Skeleton Man (TV film)

Skeleton Man

Akční / Horor

USA, 2004, 95 min

• TERRORDROME

Ďalší filmový klenot ktorý dokazuje že ľudská hlúposť je naozaj nekonečná a z tohoto hľadiska to má teda v podstate istú poučnú hodnotu. Indiánska smrtka s parádne vystuženou kapucňou si to serie lesom a morduje ľudí. Prečo to robí vie snáď iba indiánsky šaman ale ten je mešuge a za konzervu fazule ( "hmmm, fazuľa dobrá... ) zabľaboce akúsi dementnú historku z ktorej nie je veľa osohu. V lese sa náhodou pohybuje aj skupinka zmätených turistov alias super duper drsné americké komando. Bohužiaľ, aký sú drsný taký sú sprostý, respektíve pán "režisér" im nedáva žiadnu šancu pretože nemá ani šajnu o tom čo vlastne robí a aj jednoduché zoradenie záberov do nejakého zmysluplného sledu je pre neho nadľudský výkon. V jednej chvíli pochodujú komanďáci lesom v hrdinsky spomalenom zábere a v ďalšom zábere je každý z neznámeho dôvodu niekde inde. Jedna z naj scén je tá kde naverímboha blúdiaci Casper natrafí uprostred lesa na diaľnicu kde náááááhodou stojí kamión ktorého vodič si musel akurát oskočiť, šlohne ho a pokúsi sa smrtku zraziť. Úplná normálka je aj scéna keď dáky inteligent chytá ryby udicou z okraja stometrového vodopádu(!) a smrtka ho zastrelí od chrbta, takže šíp sa mu zapichne do hrude. Ó a ešte som nespomenul nášľapnú mínu na ktorej blikajú rôznofarebné svetielka a k tomu robí PÍP-PÍP aby ju náhodou nikto neprehliadol ( tomu sa hovorí humánna bomba ). To že je v tom lese aj chemická továreň, že ten smrtkoš odstrelí šípom zadnú vrtuľu z helikoptéry a že keď sa drsný komandoš potkne o papek zletí divokými kotúľmi 20 metrov po mierne naklonenom kopci na vystúpanie ktorého naásledne potrebuje lano sú už len také milé mušky na obrovskom plesnivom lajne. Ak bol Plán 9 najhorším filmom 20 stročia, tak Skeleton Man je hneď na úvod horúcim kandidátom na najhorší film 21 stročia.(5.1.2013)

• ArsenalEagle

Nezáživnej "horor". Nevím, nebavilo mě to, radši jsem to přepnul na Hlas Československa.. Akčňáky s hororovým napětím mě většinou baví, ale tohle byl jeden velký omyl. Kostra z kabinetu přirodopisu zahalená v černé karkulčině kápy na koni... Hele, tohle byl omyl a kdo to ještě neviděl, radši se tomu na kilometry vyhněte!(18.2.2012)

• corpsy

Predátor v podobe jazdiaceho kostlivca, odeného v čisto novej pláštenke kúpenej v supermarkete. Chlapci, ktorí dnes posielajú do boja Postradateľních, či Mikea Banninga, boli pred nejakým tým desaťročím častými návštevníkmi východnej Európy, kde natáčali jednu nuimageovskú hovadinu za druhou. Dokázali lákať ( v tej dobe ) ešte nevyprchaných hercov ( Michael Rooker ) do filmovania úbohých cetiek, ktoré niesu luxusné ani pre naše československé komerčné TV stanice. Viď SKELETON MAN.(1.9.2016)

