Špion(i)

Espion(s)

Spy(ies)

Drama / Romantický / Thriller

Francie / Velká Británie, 2009, 99 min

Z ničeho nic, skoro špionem a hned si musí hrát na doktora, trochu moc na necvičeného zlodějíčka a civilistu. Možná až zbytečně dlouhé a někdy i nudné dialogy, některé skoro o ničem. Hudba nevýrazná až nepříjemná, napětí žádné, akce taky žádná....posledních deset minut se něco dělo, ale to už bylo pozdě. Zcela průměrný "špion( ážní )" film. 50%(28.10.2009)

• SKreyn

Slabé herecké výkony, takisto aj kamera, hudba - v niektorých "hluchých" miestach bolo ticho ako v kostole, efekty - tie výbuchy boli spravené na počítači, o tom niet pochýb, boli také "umelé". Celkovo to bolo také nudné, ničím pozitívnym ma tento film neprekvapil, čakal som od neho určite oveľa viac. 1*(28.11.2009)

Spise prumerne, na druhou stranu uveritelne a pomerne poctive natocene (a asi i zahrane). Kdybych z nouze film nevidel s cz dabingem, ktery absolutne zabil jakykoliv naznak charisma (nejenom) hlavniho hrdiny, mozna by to bylo na 4 hvezdy. Neni to spatny film, jen spetka cehosi chybi, v obsahu i forme...(6.4.2013)

Taký klasický francúzsky priemer, ktorému o nič podstatné nejde a nesnaží sa ani napriek svojej žhavej téme o žiadne medzinárodné festivalové ceny. Možno je to trochu škoda, pretože film tak pôsobí trochu mdlo a nezáživne, len si tak pomaly plynie a dospeje k očakávanému záveru. Ten je našťastie vydarený a vidno na ńom, že ho mal scenárista vymyslený dopredu a preto aj dobre funguje.(8.9.2012)

Tentokráte jsem měl štěstí a na slavnostní předpremiéru dorazili oba hlavní herečtí představitelé. Hlavně při příchodu Guillauma Caneta lidé šíleli a výskali a já litoval, že jsem si nevzal fotoaparát. Celé publikum pobavil doporučením, že pokud se nám film bude líbit, máme o něm všude hodně mluvit, a v případě, že ne, tak máme držet huby :-) Já se řadím spíše k první skupině diváků, od začátku režisér udává tempo, nutno poznamenat, že se jedná o jeho první celovečerní film, obsazení se mu podařilo sehnat silné a zvládl vše téměř na výbornou. Jen poslední půlhodinka mi připadala, jako by nevěděl, jak dál, takže ke konci Espion upadá. Když se do příště obrousí hrany, může vzniknout špičkový thriller.(28.1.2009)

• - Natáčení probíhalo v anglickém Londýně. (Terva)