Hulk Vs.

Sam Liu, Frank Paur

Předloha:

John Byrne (komiks)

Christopher Yost

Hulk vs Wolverine a Hulks vs Thor. Dvě krátké ukázky nejen síly a schopností Hulka, ale také příjemné animace, která vůbec neruší ani nekazí zážitek z postav a příběhu. Každý z krátkých filmů je trochu jiný a osobně si myslím, že více osloví diváka kousek s Wolverinem a jeho drápy. V obou je však Hulk opravdu ultimátní bijec, který jen těžko nachází soupeře. Bohužel pro Thora, mě jeho postava více oslovila až v Ultimate Avengers, kde má mimochodem dokonalý hudební podklad. Hulk vs. je pěkný pokus, jak ukázat možnosti animovaného světa, který dovoluje prakticky neomezené využívání komiksu a fantasie tvůrců. Animace je podle mě ten nejlepší, nejpřístupnější a pro tvůrce nejpříjemnější způsob jak rozpohybovat komiks. Hrané filmy budou mít vždycky svoje hranice....(5.3.2009)

Oba filmy dokazují, že méně je někdy více. Ani jeden snímeček nedokáže stihnout nudit (jako se to stává jiným delším direct-to-dvd komiksovým titulům) a oba krásně gradují k závěrečné přesdržce, na kterou stejně všichni čekají od začátku. Osobně u mě ale zvítězil Wolverine, protože je mi sám bližší než fantasy svět kolem Thora. 50 %(21.3.2009)

Hulk je sice uváděn na prvním místě, ale přijde mi v obou příbězích spíše mimo hlavní okruh dění... Jen jako taková divná zelená loutka... Díl s Wolverinem je sice mnohem akčnější, ale ten s Thorem zase oplývá magií... Nevím, jde o to, co kdo preferuje... (ehm... a dabing Wolverine je fakt tristní...)(9.10.2009)

Hulk vs Wolverine je parádně dynamická jízda, ve které je chtě nechtě každý proti každému, naštvaný zelenáč Hulk, setsakramentsky charismatický Wolverine a proti němu Sabretooth či Deadpool. Loganovi jako vždy unikají z úst hlášky jako na běžícím páse a adamantium se střetává s naběhnutými bicáky Hulka. Oproti tomu Hulk vs Thor je tak trochu nuda - příběh zaostává a všechny ty postavičky (v čele se samotným Thorem) působí naprosto směšně. Samotná mytologie by se dala v příběhu stylově využít, já se však jen dočkal plytkého odvyprávění nějakého základu a následně bezduchého mlácení a řvaní Hulka (bez Bruce Bannera). Za Wolverina **** - za Thora ** -> ve výsledku průměrné tři hvězdičky.(30.3.2009)

Animované docela slušně a ve scénách kde nebyl Hulk to i celkem šlo, jenže ono je to ponejvíc o Hulkovi a všude kde byl, to se mi nelíbilo, bylo to na palici, nevím tohle jeho zuřivé běsnění neporazitelné potvory mě moc nebere, takže to v mých očích dost sráží sám hlavní hrdina. Je to o ničem, když se člověk dívá na něco co rozmlátí cokoliv, co projde skrz cokoliv, přemůže cokoliv, přežije cokoliv, a je nedotknutelný, hrozná pakárna a nuda. Ostatní postavy se mi, ale vcelku líbily. Příběhy jsou prosté, ale dá se na to koukat, takže takový horší průměr. Příběh s wolverinem je svým způsobem lepší, protože se to tváří zajímavěji i příběhově. 5/10(18.3.2012)

• - Hned ze začátku filmu, kdy se jde Wolverine napít z tůně, sáhne do vody, ale jeho odraz v ní se ani nepohne. (Syna.1990)

• - Tržby za prodej DVD v USA: $6,052,218. (CrypzzXD)