Špion(i)

Espion(s)

Spy(ies)

Drama / Romantický / Thriller

Francie / Velká Británie, 2009, 99 min

Špióni mali "zaděláno" na dobrý špionážny nárez vďaka slušnému námetu, ale pár hluchých a nudných miest, v ktorých dej stráca dych, ho zráža do šedivého priemeru. Škoda, scenár sa až príliš venuje romantickému poblúzneniu dvoch postáv práve na úkor akcie, ktorá by takémuto filmu rozhodne nemala chýbať.(23.10.2009)

Tentokráte jsem měl štěstí a na slavnostní předpremiéru dorazili oba hlavní herečtí představitelé. Hlavně při příchodu Guillauma Caneta lidé šíleli a výskali a já litoval, že jsem si nevzal fotoaparát. Celé publikum pobavil doporučením, že pokud se nám film bude líbit, máme o něm všude hodně mluvit, a v případě, že ne, tak máme držet huby :-) Já se řadím spíše k první skupině diváků, od začátku režisér udává tempo, nutno poznamenat, že se jedná o jeho první celovečerní film, obsazení se mu podařilo sehnat silné a zvládl vše téměř na výbornou. Jen poslední půlhodinka mi připadala, jako by nevěděl, jak dál, takže ke konci Espion upadá. Když se do příště obrousí hrany, může vzniknout špičkový thriller.(28.1.2009)

Z ničeho nic, skoro špionem a hned si musí hrát na doktora, trochu moc na necvičeného zlodějíčka a civilistu. Možná až zbytečně dlouhé a někdy i nudné dialogy, některé skoro o ničem. Hudba nevýrazná až nepříjemná, napětí žádné, akce taky žádná....posledních deset minut se něco dělo, ale to už bylo pozdě. Zcela průměrný "špion( ážní )" film. 50%(28.10.2009)

Spise prumerne, na druhou stranu uveritelne a pomerne poctive natocene (a asi i zahrane). Kdybych z nouze film nevidel s cz dabingem, ktery absolutne zabil jakykoliv naznak charisma (nejenom) hlavniho hrdiny, mozna by to bylo na 4 hvezdy. Neni to spatny film, jen spetka cehosi chybi, v obsahu i forme...(6.4.2013)

• veverysiak

Verím tomu, že keby som si s partiou mojich kamošov založil súkromnú tajnú službu a poverili by nás úlohou vyriešiť podobný prípad, ako prezentuje tento kúsok, zvládli by sme to o pár hviezdičiek lepšie ako tí nešťastníci z francúzskej a anglickej secret service, ktorých nám autori vykreslili ako bandu pridrblých neschopákov, predpokladám, že nechtiac, inak tam mali zasiať nejaký ten humor z oboch strán kanála a bola by z toho fajn paródia, takto si bijem hlavu o minitor, že som preondial hodinuapol z môjho krátkeho života, takže 40%.(1.12.2009)

• - Natáčení probíhalo v anglickém Londýně. (Terva)