou dva z členů týmu osamoceně pobíhají po lese, nacož Kašpar !!!UKRADNE CISTERNU A POKUSÍ SE PŘÍZRAK PŘEJET, COŽ SE MU NEPOVEDE A CISTERNA UPROSTŘED SILNICE EXPLODUJE!!! WTF?!?! No, prostě tak;) Zbytek "filmu" je prošpikován naprosto debilně vsazovanými detaily hlavních postav, stokrát vidíte tentýž záběr na smrtonosného smrťáka (což je BTW duch indiána, a proto kolem sebe máchá klasickým raně středověkým evropským mečem;)), zranění hrdinů se objevují a zase mizí, tytéž zbraně vydávají pokaždé jiný zvuk, a tak by se dalo pokračovat až "do alelujá". Nutno říct, že režisér - lépe řečeno osoba, jíž byla svěřena úloha režiséra - Johny Martin je ostříleným kaskadérem, a tohle je jeho jediný "režijní" počin. Ale to je prostě na vysvětlení málo, protože nedosti na výše uvedeném, tohle ani není klasická nadpřirozená vyvražďovačka, jaké točí kluci na střední na ruční kameru. Deset minut po začátku "filmu" totiž začne kostlivec kostit nikdy předtím ani potom nezmíněné vojáky v nějaké budově, a deset minut před koncem se pro změnu přesouváme do obří chemičky, kde pobíjí úplně všechny, a kde dojde k "fajnl šoudaun", po které Rooker zahlásí "Je po všem." a naskočí závěrečné titulky. Tady zkrátka nefunguje vůbec nic, a momentů hodných smíchu nad debilitou toho všeho je strašlivě málo - vybavuju si jenom ten, kde suprjednotka vystartuje na dva borce, de facto mimo záběr je zpacifikuje zkroucením ruky za záda, pak jednomu vytáhnou z maskáčů nějakou kartičku a hlavní ranař zahlásí: "Pch, pytláci!" Ve státech se na to asi fasuje nějaká legitka;) Výsledek je 20%, ruce pryč, nepřibližujte se, a zabijte svůj čas něčím lépe natočeným. To splní i Pokémoni... () (méně) (více)

Gilmour93

Posaďte kostru z kabinetu přírodopisu na koně a proti ní vyšlete vskutku elitní jednotku Delta Force, která je ohákla, jako by si zrovna vyrazili do lesa na houby. A skvostná zápletka o indiánském zabijákovi, kterému prolétávají kulky a střepiny mezi žebry, je na světě.. Tvůrci se evidentně inspirovali Predátorem, místy ho i bezostyšně vykradli, ale je to asi jako by někdo viděl v televizi start amerického raketoplánu a pak si šel do garáže udělat ze čtyř dřevěných fošen, pár hřebíků a plynové bomby na vaření vlastní kosmickou loď.. Soupis nelogičností by byl tlustší, než telefonní seznam Jakarty, střih vykazoval zmatenost mouchy v zavařovací sklenici a za vrchol považuji zařazení scén, které evidentně patřily do zcela jiného filmu, ale tady zkrátka přišly vhod. Scházel snad už jen Lundgrenův He-Man v angorském svetru, přesekávající pana Kostřičku vejpůl mečem strážce vesmíru a já jsem přesvědčen, že M.Rooker musel chvílemi dlouze přemýšlet, proč místo povolání herce raději neuklízí přejeté kočky ze silnice.. Řeknu vám, za život jsem viděl více sraček než řidič fekálního vozu krátce před penzí, ale tato "Komedie plná omylů" bude navždy patřit na piedestal těch nejsmrdutějších.. ()

Eliott

Další film který se nedá brát seriózně, jinak by si okamžitě vysloužil odpad. Je zde spousta vtipných pasáží, jako například rybář rybařící uprostřed pralesa na vodopádu nebo jiskry chrlící stromy během střelby ze zbraní a špatné herecké výkony s děravým scénářem. Ale uznávám, že jsem se při sledování většinou nudil a stačil by mi možná pouze sestřih těch nějvětších perel někde na youtube. ()

MM_Ramone

Nu Image je americká filmová spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1992. Špecializuje sa na natáčanie nízkorozpočtových, béčkových snímkov. Majú na svojom konte aj zopár horrorov. Ich filmy sa vyznačujú hlúpymi scénarmi, mizernými hercami, úbohými efektami a diletantskou réžiou. V roku 2004 Nu Image vyprodukovala okrem iného aj televízny film "Skeleton man". Naivný indiánsky príbeh o vraždiacom kostlivcovi je typickým produktom tejto spoločnosti. Je to lacné, hlúpe a nudné. * ()

