Seulpeumboda deo seulpeun iyagi

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 104 min

Tae-yeon Won

Tae-yeon Won

Běžně romantické filmy vůbec nekomentuji, i když ty asijské, zejména pak korejské, které v dnešní době jasně vedou, velmi rád sleduji ... Od tohoto filmu jsem nevěděl co přesně očekávat a ani jsem nic extra neočekával ... Film mne ale totálně emocionálně roztrhal na kusy, brečel jsem se svoji holkou jako malé děcko, měl mokrý kapesník a byl fakt emocionálně zničen. Nikdy jsem si nemyslel, že se to stane, ale tento film mne ještě více dostal, než dnes již kultovní a pro mne do chvíle shlédnutí tohoto filmu, nepřekonatelný Moment to Remember (2004). Absolutní diamant v korejské romanticko-dramatické kinematografii!!!(29.11.2009)

Je těžké opustit toho, koho milujeme. Je ještě těžší opustit toho koho milujeme a dívat se, jak je s někým jiným, jelikož jsme si vědomi toho, že mi nikdy nemůžeme své lásce to, co ten druhý. Protože víme, že... Umíráme... Krásný, volně a klidně plynulý film, kdy divák trpí s K. a přeje si, aby se to, co ví že se stane, nestalo... Sang-u Kwon svou roli zahrál skvěle, naopak do Bo - yeong Lee jsem se 2/3 filmu nemohl pořádně vcítit. Stává se mi to málokdy v Asijských filmech, ale její roli jsem jí nevěřil. Nesmím ale opomenout krásnou hudbu, podbarvují tento snímek. Nicméně... Něco mi tam chybělo... Něco, díky čemuž bych si řekl: "Ano, tohle je bravurní snímek!"... Ale i tak mi zůstává v hlavě tento film jako nadprůměrný...(6.5.2010)

Hmm, málokdy se stane, že mě Korejci nedostanou. A tohle je přesně ta výjimka. Neukápla mi jediná slza a jediné, co mám v hlavě je to, že to bylo absurdní. Tohle nebylo o lásce, ale o sobeckosti. Je mi líto, ale prostě jsem to tak vnímala. Jediná postava, která se mi tam líbila byla "odstupující snoubenka". Ta se svým cynismem imho snažila, aby se Kang vzpamatoval. Žel se jí to nepovedlo. Dala bych dvě hvězdy, protože už si to víckrát nepustím. Tu třetí má u mě film za Lee Seung-chula, do kterého jsem čerstvě zamilovaná a jehož jedna z prvních pecek "Hee" je ve filmu zmiňována. :^)(30.3.2013)

Nie je toľko tajomstiev predsa len príliš zbytočných? Namiesto tej celej trýzne v dušiach všetkých postáv by mohli byť aspoň krásne momenty. Je krásne sa obetovať pre milovanú osobu, len toto mi prišlo až absurdné a hlavne takýto druh obety aj tak nepomohlo nikomu - aj keď nikto zase nevedel kto pre koho vlastne čo znamená. Takže z tohto pohľadu mi to prišlo úplne prehnané. Ale napriek tomu to určite malo čosi do seba, aj keď miestami ma to nudilo a ubíjalo, ale množstvo krásnych symbolov a dialógov tomu dodalo tú potrebnú zmyselnosť. No ale z celkového pohľadu je to pre mňa bohužiaľ len priemer.(24.11.2013)

Spíše než hlavní postava laskavého obětavého Kanga mě zaujala osobitá Eun, která sice není žádná princezna, spíš takové občas protivné třeštidlo, ale pod povrchem skrývá mnohem víc než se zpočátku zdá. Také je tu několik opravdu zajímavých vedlejších postav, například fotografka Jenna. Přesto, když jsem si po patnácti minutách říkal, že tentokrát to asi nebude žándý zázrak, netušil jsem co mě čeká. V pozvolna plynoucím příběhu, kde pro nás poněkud exotické zákulisí korejského rozhlasu pomalu ustupuje univerzálně srozumitelnému milostnému příběhu, se vše odvíjí přehledným a předem daným směrem. Než nadejde poslední půlhodina. Ta mě, sice "načatého" dojemným Kangovým osudem a obětavostí, ale jinak zcela nepřipraveného na to, co bude následovat, dokonale zbourala. Jen jsem hleděl a slzel a to ještě dlouho po skončení filmu. Neskutečné.(8.7.2011)