• Phobia

Již při spatření upoutávek v televizi má duše sběračky odpadů nadšeně zaplesala. Zapomeňte na Predátora, na svém šmatlavém oři totiž přijíždí Skeleton Man! Maskován kápí, vyzbrojen lukem, šípy, naostřeným klackem a popravčím mečem (prostě takový typický indián), roznáší smrt a hrůzu v lesích, v džunglích, na silnicích i v továrnách; v obývacích pokojích roznáší výbuchy smíchu, neustávající bujarý řehot a samovolné úniky moči. Přišla jsem k TV obrazovce s mírným zpožděním, tak mi nějakou dobu trvalo pochopit, že ta banda turistů, procházejících se mezi stromy, nejsou kravaťáci a jejich hnusné sekretářky na paintballovém teambuildingu, ale ti nejdrsnější z drsných, nejspecializovanější jednotka všech speciálně vylízaných jednotek! Dutch Schaefer by je zabil i mírným pohledem, pokud by ovšem dříve nechcípl smíchy. Kašpárek Van Dien mohl být nahrazen libovolnou figurínou z vitríny galanterie a okolní kompars klepe bačkorama s bravurou, jaká je k vidění už snad jen v tureckém Rambovi. Akorát Majkl Ptačíhnízd tu jundu celému filmovému štábu curví svým průměrným hereckým výkonem. Ohledně děje: představte si ne kýbl, ale celý oceán humorných nelogičností, podpořených genitálním střihem, kdy divák vlastně celou dobu netuší, o co jde, co se děje, ale je to každopádně sranda! Půlka filmu: Nějaký rybář u jezera /střih/ odnikud se vynoří v lese strašák na dýchavičné herce /střih/ rybář se ustaraně rozhlíží /střih/ strašák natahuje luk /střih/ rybář za sebou nic nevidí, tak se uklidněn otáčí zpět k vodní hladině /střih/ rybář je ZEPŘEDU zasažen kůlem skrz naskrz a hroutí se jako Milánek Baroš, když se o něj otře soupeř /střih/ bubák mizí zpátky do té pérdele, odkud se předtím vynořil /střih/ rybář padá z vysokého vodopádu. Smysl? Žádný, jednotlivé scény filmu se jednoduše dělí na debilní, imbecilní a idiotské, přičemž ta nesmyslně vložená minutka s rybářem je pouze debilní. Mezi sekvence nebývale idiotské se řadí například chvíle, kdy Kašpárek při noční procházce džunglí objeví frekventovanou asfaltku, na ní ukradne cisternu a s tou se po 50 metrech jízdy vyseká po zjevení bubukostry uprostřed silnice. Smyk, šílený výbuch, plameny šlehají na všechny strany, Kašpárek se vykulí z kabiny, žádné podstatné zranění, žádný žár, ba ani odlesky požáru není vidět. Proč Kašpárek tu cisternu vůbec čórnul a zda havarovat měl v úmyslu, to je větší záhada než kruhy v obilí. "Skeleton Man" je zkrátka tak dementní, až to rve bránici - kdo neviděl, neuvěří. Čistokrevný odpad, ovšem jednu hvězdičku dám: 5% za Rookera, 5% za sympatické exteriéry, 5% za hodinu chechtání v kuse (víc jsem bohužel neviděla, uspal mě reklamní blok).(17.8.2011)

• drankeryth

Tento film nema daleko od hodnotenia odpad, ale on si to jednoducho nezasluzi, pretoze som sa na nom dobre zabavil, aky je trapny a nedorieseny:) Nazov filmu znie docela dobre, ale samotny skeleton man vobec nevyzera strasidelne, ze by ste mali mat pred nim strach. Kostra zahalena v plasti si to prehana na koni po celom lese a likviduje svojich protivnikov bez mrknutia oka:))) Tento kostnaty bojovnik zo sebou nosi siroky arzenal zbrani, ale bodnych a secnych zbrani. Nikto proti nemu nemal sancu a on bez problemov likvidoval vojakov ako na vyrobnom pase niekde vo fabrike. Nejakych zabil sekerou, dalsich mecom a co mal najviac v oblube, tak to bolo napichovanie obeti na svoju kopiju, ktoru bez problemov zdvihol nad svoju hlavu jednou rukou. Co sa tyka tych marinakov, ktory prisli na zachrannu misiu, tak mi pripadali nejaki dementni a znalost zbrani asi neovladali, pretoze oni ho ani poriadne nevedeli trafit do tela a to na vzdialenost par metrov. Oni len stale strielali do stromov a do zeme ale ciel ani za boha nevedeli trafit:) Zaporak vyzeral nieco ako postava o bezhlavom jazdcovi, ktory hral v Ospalej Diere a bol aj mixnuty predatorom, pretoze sa vzdy stracal a neskor objavoval v telesnej podobe, aby ho aj chudacikovia vojacikovia videli a mohli si na neho vystrelit. Ten Skeletom typek sa aj musel pekne zapotit, lebo podla mna aj dost povrazdil ludi a moze sa takto rovnat s Johnom Rambom:) Co sa tyka dialogov, to bolo o nicom a herecke vykony som nevidel ziadne, urcite sa niekde stratili na polceste k nim:) Filmu davam len jednu hviezdicku pretoze trapne vyzerajuci kostnac pobil docela vela dementnych vojakov, ktorych som niekedy nechapal ako sa to spravaju a reaguju na neho.(19.9.2011)

• - V Německu je film označen jako komedie, ne jako horor. Reklamní slogan na obalu DVD oznamuje "Zde žije duch Eda Wooda". (hladass)

• - Původně se film měl jmenovat Cottonmouth Joe. (Yoda666)

• - Rybář je nad vodopádem střelen šípem do zad, ale šíp ho zasáhne do hrudi zepředu. (Yoda666)