Wacoslav1

No totok?! No totok kokot tu tady to totok?! Krvavý kostlivec kurevsky kosí komando kreténů. Kdyby to aspoň kurva drát byla kvalitní zetková zábava, ale tu jsem tu žel bohu nenašel.15% ()

Phobia

Již při spatření upoutávek v televizi má duše sběračky odpadů nadšeně zaplesala. Zapomeňte na Predátora, na svém šmatlavém oři totiž přijíždí Skeleton Man! Maskován kápí, vyzbrojen lukem, šípy, naostřeným klackem a popravčím mečem (prostě takový typický indián), roznáší smrt a hrůzu v lesích, v džunglích, na silnicích i v továrnách; v obývacích pokojích roznáší výbuchy smíchu, neustávající bujarý řehot a samovolné úniky moči. Přišla jsem k TV obrazovce s mírným zpožděním, tak mi nějakou dobu trvalo pochopit, že ta banda turistů, procházejících se mezi stromy, nejsou kravaťáci a jejich hnusné sekretářky na paintballovém teambuildingu, ale ti nejdrsnější z drsných, nejspecializovanější jednotka všech speciálně vylízaných jednotek! Dutch Schaefer by je zabil i mírným pohledem, pokud by ovšem dříve nechcípl smíchy. Kašpárek Van Dien mohl být nahrazen libovolnou figurínou z vitríny galanterie a okolní kompars klepe bačkorama s bravurou, jaká je k vidění už snad jen v tureckém Rambovi. Akorát Majkl Ptačíhnízd tu jundu celému filmovému štábu curví svým průměrným hereckým výkonem. Ohledně děje: představte si ne kýbl, ale celý oceán humorných nelogičností, podpořených genitálním střihem, kdy divák vlastně celou dobu netuší, o co jde, co se děje, ale je to každopádně sranda! Půlka filmu: Nějaký rybář u jezera /střih/ odnikud se vynoří v lese strašák na dýchavičné herce /střih/ rybář se ustaraně rozhlíží /střih/ strašák natahuje luk /střih/ rybář za sebou nic nevidí, tak se uklidněn otáčí zpět k vodní hladině /střih/ rybář je ZEPŘEDU zasažen kůlem skrz naskrz a hroutí se jako Milánek Baroš, když se o něj otře soupeř /střih/ bubák mizí zpátky do té pérdele, odkud se předtím vynořil /střih/ rybář padá z vysokého vodopádu. Smysl? Žádný, jednotlivé scény filmu se jednoduše dělí na debilní, imbecilní a idiotské, přičemž ta nesmyslně vložená minutka s rybářem je pouze debilní. Mezi sekvence nebývale idiotské se řadí například chvíle, kdy Kašpárek při noční procházce džunglí objeví frekventovanou asfaltku, na ní ukradne cisternu a s tou se po 50 metrech jízdy vyseká po zjevení bubukostry uprostřed silnice. Smyk, šílený výbuch, plameny šlehají na všechny strany, Kašpárek se vykulí z kabiny, žádné podstatné zranění, žádný žár, ba ani odlesky požáru není vidět. Proč Kašpárek tu cisternu vůbec čórnul a zda havarovat měl v úmyslu, to je větší záhada než kruhy v obilí. "Skeleton Man" je zkrátka tak dementní, až to rve bránici - kdo neviděl, neuvěří. Čistokrevný odpad, ovšem jednu hvězdičku dám: 5% za Rookera, 5% za sympatické exteriéry, 5% za hodinu chechtání v kuse (víc jsem bohužel neviděla, uspal mě reklamní blok). ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Toho rána jsem vstal, bylo mi divně. Nějakou prapodivnou kombinací náhod a omylů se na mém monitoru objevil film Skeleton Man, díky čemuž dostalo veškeré zlo světa na moment dovolenou. Zatímco po obrazovce běhaly zlotřilé kosti, stihl jsem sníst oběd, po němž na talíři zůstaly jejich mírumilovnější kámošky. Taky mi upadla vidlička, pod stolem jsem zůstal patrně dlouho. Když jsem se vrátil do reality nad stolem, musel jsem se smířit s faktem, že na monitoru jezdí kostra na koni, má luk a hraje se skauty (vojáky) patrně deathmatch. Švanda to moc nebyla, pak to ale jaksi skončilo. Stačil jsem v průběhu filmu vykonat několik činností, snaha o sledování byla vážně ztráta času - doporučuji maximálně jako kulisu pro papouška, když nejste doma (a nemáte ho rádi, vy parchanti). ()

hladass odpad!

