Čas lovit

Akční / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2020, 134 min

Seong-hyeon Yoon
  • JASON_X

Nezáživný a v první polovině dokonce až nepříjemně nudný film o třech vylízaných blbech, kteří chtějí přijít rychle k penězům, aby si mohli koupit dům na pláži a být už nadosmrti šťastně spolu. Určeno nejspíš všem obdobně vylízaným korejským teenagerům, protože tihle tři imbecilové jsou vylíčeni jako správní sympatičtí kluci a de facto jako politováníhodné oběti. Stopáž brutálně přepálená, asi proto, aby diváci mohli vyslechnout co nejvíc myšlenkově "hlubokých" dialogů našeho trojlístku a sledovat co možná nejvíc hluchých míst a otravně zdlouhavých záběrů. Nezajímavý a nepůsobivý je i zabiják, který jde hošanům po krku. Z celého filmu stojí za to jedině perfektně zvolené exteriéry zpustlé velkoměstské periferie (má se jednat o blízkobudoucí Soul v době ekonomické krize). Takže jedna za vizuál a do koše. Dosud můj jednoznačně nejslabší korejský film a zároveň i můj nejslabší film od Netflixu. A plánování druhého dílu považuju za nejapný žert.(30.4.2020)

Netflix a Jížní Korea opět spolu! Film se odehrává v blízké budoucnosti, kde Korea zažívá úpadek ekonomické krize. Korejský Won klesl na nulu a kriminalita v ulicích se zvyšuje a toho využije parta přátel, kteří nemají už co ztratit a rozhodnou se okrást místní hernu. Ovšem to netušili, že majitel herny na ně vyšle chladnokrevného lovce, který má pouze jeden úkol (Zabíjet!). Hezky natočené, zajímavý nápad, skvělý záporák, velmi autentické přestřelky i poměrně dost napětí, ale zamrzelo mne, že z toho načtrnutého světa nevyužili více a mohli to okořenit i nějakým soubojem, což mi zde chybělo. Je to však standardní slušná Korea, která stojí za pozornost. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.(27.4.2020)

Ako strielačka je to dobré a film má väčšiu polovicu filmu dobrú atmosféru naháňačky, no potom príde úplne zbytočný a hlúpy zvrat, ktorý má napätie umelo predlžovať, no film iba pokazí. Partička kamarátov nezaujímavá, pričom mi bolo jedno, či prežijú. Nájomný vrah hlupák, ktorý je navyše nepriestrielný terminátor. Nemá robiť zabijáka, keď ho to nebaví a potom vystrája takéto hovadiny. Film bol zbytočne dlhý. Dám 5,2/10.(26.4.2020)

Ak to budem hodnotiť v rámci celosvetovej, hlavne tej americkej kinematografie, tak to bude silný nadpriemer. Má to pasáže ako tá v bare s mobilom, kde som bol napnutý jak guma v trenkách, má to sympatických hrdinov a riadneho mäsiara, čo po nich ide jak pes po údenom.Ak to budem ale hodnotiť čisto v rámci kórejskej kinematografie, tak je len klasický priemer. Pretože kórejci jednoducho vedia natočiť iný delovice na ktoré sa nikto nechytá. Tu mi najviac chýbal taký ten výraznejší plot twist, ktorými su ich filmy známe.(26.4.2020)

Tady Korejci nastartovali dost zprudka. Ta parta hňupů mi k srdci vůbec nepřirostla, ale vloupačka byla super. Pak už to jelo ráz na ráz a dělo se vlastně to, co se dít mělo. A mě to nějak nepohoršovalo. Pořád jsem ale z tohoto kousku cítil tu správně ponurou a drsnou atmosféru korejského thrilleru, kteří hoši a děvčata z tohoto poloostrova vysloveně umí a musím říct, že v celkovém kontextu jsem nemohl být spokojenější.(2.5.2020)