poster

Bydlení je hra (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2004, 22 min

Kamera:

Tomáš Nikel

Účinkují:

Valérie Zawadská

Střih:

Miroslav Bláha
(další profese)
 • igi B.
  *

  Papundeklo-dřevotřísková šou konečně k hodnocení na ČSFD!? . . . Super!!! . . . Konečně si můžeme ohodnotit ta zázračně nápaditá řešení tušašských expertů na interijeurový dízajn... Hlavně že se paní Užnevímjaksejmenovala skoro nikdy nevlezla do toho "no to je úžasné" finančního limitu... :o))) - - - P.S. Jako starý jízlivec se pak musím ptát, jakou provizi asi tak dostávaly dámy od těch nepochybně z nějakého interně výběrového řízení vyvolených pánů řemeslníků... :-{ - - - - - (Vídáno sporadicky na tom našem >veřenořemeslnickém< (k)análu, komentář zde jako první - 18.1.2009)(18.1.2009)

 • RadimFišer
  ****

  Jeden z nejlepších filmů o bydlení, jaký byl u nás kdy vysílán. Ještě předstihl dnes již upadající a silně zkonkurenzovaný Receptář a jeho následovníky. Tato věcička vytvořila svoji jasnou značku, které si vážím. Zrychlené záběry jsou krásné a bezvadné. Pamatuji si hlavně na Jihlavský uspěchaný pár, který pracoval v médiích a poté rodinu, která dělala kamennou podlahu na své chalupě. Hlas moderátorky je nakřáplý a jasně si ji neustále pamatuji.(16.2.2009)

 • 9alena9
  *****

  Milujem,milujem,milujem..Vďaka za tento ,,pořad".Keďže ma zaujíma všetko čo sa týka úprav interiéru, tak táto relácia sa vydarila. Komplet rozoberú až do posledného šróbu čo ,kde,ako,prečo,za koľko atď.atď.Veľa sa tam naučím a hlavne nemusím naťahovať krk poza moderátorov a iných zbytočností, kde sa nerieši ani tak interiér, ako to,,ohúrit"diváka nejakou šou (Náš nový dom). Bydlení je hra -sa na nič nehrá :-)(20.9.2012)

 • Phobia
  **

  No-o, moderování pořadu občas připomíná vysílání pro mateřské školky, ale to je celkový neduh současné doby. Není to kdovíjak zábavné, ale to taky odpovídá současné úrovni "zábavy" na TV obrazovkách. Možná by se z toho dala čerpat inspirace pro vlastní byt, leč nemám vkus tolik vyvinut jako pánové a dámy designoví experti, jejich "vylepšení" mi obvykle přijdou dost mimo mísu - chladné, sterilní, neosobní, neodpovídající věku a potřebám obyvatel. Koukat se na to v nejhorším dá, ovšem nijak tento pořad nevyhledávám. 40%(1.12.2009)

 • Judy24
  ***

  Nemám potřebu shazovat televizní pořady zbytečně jen proto, že se na ně zrovna nepotřebuju dívat. Přestavba bytu rozhodně není aktuální téma pro každého a neustále, ale když se na to chystáte, tak věřím, že shlédnutí pár dílů Bydlení je hra (epizody bývají pojmenované podle toho, jaké části bytu se věnují) může být skvělou inspirací. To, co v televizi někteří projektanti a dekoratéři vymyslí je neuvěřitelné. Vždycky respektují prostor, přání majitelů a v naprosté většině případů i finanční rozmezí (což dává mimochodem divákovi docela dobrou orientaci o cenách na trhu), takže jsou ve výsledku všichni spokojeni. Občas se mi zdá, že proměněná část bytu sama o sobě působí skvěle, ale v kontrastu se zbytkem bytu, který je stále před rekonstrukcí, je to pěst na oko (samozřejmě, že ne vždy), ale to je samozřejmě riziko jakékoliv rekonstrukce, takže to kvalitu pořadu zas tolik neshazuje. A ještě mě mrzí, že jednotlivé písničky jsou vždycky hrozně brutálně přetnuté. Svůj účel však tento pořad bezpochyby plní.(3.12.2013)

 • - Pořad samotný je rozdělen do dvou střídajících se částí: první je tzv. publicisticko-informační, která se divákovi snaží poskytnout co nejpřehlednější kompendium údajů o vybraném tématu daného dílu; druhá linie je pak soutěžní a zábavná. (TheMaker)