poster

Kimssi pyoryugi

 • Jižní Korea

  김씨 표류기

 • anglický

  Castaway on the Moon

 • Slovensko

  Ostrovy menom Kim

  (festivalový název)

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 116 min

Režie:

Hae-joon Lee

Scénář:

Hae-joon Lee

Kamera:

Byeong-seo Kim

Hudba:

Hong-jib Kim

Producenti:

Moo Ryung Kim
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Popluh
  *****

  Aby bylo jasno, mám proti tomu výhrady... Jenže... Ještě předtím, než došlo k závěrečnému běhu jsem si "liboval", jak ten film nemá nic, čím by mě mohl ve svém závěru překonat. Ano, rozhodně byl celou dobu skvělý a opravdu výborně zahraný, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl o pár minut kratší. Jenže pak jsem se přistihl, že jsem při závěrečných scénách stejně napjatý, stejně bezradný a nakonec i stejně slzavě usměvavý jako ona. 85 %(6.4.2010)

 • balone
  *****

  Hodně netradiční film, tady si opravdu se scénářem někdo pohrál a vzniklo z toho úžasné dílo. Když se podíváme na plakát, spíše očekáváme něco bláznivého, ale ono to až tak bláznivé neni, ono by se to mohlo i klidně stát. On, který by chtěl jít všude, ale nemůže a ona, která všude může chodit, ale nechce. Ale co když každý dostane svou příležitost? 90%(20.12.2009)

 • Jirka_Šč
  *****

  Bezprostřední pocit po této "existencionální romanci" (i během ní) je, že mám hlad. Černé fazolové nudle jako naděje :). "I'm sorry." Pěkné. Na filmu neoceňuji pouze originalitu (neúspěšný chlapík se chce utopit, skočí do řeky a vyplaví ho na opuštěném ostrově uprostřed civilizace, ze kterého se nemá jak dostat --- dívka, která se dobrovolně izoluje, žije imaginární život v jednom pokoji a na internetu, s rodiči komunikuje sms-kami a po nocích fotí měsíc), ale formu (příjemnost, citlivost, jednoduchost, občasnou zábavnost, cílevědomost), se kterou je příběh vyprávěn. Není to dokonalé (možná maličká nevyváženost, občasná rozkolísanost), ale přesto mám chuť hodnotit maximálně. Když kvůli ničemu jinému, tak za "zatlačení kačenky" prstem. ■ Když vše selže, pomůže vám při rybolovu šampón! ■ Doručovací služba, která doručuje doopravdy všude! ■ Vztah přes čočku fotoaparátu. ■ "Who are you?"(14.8.2012)

 • FFilipCZ
  *****

  Znáte ten pocit, kdy se po konci nějakého filmu tak blaženě pousmíváte - ten pocit, že jste z toho filmu fakt nadšení?...Nestává se to moc často, jen hrstka filmů tohle umí a pokud se jim to poštěstí, je to max jednou (právě na konci). U tohohle filmu se mi toho dostávalo snad každou půlhodinu!! Výborné vtipné scénky, které vůbec netlačí na pilu, vaše břišní svaly nejspíše nerozpohybují, ale je radost na to pohledět. Jsem rád že jsem na tento film narazil, v tu ránu se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Po skončení jsem litoval že ještě dál nepokračuje a nejradši bych ho zhltnul ještě jednou.(26.6.2012)

 • Mononoke.
  *****

  Díky bohu, že jsem nesoudila knihu podle obalu (=plakátu), připravila bych se o jeden z nejlepších korejských filmů vůbec. Nejde o žádnou crazykomedii, ale o příběh dvou úplně odlišných lidí (Robinson v Soulu a slečna, která propadla blogýskům a internetovým hrám). Jejich životy, zdánlivě neslučitelné, spojila samota a útěk před civilizací.(24.2.2010)