Ninjové útočí (TV film)

Útok ninjov

Akční

USA, 2008, 86 min

• Lateef

Ninjutsu v tomhle filmu je uvěřitelné asi jako kdyby mi někdo tvrdil, že Shaquille O´Neal přeskočí šestimetrovou laťku s pomocí čínské jídelní hůlky. Prostě nula, nic, nichts, zero, nada, prázdno nebo jak to říkala Julianne Moore v Nájemných vrazích. Casper van Dien, takový pohybový dřevo a ubránil by se nebo dokonce že by zmlátil celoživotního vyznavače stínového boje?? To je fakt fór. Některý záběry byly poměrně nečekaně brutální, ale koukal jsem na to s tím, že uvidím dobré souboje, nějakou akrobacii. Špatné souboje ve špatném střihu. Této věty se filmaři drželi a proto by měl film ihned putovat do nejspodnějších regálů videopůjčoven, kam se vám pro něj bude chtít sotva ohnout.(12.7.2009)

• campix

Tento film na opad rozhodně není. Sice je to kravina, ale z jednoho prostého důvodu to čistý odpad prostě není. Stačí, když si přečtete název Ninjové útočí a hned víte na čem jste. Od tohohle filmu nemůžete čekat prakticky nic, snad jen, aby nebyl příliš stupidní. A když odhlédnu od všech kolosálních nedostatků, tak odpad prostě nemůžu dát, protože mě dokáže daleko víc nasrat stupidní filmy od nějakého renomovaného režiséra na který byl rozpočet několik desítek či stovek milionů dolarů. Byl problém Ninjové útočí dokoukat, ale už jsem viděl daleko větší hovadiny.(26.6.2013)

• MickeyStuma

Další televizní snímek, jehož zpracování v celku dobrého námětu je na pováženou. Když je malý rozpočet, není možné udělat kvalitní film se všemi aspekty, které se naskytají. Znalci bojových umění vědí, že překonat Ninjutsu není taková sranda, jak se zde ukazuje a že Ninjové dokáží věci, nad kterými nechává rozum stát. Tady jsou to však takový břídilové, že by i Michael Dudikoff nad nimi mávl rukou a šel radši na pivo. Akčních scén je tu požehnaně, takže vytvářejí velice jednoduchou zábavu, která nikterak nenadchne. Kostýmy oněch Ninjů jsou taktéž k pousmání. Jakoby utekli z nějakého maškarního bálu. Příběh však zase není až tak špatný, jak by se zdálo. Je to taková vzpomínka na podobné snímky na přelomu 80. a 90. let, kdy zažívali veliký boom. V této televizní produkci to však mizí do ztracena.(4.2.2014)

• artas

Toto sa naozaj nedá dopozerať bez ujmy na zdraví. Kameramana, režiséra a strihača by som mučil tým že ich nechám bojové scény pozerať stále dookola. Slabší jedinci z toho môžu dostať epileptický záchvat. Nafetovaný kameraman dosiahol vrchol dokonalosti v tom ako znepríjemniť sledovanie filmu, mykanie kamerou do strán a zhora nadol strieda v intenzívnych intervaloch so zoomovaním, no a strihač to zaklincoval zbesilým strihom. No grc.(27.11.2009)

• c.tucker

Je to otřesné. Zedko takového žánru, ninjové obleční kdovíjak. Nechápu jak mohl hlavní hrdiny přežít při setkání mistry v ninjutsu. Ale to by se dalo ještě překousnout i s chabým scénářem, ale co nedokáži překousnout je velmi nekvalitní střih a šibání kamery při akčních scénách, kterém tím pádem byly rovny nule. A další velmi nepříjemným zášitkem byli dialogy, které tam snad ani nemuseli být, protože kdyby to byl němý film, tak by ho to zvedlo snad o několik příček.(27.11.2009)