Prezidentka Sally Sheridan je zastrelená behom slávnostného prehlásenia v Deň nezávislosti. Toho pred voľbami využíva k nárastu vlastných preferencií jej brat senátor. O tri mesiace neskôr objaví postarší pár na strome zraneného muža s padákom. Mladík si ale vôbec nič nepamätá a jedinou stopou je tak tetovanie na jeho krku - "XIII". Postupne sa rozpamätáva na tajnú operáciu, ktorej úlohou malo byť zvrhnutie vlády v USA. Objavujú sa aj ďalší agenti s vytetovanými číslami. Kto má záujem zvrhnúť vládu a kto má na krku vytetovanou rímsku jednotku? (oficiální text distributora)

Chrustyn

Velice zdařilý miniseriál v "bourneovském" stylu. Komiksová předloha se mi vyhnula, takže si nejsem jistý jak moc se od ní seriál liší ale mám za sebou alespoň tu počítačovou, kde určitá podobnost je. Příběh je veskrze jednoduchý a běží na populárním tématu spiknutí ve vysokých kruzích, na které se pokouší přijít agent se ztrátou paměti, který objevuje, že ve svém životě asi nebyl kuchař i když má šikovný ruce. Filmu by rozhodně slušel vyšší rozpočet spojený se standardní filmovou délkou ale na druhou stranu snímek běží pořád dopředu jeho tříhodinová délka nenudí, herci jsou více než slušní a těch pár akčních scén také nevypadá zle. Jsem zvědav jestli se dočkáme pokračování, které naznačuje otevřený konec. ()

Radiq

Když se na to podíváte okem, které nikdy nevidělo Agenta bez minulosti, tak hvězdu přihodíte. Ale tohle má hooodně nedostatků. Jedinej zajímavej dostatek je to očíslování spiklenců římským tetováním. Ale co bylo třeba strašně otravný, tak ty cukavy záběry do minulosti (poznáte podle roztřeseného obrazu tónovaného do světlemodra). Nejen, že byly zmatené, ale hlavně se v nich furt opakovalo něco, co jsme už jednou ve filmu viděli. Na konci prvního dílu se navíc do 5 minut nasoukalo tolik informací (z minulosti), že dívat se na film v igelitovým pytlu, tak ten praskne. Přestřelky přehnané, ale ne digitální. Postavy chatrné a nesympatické. Je to prostě klasickej telefisní film, takže od toho nemůžete moc čekat. A ten komplot, to taky bylo trošku přehnaný. ()

Djkoma

Tahle kopie Bournea není špatná, ale měl jsem s ní prostě smůlu. V televizi běžel rozdělený na dvě části a v trochu pozdním čase, ale nebránilo mi to se podívat. Avšak po necelé minutě jsem si tak řekl (spoiler=nečíst pokud jste neviděli) tohle určitě dělá její bratr a chce se stát prezident skrze smrt své sestry prezidentky (konec spoileru). Bohužel to tak bylo a já jenom 2*87 minut čekal, až mi to řeknou i samotný film skrze herce... Tato průhlednost mě naprosto odradila, přestože jinak je film docela slušný, i když recykluje zavedené a funkční postupy z agentovských akčních filmů posledních let (zmíněný Bourne hadr). Proč už se u dnešní tvorby netají dech a nečeká se do poslední minuty na rozuzlení neprohlédnutého příběhu? Jinak Stephen Dorff měl svůj nejlepší rok v Bladeovi a to se už nikdy nevrátí... ()

LilySnape

Jo,jo,jo ! Tak tohle mám už ve filmotéce dlouho, ale viděla jsem ten film někdy asi naposledy před třemi roky... včera jsme si ho pustili znovu a obě části najednou. Na rozdíl od Djakomy, jsem vůbec nečekala, že by " jedničkou " byl ... spoiler - bratr prezidentky - konec spoileru . Takže velké překvapení na závěr. Film se mi moc líbil a myslím si, že podobně jako " Obchodník se smrtí " s Nickem Cagem, se velkému nadšení u Americké vlády nesetkal :-) Dám tomuhle filmu klidně s čistým svědomím čtyři hvězdičky . Já mám takovéhle " agentské " tříhodinovky ráda ! ()

Heffleyka

celkem zklamání... téměř od začátku bylo jasné, kdo má to celé na svědomí, takže moment překvapení nenastal. A bylo to příšerně dlooooooooooouhé... Řekla bych, že to šlo úplně vpohodě zkrátit na půlku, takže bych se celou druhou polovinu nemusela modlit za závěrečné titulky... A místy to až příliš připomínalo Bourna... ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné komiksové knižní série od Vana Hamma. (Terva)
  • V počítačové hře XIII je prezident Sheridan muž. (awful)