poster

Zabití Thomase Hurndalla (TV film)

 • Velká Británie

  Shooting of Thomas Hurndall, The

Drama

Velká Británie, 2008, 87 min

 • Aky
  **

  Velmi tendenčně natočený hraný dokument o selhání izraelského vojáka sloužícího v pásmu Gazy. Herci jsou nevýrazní až špatní, dokumentu chybí objektivita, dramatu napětí i hloubka, filmu profesionalita.(21.6.2014)

 • Vesecký
  *****

  Tento film byl uveden na komerčním FilmBoxu a jest se domnívat, že naše veřejnoprávní televize by s ním měla dost velké problémy. Při pokojné demonstraci palestinských civilistů v nárazníkovém pásmu v Gaze je při zachraňování dětí smrtelně postřčeken britský novinář. Jeho rodiče a sourozenci se vydávají do okupované Palestiny, aby vypátrali, jak jejich Tom zahynul a aby dosáhli spravedlnosti. Britové natočili snímek, který dokládá nekalé praktiky izraelských okupačních sil, jež se snaží ututlat každý případ, kdy je zastřelen nevinný civilista. Ukazuje, že pánem situace v Izraeli není demokratická vláda, ale armáda ("aby se člověk mohl stát premiérem, musí být nejdřív generálem"). Až po dlouhých měsících všemožných průtahů se Tomově otci - právníkovi - podaří dosáhnout, aby armáda případ vyšetřila a střílejícího vojáka potrestala. Jenže si člověk říká, to je zřejmě jeden případ z mnoha a jen dokladem platnosti, které platí na obou stranách znepřátelených sil: Mrtvý protivník, dobrý protivník... Tenhle hraný dokument se tak směle řadí ke snímku "Ráj hned teď".(21.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace