poster

Ninjové útočí (TV film)

 • USA

  Mask of the Ninja

 • Slovensko

  Útok ninjov

Akční

USA, 2008, 86 min

 • MickeyStuma
  **

  Další televizní snímek, jehož zpracování v celku dobrého námětu je na pováženou. Když je malý rozpočet, není možné udělat kvalitní film se všemi aspekty, které se naskytají. Znalci bojových umění vědí, že překonat Ninjutsu není taková sranda, jak se zde ukazuje a že Ninjové dokáží věci, nad kterými nechává rozum stát. Tady jsou to však takový břídilové, že by i Michael Dudikoff nad nimi mávl rukou a šel radši na pivo. Akčních scén je tu požehnaně, takže vytvářejí velice jednoduchou zábavu, která nikterak nenadchne. Kostýmy oněch Ninjů jsou taktéž k pousmání. Jakoby utekli z nějakého maškarního bálu. Příběh však zase není až tak špatný, jak by se zdálo. Je to taková vzpomínka na podobné snímky na přelomu 80. a 90. let, kdy zažívali veliký boom. V této televizní produkci to však mizí do ztracena.(4.2.2014)

 • c.tucker
  odpad!

  Je to otřesné. Zedko takového žánru, ninjové obleční kdovíjak. Nechápu jak mohl hlavní hrdiny přežít při setkání mistry v ninjutsu. Ale to by se dalo ještě překousnout i s chabým scénářem, ale co nedokáži překousnout je velmi nekvalitní střih a šibání kamery při akčních scénách, kterém tím pádem byly rovny nule. A další velmi nepříjemným zášitkem byli dialogy, které tam snad ani nemuseli být, protože kdyby to byl němý film, tak by ho to zvedlo snad o několik příček.(27.11.2009)

 • Lateef
  *

  Ninjutsu v tomhle filmu je uvěřitelné asi jako kdyby mi někdo tvrdil, že Shaquille O´Neal přeskočí šestimetrovou laťku s pomocí čínské jídelní hůlky. Prostě nula, nic, nichts, zero, nada, prázdno nebo jak to říkala Julianne Moore v Nájemných vrazích. Casper van Dien, takový pohybový dřevo a ubránil by se nebo dokonce že by zmlátil celoživotního vyznavače stínového boje?? To je fakt fór. Některý záběry byly poměrně nečekaně brutální, ale koukal jsem na to s tím, že uvidím dobré souboje, nějakou akrobacii. Špatné souboje ve špatném střihu. Této věty se filmaři drželi a proto by měl film ihned putovat do nejspodnějších regálů videopůjčoven, kam se vám pro něj bude chtít sotva ohnout.(12.7.2009)

 • drankeryth
  *

  Och nie, zas som videl nejaky slaby akcny film, ktory ma dost chyb vo vsetkom. Co sa tyka subojov policajta a nindzov, tak to bola velka trapnost, ktora mi isla dost na nervy. Ta zbesilo pobehujuca kamera, ktora ani poriadne nezachytila ani jednu cast suboja, ktora by sa dala v klude pozriet ocami, mi pekne potrapili moj zrak. Hlavnu ulohu, ktoru si zahral Casper Van Dien ma moc nepresvedcil, ze by bol zdatny bojovnik. Skor vyzeral dost nemotorno a tie jeho pohyby voci nindzom skor vyzerali zahrane a vobec to neposobilo spravnym dojmom, ze je to skutocny boj, ale skor nepodarena hra na paste. Dej filmu, klasika, ako skoro v kazdom filme z tohoto zanru, takze necakajte nic co by vas na konci prekvapilo, ze ako sa to vyvinulo do finale. Ja som sa pri tomto filme docela nudil a nevedel som sa dockat zaverecnych titulkov, kedy uz konecne zacnu, aby som mal tento film co najskor za sebou.(19.8.2011)

 • SeBig
  odpad!

  A já si nedokážu vybavit film s Van Dienem v hlavní roli, kterému bych dal byť jen aspon jednu hvězdu. Ten herec je tak suchej a nevýraznej, že se nedivím, že dopadl takhle.. vlastně dopadl, on už ve sračkách hrál dejmetomu od začátku své "kariéry" a tahle ztráta času není vyjímkou. Poster vypadá jak českej plakát na cirkus humberto a film působí jako něco, co vidět nechceš už od první vteřiny.(22.8.2020)