Dannysek4U

Strasliva Amerika.. Rain Man v suknich... ale roztomila koukana. Presne ten druh, za kterej litajj ceny, pritom prijemne vytvarne podana... a pro platonicky zamilovany do Claire Danes povinnost:o) A to finale je proste nadherny, navdory dvema sedmickam vina. Vsech sedm Emmy na spravnym miste:o) ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (1) - *Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Claire Danes + nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herec ve vedlejší roli - David Strathairn ()

laik_60

Nedávno som videl silný pravdivý a kritický film FOOD o vplyve kadejakých firiem okolo fastfoodov, McDonalds, Monsanto, ako v honbe za ziskom silne ovplyvňujú politiku statu a poľnohospodárstvo nielen v Amerike. A tu sa zrazu objaví mlada Temple ako autistka vhupne rovno do toho virvaru a snaží sa snaží ... aspoň troska keď nie zvrátiť, tak aspoň zľahčiť ten proces okolo "výroby mäsa". Veľmi zaujímavý príbeh. Dobrý scenár, a excelentný výkon hlavnej predstaviteľky. S pohodou dvam 5b. (A ten film FOOD si choďte pozrieť, tam je ešte naturalistickejsie vidieť prácu texaských a chicagskych bitunkov) :) ()

wendelin9

Zprvu jsem byla velice překvapená a musím říct, že se mi film vůbec nelíbil. Po 20 minutách ale tento pocit opadl a já se nechala vtáhnout do děje a prožívala každý okamžik s mladou Temple, která se i přes svou nemoc (a hlavně díky snaze své matky) snaží žít normální život mezi zdravými lidmi... Další snímek, nad kterým si člověk uvědomí nejen to, jaké má štěstí, že je zdraví ale také fakt, že i nemocní lidé mohou s trochou pomoci žít normálně a přispět svým dílem společnosti... a také další snímek, který vás i přes happyend rozpláče. ()

Radiq

Tak tohle, nestydím se říct, mě fakt dojalo. I když je to o krávách, je to taky hodně o autismu. Ani nevím, o čem víc. HBO vyprodukovalo vynikající životní příběh, i když krávy tam hrajou fakt velkou roli. A člověk by si řek "co to je za námět - krávy a autismus"? Ale já nevěděl, že to bude o krávách a autismu. Nevěděl jsem to. A odměnou mi byl filmovej skvost. Skvěle zahranej a natočenej. Fakt jsem věřil, že Claire Danes je dcerou Julie Ormond. A že je autistická. Tahle průkopnice krav a autismu si to zasloužila a má můj obdiv. Jsem rád, že po Temple Grandin někdo sáhl... i když ona na sebe normálně sahat nenechá... Po prvotním nadšení jsem si uvědomil, že přestože to byl skvělej film, nemůžu ho dávat na stejnou úroveň jako ostatní filmy, kterejm dávám 5 hvězd. Proto musím dát jen 4. ()

Woody77

Bomba,Bomba,Bomba úžasný koncert Claire Danes , úžasný príbeh Temple Grandin o cieľavedomosti ísť za snom. Veľmi som rád ,že do rúk mi vbehol tento film pretože som nič také nečakal.Doteraz som občas zachytil toto meno ktoré mi signalizovalo ,že niečo s dobytkom ale čo? Presne som nevedel.Tento film to celé vysvetlil ,ale nielen to. Krásne rozpovedal príbeh o autistke ktorá sa pasovala s celým svetom len aby tu ničo za sebou nechala pretože razila pravdu ,že dobytok nie je iba maso ,ale aj živy tvor ktorý ma právo na dostojný odchod .Odporúčam všetkym pozrieť tento film aby sme videly svet aj inými ocami. Skvele 5 hviezd bez váhania Super!!! ()

farmnf

Krásně udělaný životopisný film. Fascinovaly mě úhly a směry otáčení a pochopitelně dveře. Možná i smrt jsou hlavně dveře. Podobnost s Rain manem není náhodná. Claire Danes to zvládla na výbornou stejně jako Dustin Hofman. Nepromarněné minuty u DVD. ()

Tosi

Konečně pravdivý příběh, který má ještě lepší konec, než by vymysleli hollywoodští oslavovatelé. Sledovat tuhle neuvěřitelnou osobu bylo hodně zábavné a ještě víc poučné. Jak by asi dopadla, kdyby její máma tehdy poslechla doktory a dala ji do ústavu. Skvělý film. ()

venison

Naprosto skvělé zpracování "true story" z produkce HBO !!! :-) Člověk si řekne, další chudák autista, co zase ke splnění amerického snu přišel, ale tohle je jiné.. Není to zachycení toho, jak na autisty pohlíží okolí, ale toho, jak okolí vnímá autista.. Navíc geniální autista.. Moc se mi líbilo zachycení Templiných vizí.. Perfektní výkon Claire Danes, životní role Catherine O'Hara a standardně skvělá Julia Ormond.. Ps: nenechte se odradit "dobytčím" tématem filmu !!! ()

hanagi

Mimořádný lidský příběh a úžasné herecké obsazení - a nemyslím tím jen Claire Danes, která mě neustále překvapuje a utvrzuje v tom, že tu máme další skvělou herečku (a schválně neříkám hvězdu!). TV tvorba se obejde bez zbytečných efektů, vystačí ji silný námět a jeho citlivé zpracování. Mimochodem, do té bedny bych nevlezla ani omylem, každý má prostě něco... ()

Mishqo

veľmi inšpiratívny film...skutočný príbeh o žene postihnutej autizmom, ktorá to v živote nemala ľahké ale vždy bojovala ďalej a priniesla svetu viac ako akýkoľvek iný zdravý človek...8/10 ()

zdenny

Film podle skutečného příběhu ženy, která nám chce dokázat, že člověk je schopen dosáhnout velkých věcí i přes své mentální postižení. Chce to ale opravdu hodně práce, někdy i sebezapření a především lidi ve svém okolí, kteří vám věří a dokážou vám pomoci. ()

MI-380

Claire Temple Grandin Danes - o něco opravdovější a prozaičtější autista, než Dustin Rain Man Hoffman. 85%. ()

Michelle8

Svět, který vidíte a chápete úplně jinak. Myslím, že díky tomuhle filmu může hodně lidí pochopit, jak to v hlavě lověka s autismem chodí - což se někdy může zdát stejně nepochopitelné jako naše myšlení pro ně. U mě rozhodně 100%. ()

KR4T4S

Naprosto odzbrojující Danesová. Dostala mě hned při první větě: "Dobrý den! Jmenuju se Temple Grandinová." ()

Michelle75

Já věřila, že v té Claire Danes TO JE. Tu poslední hvězdu dávám za ni, protože podala téměř nadlidský výkon, od mimiky až po hlasový i celkově vizuální projev. Citlivý film, kdy máme šanci nahlédnout do mysli autistky a můžeme tak snadněji pochopit svět, který je pro nás tak vzdálený. Někdy jsem nešťastná z dnešní doby a z toho jak se všechno rychle mění, ale věřím, že lidé s podobným osudem již tak/často/ nemusejí bojovat s posměchem okolí. ()