13 (TV film)

Sprisahanie: Operácia XIII.

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie / Kanada, 2008, 2x87 min

• Heffleyka

celkem zklamání... téměř od začátku bylo jasné, kdo má to celé na svědomí, takže moment překvapení nenastal. A bylo to příšerně dlooooooooooouhé... Řekla bych, že to šlo úplně vpohodě zkrátit na půlku, takže bych se celou druhou polovinu nemusela modlit za závěrečné titulky... A místy to až příliš připomínalo Bourna...(13.5.2012)

Užívateľ s nickom medlo píše, že je to citujem: "Veľmi dlhé, veľmi nudné. Ale ináč neodporúčam." Ja osobne by som to naopak vrele všetkým doporučil. Dlhé to zdaľeka nebolo, pretože sa na to má pozerať ako dvojdielny seriál s určitým časovým odstupom medzi epizódami. Príbeh je nadpriemerný, kde sa striedajú akčné pasáže s dialógmi, ktoré ženú dej postupne dopredu a odhaľujú sa nám nové skutočnosti. Ak ste fanúšikmi komiksu alebo aj počítačovej hry, XIII je jasná voľba na dva víkendové večery.(28.3.2009)

Zastřelením presidentky USA začne adaptace komiksu XIII z politického prostředí, který natočil režisér Duane Clark. Ve filmu jsou použity "přívětivé barvy" a pěkný hudební doprovod. Ponořte se do příběhu muže, který nemá ani zdání co udělal a jak se jmenuje. Film je o dvě hvězdy lepší než celá trilogie o Bourneovi. Tedy alespoň mně tento snímek vtáhnul do děje rychleji a lehčeji. Bůh stvořil bolest a ta slouží jako varování, že něco není v pořádku. a ještě jedna moudrost z filmu: Jediné na co lidé zareagují je teror, dáte jim do srdcí strach a nechají vás dělat všechno, cokoli, aby je to ochránilo.(20.3.2009)

Docela příjemná televizní záležitost, která hlavním hrdinou připomene Bournea a zápletkou zase např. seriál 24 hodin. Prostě od všeho si to bere trochu a po příběhové stránce to nemá čím překvapit a je to celé spíš takové milé béčko. Uteklo to ale velmi rychle, Stephen Dorff je ve skvělé formě a akce je velmi dobře natočená. Jenom škoda, že kamera byla občas až příliš zběsilá a Val Kilmera bylo málo. Jako akční jednohubka ale ideální.(28.5.2009)

• M.Macho

XIII se chtěla zařadit svým zpracováním mezi špionážní elitu. Věru si jí to nepovedlo. Pokud bych neznal komiks, který je ovšem druhou Odyseou, s naprosto komplexním politickým názorem, jasně stanoveným krtitickým pohledem na americkou společnost, administrativu a různé touhy a praktiky z minulosti (mccarthysmus, "výpomoc" CIA různým vojenským pučům v Jižní Americe, rasismus atd) a neuvěřitelně spletitým příběhem byl bych dal asi o hvězdu víc. Krom toho polde XIII vznikla i skvělá hra - což mohla být dobrá inspirace - bohužel. Ross Tanner je totiž jedna asi z deseti identit chudáka hrdiny - který vůbec není ve filmu vůbec sexy jak v komiksu... Moongoose je na prd a plukovník Amos ztratil veškerý šarm... Neslané, nemastné. Kdyby to bylo třebas jak Watchmeni...To by byla paráda...(4.9.2009)

• Val Kilmer

• - Spoiler: Na začátku, když číslo 13 (Stephen Dorff) střílí na prezidentku, je v jednom z horních patek výškové budovy a měl by mířit směrem dolů na náměstí. Je ale vidět, že míří směrem vzhůru, což nedává smysl. (Thommy91)

• - Stephen Dorff a Val Kilmer si v ten istý rok spolu zahrali aj vo filme Zločinec (2008). (HUMOOOO)

• - V počítačové hře XIII je prezident Sheridan muž. (awful)