Kimssi pyoryugi

Hae-joon Lee

Byeong-seo Kim

Hong-jib Kim

Moo Ryung Kim

Jedna myšlenka mně pořád lítala hlavou, "Dal bych si nějaký nudle." Nikdy jsem si nemyslel, že budu tak dojatej, když někoho uvidím jíst. Tohle je názorná ukázka korejské filmové ulítlosti v tom nejlepším slova smyslu. Na druhou stranu, i když to vypadá na happy and, Kimův dluh u banky se určitě sám od sebe nezaplatil:)(5.8.2011)

Už po pár minutách jsem si vzpoměl na kolegyni kareen, když mě říkala, že jihokorejský filmy nejsou její stimul, protože herci tam přehrávaj jak prasata. No a samozřejmě první dramatická scéna a korejčík tam vyvádí jak kdyby měl v prdeli sloní chobot. No zkrátka jiný kraj, jiný mrav a úplně jiný herecký projev, smířil jsem se s tím. Pak film střídá velmi zábavné momenty, hlavně pořáteční sarkasmus hlavního hrdiny s těmi co trošku nudí, což platí hlavně pokud se děj přenaší do bytu korejské slečinky. Má to celkem zajímavý závěr, který docela alarmuje nad tím, jestli jsou naše životy plné stresu a honěním za kravinama skutečně šťastné. Viděno v rámci Challenge tour 2015 jako film číslo 4.(4.4.2015)

Po příchodu na ČSFD jsem se nakazil tehdejším nadšením z JK, potažmo jiných asijských filmů, které jsem do té doby vůbec neznal. Moc se mi nechce hledat názvy, ale třeba takový Muž odnikud a hlavně poslední zhruba půlhodina, to bylo asi moje úplně první setkání s Jižní Koreou a bylo víc než vydařené. Nadšení však začalo pozvolna opadávat a je pravda, že bych musel asi dlouho hledat, kdy jsem naposledy nějaký korejský film viděl. S Kimssi Pyoryugi jsem se vrátil zpět a to převážně v pozitivním smyslu. Pěkně natočený film o potřebnosti či nepotřebnosti dnešní civilizace s několika moc pěknými scénami, které byly podávané s typicky korejským humorem. Slibuji, že s dalším JK filmem, nebudu rozhodně tak dlouho otálet a pustím si ho, co možná nejdříve.(12.7.2014)

Hodně netradiční film, tady si opravdu se scénářem někdo pohrál a vzniklo z toho úžasné dílo. Když se podíváme na plakát, spíše očekáváme něco bláznivého, ale ono to až tak bláznivé neni, ono by se to mohlo i klidně stát. On, který by chtěl jít všude, ale nemůže a ona, která všude může chodit, ale nechce. Ale co když každý dostane svou příležitost? 90%(20.12.2009)

Další ze zdejší Jihokorejské TOP 5 ČSFD, který mě nijak neuchvátil. Ať to vezmu z kterékoliv strany, přišel mi strašně obyčejný a to naprosto vším, co v tom bylo k vidění, Holý průměr a plno všednosti. Asi se to odvíjí od toho, co kdo v životě zažil a v jakém prostředí se vyskytl. Z toho důvodu to pro mě je naprosto tuctové. A to v obou směrech jak toho ostrovního tak toho pokojového. Zahrané tak, že jsem neměl dojem, že by bych si užíval nějaké herecké představení. Opět dvouhodinová podívaná, ve které se vlastně krom úvodu a závěru nic neděje. Ale podle zdejšího hodnocení si říkám, že se v tom odráží to, že většina hodnotících asi nikdy nic podobného nezažila, nebo v něčem podobném nežije. Holt každý nemá takové štěstí. Emočně mě to nechalo po celou dobu chladným a na to u korejských filmů taky nejsem moc zvyklý. Takže se to dá považovat za zklamání. Nehledě na to, že v tom spousta věcí nesedí a když jsem si film nemohl nijak užít, tak mi pak tyto nedostatky taky vadí, jinak bych je většinou nebral v potaz.(23.4.2016)