Bydlení je hra (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2004, 22 min

Tomáš Nikel

Miroslav Bláha

Nemám potřebu shazovat televizní pořady zbytečně jen proto, že se na ně zrovna nepotřebuju dívat. Přestavba bytu rozhodně není aktuální téma pro každého a neustále, ale když se na to chystáte, tak věřím, že shlédnutí pár dílů Bydlení je hra (epizody bývají pojmenované podle toho, jaké části bytu se věnují) může být skvělou inspirací. To, co v televizi někteří projektanti a dekoratéři vymyslí je neuvěřitelné. Vždycky respektují prostor, přání majitelů a v naprosté většině případů i finanční rozmezí (což dává mimochodem divákovi docela dobrou orientaci o cenách na trhu), takže jsou ve výsledku všichni spokojeni. Občas se mi zdá, že proměněná část bytu sama o sobě působí skvěle, ale v kontrastu se zbytkem bytu, který je stále před rekonstrukcí, je to pěst na oko (samozřejmě, že ne vždy), ale to je samozřejmě riziko jakékoliv rekonstrukce, takže to kvalitu pořadu zas tolik neshazuje. A ještě mě mrzí, že jednotlivé písničky jsou vždycky hrozně brutálně přetnuté. Svůj účel však tento pořad bezpochyby plní.(3.12.2013)

• Djkoma

Není to špatné. Zkrátím to. U reality show v kterých se řeší bydlení mě často rozčiluje, že divák neví cenu. Takový Jak se staví sen na to často dojíždí (a také někdy totálně mimo designových nápadech....). Bydlení je hra ne a představuje pouze natočený návod na vytvoření pokoje za peníze majitelů. Jinak jde o hodně konzervativní pořad, který kromě několika zajímavých a trefný rad přináší jen obyčejné nápady a výsledky.(21.11.2009)

• MM_Ramone

Človek by neveril o čom všetkom sa dá natočiť televízna relácia. Dnes už sú ľudia ochotní pozerať sa zrejme na hocičo. Sledovať reality show o prerábaní bytových interierov, pokiaľ nie ste profesionálne deformovaný prácou práve v tomto odvetví, je prejavom všežravého televízneho konzumu. Pretože filmová hodnota tohto produktu je prakticky nulová. Je to odpad!(28.2.2009)

Milujem,milujem,milujem..Vďaka za tento ,,pořad".Keďže ma zaujíma všetko čo sa týka úprav interiéru, tak táto relácia sa vydarila. Komplet rozoberú až do posledného šróbu čo ,kde,ako,prečo,za koľko atď.atď.Veľa sa tam naučím a hlavne nemusím naťahovať krk poza moderátorov a iných zbytočností, kde sa nerieši ani tak interiér, ako to,,ohúrit"diváka nejakou šou (Náš nový dom). Bydlení je hra -sa na nič nehrá :-)(20.9.2012)

mno, nepatřím sice mezi pravidelné diváky, spíš se nepravidelně vyskytuju ve stejné místnosti, když to doma živitelé sledují... občas zahlédnu zajímavé řešení, ale musím přiznat, že mě zatím moc myšlenka rekonstrukce nepálí, takže pořady tohoto typu docením (?) nejspíš až za pár let... 60%(27.1.2009)

• - Pořad samotný je rozdělen do dvou střídajících se částí: první je tzv. publicisticko-informační, která se divákovi snaží poskytnout co nejpřehlednější kompendium údajů o vybraném tématu daného dílu; druhá linie je pak soutěžní a zábavná. (TheMaker)