poster

Davidův příběh

 • Velká Británie

  Boy David Story, The

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 100 min

Režie:

Alex McCal

Scénář:

Alex McCal

Kamera:

Andrew Dunn

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • genetique
  ****

  Bez akéhokoľvek prikrášľovania sa jedná o jedinečný, zďaleka nie však ojedinelý, silný životný príbeh, ktorý určite nenechá chladnými väčšinu divákov. Najmä s prihliadnutím na fakt, že nie každý takýto ťažký osud môže dopadnúť tak priaznivo, ako to bol v Davidovom prípade. Dokument je spracovaný príjemne, vôbec nie je prehnaný, no určite s väčším priklonením na osobnú a emotívnu stránku, než by som čakal. 85%.(8.5.2009)

 • hans500
  *****

  Výborný dokument, který zaujme a nevadí i relativně dlouhá stopáž.(8.5.2009)

 • bari68
  ****

  Život je krutý ,šťastie existuje a reálny životný happy end , ktomu patrí...(23.1.2009)

 • hlína
  ***

  Příjemný i když průměrný dokument o kruté hříčce přírody, nad kterou alespoň částečně zvítězila (spíše remizovala) chirurgie a technika, kterou člověk vynalezl. Chlapec měl jako jeden z mála štěstí v neštěstí, že mohl zažít relativně normální život, opravdovost toho příběhu mrazí v zádech. Děti tohle není hra na Boha....... Bůh neni....(6.5.2009)

 • Kvico
  *****

  neuveritelne sile. ziadne prehananie, ziadne zvelicovanie...realny zivotny pribeh o tazkom osude(6.5.2009)

 • Fill16
  ****

  Ach, tak moc bych byl rád, kdyby to vše bylo jen hrané a vymyšlené. Leč opak je pravdou. A přeci to vypadá naprosto skvěle - co se týče řemeslného zpracování - vypadá to jako normální film. Dokumentární kamera je úchvatná a je radost sledovat, když to s ní někdo prostě umí a dokáže zachytit i nepotřebné věci, které dodají snímku sílu. Pochválena buď také hudba, skvěle doplňovala emocemi naplněný, opravdový příběh. Já opravdu nemám co vytknout, snad jen trošku přehnanou stopáž, ale co by člověk chtěl, když se dokument natáčel už v 80. letech. Doporučuji shlédnout!(7.5.2009)