Opravdu se divím, že jsem tuhle "perlu kinematografie" vydržel do konce a bez rychloposuvu... Ale vůbec se nedivím, že Skeleton Man je jediný film Johnnyho Martina... ()

Campbell

No ti tvůrci jsou fakt parádní, tohle hodit do světa je šílenost, ten začátek proboha kde to viděly, Zabiják byl strašnej a vydržel fakt všechno což se mi moc nelíbilo, ani když byl nějaká nadpřirozená bytost. Vojáci vypadaly jak obyčejní houbaři a ani Dien moc nepotěšil(ten to po čase zabalil), tohle je ultimátní béčko na jedno zkouknutí. ()

SOLOM.

No ty vole, viděl jsem už nejrůznější nesmysly od Nu Image či Asylum, ale tohle byla vážně síla. Tady se totiž nepromenádovaly nejrůznější gigantická monstra, ale skeletonová rádoby verze Predátora. Škoda že jsem u sebe neměl nějakého špeka, protože bych si to určitě užil mnohem víc. Bohužel jsem neměl ani kapku alkoholu v krvi a tak si nešlo nevšimnout té kupy nesmyslů a do očí bijících chyb, které nám tvůrci přichystali. To že někdo sejme vrtulník, bych neřešil (už jsem viděl žraloka žrát letadlo, hada vlak či piraňu ponorku), ale když nedokáží ani točit scény s koněm, který by měl jen jednu barvu srsti, kostlivec s pláštěnkou (jednou je roztrhaná, podruhé jak vypraná v Perwollu) a členové „speciálního komanda“ si snad svoje speciality vycucali z prstu (na co je mi specialista na boj pod vodou v lese?), no prostě no comment. Ze začátku se mi film ještě v rámci možností líbil, krve a mrtvol bylo dosti, ale ve chvíli kdy na scénu naklusali ti skautíci, kteří vypadali spíš, že jdou natáčet amatérské porno, než zachraňovat ztracené vojáky – kurňa čtyři na čtyři a ani žádná erotika (tohle si u mě tvůrci posrali už dopředu). Nějaký ten bodík přece jenom dát musím, už jen kvůli Michaelu Rookerovi. ()

corpsy

Predátor v podobe jazdiaceho kostlivca, odeného v čisto novej pláštenke kúpenej v supermarkete. Chlapci, ktorí dnes posielajú do boja Postradateľních, či Mikea Banninga, boli pred nejakým tým desaťročím častými návštevníkmi východnej Európy, kde natáčali jednu nuimageovskú hovadinu za druhou. Dokázali lákať ( v tej dobe ) ešte nevyprchaných hercov ( Michael Rooker ) do filmovania úbohých cetiek, ktoré niesu luxusné ani pre naše československé komerčné TV stanice. Viď SKELETON MAN. ()

Pishin

Smrťák vraždí a vraždí přitom na koni jezdí a banda mariňáků do ně střílí a střílí což dělaji to 3/4 filmu, než jim dojde, že tudy cesta nevede. Na ''Grande Finale'' jsem už nevydžel a 10 minut před koncem jsem si raději šel lehnout. 1* dávám za tu demenci, kterou je tohle dílko doslova prošpikováno! ()

EastWicka

Fakt výborné céčko, chvílemi až éčko - kvalitní triky a vytříbený humor ;). A je tam i souboj "Rambo versus Nazgůl (co asi potkal Sama Hawkinse)". ()

ArsenalEagle odpad!

Nezáživnej "horor". Nevím, nebavilo mě to, radši jsem to přepnul na Hlas Československa.. Akčňáky s hororovým napětím mě většinou baví, ale tohle byl jeden velký omyl. Kostra z kabinetu přirodopisu zahalená v černé karkulčině kápy na koni... Hele, tohle byl omyl a kdo to ještě neviděl, radši se tomu na kilometry vyhněte! ()

StrYke odpad!

Viděl jsem sice jen poslední půlhodinu, ale bohatě mi to stačilo :) Aby někdo neremtal, samozřejmě film do(před)koukám ()

cariada

V podstatě neviditelný kostěj vraždí hlava nehlava, jen díky tomu to nedám do odpadu, kam to patří. Jen by mě zají malo náký vysvětlení proč jako? Nebot ten film postrádal smysl. ()