Kimssi pyoryugi

Hae-joon Lee

Byeong-seo Kim

Hong-jib Kim

Moo Ryung Kim

Určitě nejen komedie, ale spíše drama o existenci, absurditě, probléméch moderního světa jako ekonomická krize, kreditní karty na všechno, spotřební šílenství, hikkikomori. Popírá to naprosto zásadně klišé v romantických filmech, zejména těch korejských. Poklidné tempo plynutí, neobvyklí hrdinové. V rámci roku 2008 určitě jeden z nejoriginálnějších filmů v Koreji.(28.11.2009)

Další ze zdejší Jihokorejské TOP 5 ČSFD, který mě nijak neuchvátil. Ať to vezmu z kterékoliv strany, přišel mi strašně obyčejný a to naprosto vším, co v tom bylo k vidění, Holý průměr a plno všednosti. Asi se to odvíjí od toho, co kdo v životě zažil a v jakém prostředí se vyskytl. Z toho důvodu to pro mě je naprosto tuctové. A to v obou směrech jak toho ostrovního tak toho pokojového. Zahrané tak, že jsem neměl dojem, že by bych si užíval nějaké herecké představení. Opět dvouhodinová podívaná, ve které se vlastně krom úvodu a závěru nic neděje. Ale podle zdejšího hodnocení si říkám, že se v tom odráží to, že většina hodnotících asi nikdy nic podobného nezažila, nebo v něčem podobném nežije. Holt každý nemá takové štěstí. Emočně mě to nechalo po celou dobu chladným a na to u korejských filmů taky nejsem moc zvyklý. Takže se to dá považovat za zklamání. Nehledě na to, že v tom spousta věcí nesedí a když jsem si film nemohl nijak užít, tak mi pak tyto nedostatky taky vadí, jinak bych je většinou nebral v potaz.(23.4.2016)

Podle posteru to už tak nějak pro jihokorejce tradičně vypadá jako příšerná bláznivá komedie, ale opak je opět pravdou, je to takový milý, trošku komediální drama o dvou lidech a jejich divných životech. On přišel o všechno, chce se zabít a náhodou se dostane na opuštěnej ostrůvek uprostřed města a řeky Han, kde musí začít žít, jak dovede, protože neumí plavat. Ona žije asociální život ve světě internetu a představ, s nikým nemluví, s matkou komunikuje jen přes smsky a nikdy nevychází z bytu a ze svýho pokoje jen když nikdo neni doma, její jedinou zábavu je její imaginární já na internetu a blog, ale to jen do chvíle, než přes svůj foťák v bytě zahlídne podivnýho chlápka na ostrůvku. Ohromě s citem, lehce a vlastně i zábavně odvyprávěný(19.10.2009)

Asijská produkce byla a je v mnoha směrech o dlouhé kroky dopředu oproti americké a to především co se originality týče. Stejně tomu je i v tomto případě, kdy je možná vidět inspirace Zemeckisovým "Trosečníkem" ale přesto je film v mnoha směrech jiný a možná právě díky tomu, tolik poutavý a zábavný. Jak to může dopadnout, když se zhýčkaný městký mladík ocitne mimo civilizaci, ačkoliv je ve své podstatě na dosah.(30.11.2012)

Už dlouho jsem žádný korejský film neviděla a docela jsem váhala, než jsem se rozhodla dát na tenhle tip. Ale díky moc za něj, protože to bylo přesně to pravé, co se mně dnes strefilo do mojí nálady. Dokonale zpracovaný příběh v podstatě o dvou ztroskotaných dušičkách v naší civilizované době, protkávaný mnoha úsměvnými situacemi, které nutí k zamyšlení. Hluboké a dojemné hledání nejen sebe samotného, uvědomění si maličkých věcí, které stačí k velké radosti, ale celkově o hodnotách, které jsou, či nejsou v naší době skutečně důležité. Co si budeme povídat, každý z nás byl někdy na nějakém podobném obrazném ostrůvku a přemýšlel o tom, jaké je umění skutečně žít. A s vloženou romantickou linií to nemělo chybu.(7.3.2013)