LadyDevil

Mám z toho celkem smíšené pocity...velkou roli při hodncoení určitě hraje fakt, že jsem před pár lety přečetla knížku Je to i můj život, která mě opravdu dostala. Tudíž jsem byla zvědavá, jak se povede tenhle úžasný příběh natočit, jestli na mě bude film působit aspoň podobně jako knížka, atd. Ve výsledku jsem byla celkem překvapená, na kolik se ve filmu drželi předlohy, ale na druhou stranu zklamaná, jakým stylem to natočili. Jednak Cameron Diaz - příšerná, hysterická a předně sobecká matka, která by lezla na nervy snad každému divákovi. Potom celkově herci okolo byli takoví bezkrevní, mohli se do role vžít o mnohem víc...jediný opravdový výkon podle mě předvedla Sofia Vassilieva hrající Kate. A poslední negativní věc - americká rodinka: skvělý dům, zahrada, auto, perfektní manžel..celkově je to všechno tak zapáchající "americkým snem". Teď ale pospěšme ke kladům: i přes výše vyjmenované mínusy mě film dohnal opravdu často k slzám (což by ale měl být spíš kompliment spisovatelce Jodi Picoult, která to vymyslela) a obzvláště se mi líbily scénky Kate a Taylora. Představa vztahu dvou lidí se stejnou nemocí rozumících si díky tomu snad absolutně ve všem, to souznění..je krásná, ale zároveń smutná. Na vybrečení a emoční vypjetí ideální film (i díky Cameron, která pije kre :-D) s úžasným příběhem..myslim si ale, že by si zasloužil mnohokrát lepší ztvárnění. Je to škoda, čekala jsem to o dost lepší... ()

BoncheR

Krásny príbeh. Cameron Diaz ako hysterička a Abigail Breslin ako malá zodpovedná sestrička. Jeden Nádherný príbeh ktorý vás citovo vydiera a núti vás vcítiť sa do kože Kate. Nemám čo viac dodať, asi len že ho vrelo odporúčam a žmolím vreckovku! (( 85% )) ()

MrMysterious

Ja som proste plakal a plakal a plakal a plakal ešte pol hodinu po filme. Áno, je to citové vydieranie, áno, je to gýč. Nech je! Mňa proste dostal ()

Hnedoocko

Už úplný začátek filmu mě zasáhl, pobrečela jsem si, soucítila jsem s celou rodinou, zkrátka ty emoce, to je to, proč miluji filmy. Tento film skvěle vystihuje, jaké to je, mít ve své blízkosti někoho s onemocněním jménem leukemie, co vše to obnáší, že chemoterapie může být cestou za úspěchem, také však nikoliv. Moc jsem obdivovala všechny členy rodiny, kteří u Kate po celou tu dobu stáli, bojovali za ní, když už jí samotné nezbývaly síly. Netušila jsem, jak to může skončit, zda Sára Kate ledvinu daruje či ne. Nelíbilo se mi, jak rodiče se Sárou nakládali, ačkoliv jsem si přála, aby Kate přežila. Zkrátka a jednoduše, takto silný příběh jsem nečekala a s uslzenýma očima dávám plný počet. ()

Pajkenzi

Krásný film, super herci a velmi smutný příběh, a výborný soundtrack. Nemám co dodat. Dohnal i k slzám. Cameron Diaz opět skvěle zahrála, a vypadala skvěle. ()

Yoshimitsu

Byl to smutný příběh, který hrál hodně na lidské city a myslím, že to v některým případech dost fungovalo. I mě trochu ukápla slza, ale to zásadní tam hodně odbyly, což byl samotný odchod nemocné dívky a hrozně se to vleklo až mě to začalo, nudit. Dávám 30% ()

Pavlínka9

Film jsem viděla před 13ti lety a měla jsem ho stále v paměti. protože pro mě byl ohromně náročný a "těžký"...Takový ten film, který si mě získá a vím, že ho třeba už nikdy nechci vidět či až opravdu o mnoho let později, protože je to velmi silný zážitek, ale zároveň náročný...A není to myšleno ve špatném slova smyslu...Dnes jsem dočetla knihu a proto jsem se podívala znovu na film...Nejsem i*iot a neporovnávám dvě samostatné záležitosti jako je kniha a film...Tudíž - můj názor na film je stále stejný a smekám...ty slzy při shlédnutí jsou oprávněné... ()

Timak

Tento film má opravdu jednu černou kaňku - a to tehdy, když děti jsou na svůj věk nepřirozeně vyspělé a chytré. Tímto film postrádá autentičnost. Těžko tomu uvěřit. Ale krom tohodle, je to sakra dobrý film, který si zaslouží pozornost! Skvělá hudba, skvělí herci, perfektní režie. Nick prostě tohle umí. ()

zdenny

Film, který přináší několik morálních dilemat. Nechce se mi teď nějak zvlášť rozebírat nakolik která strana měla jaká morální práva. Dle mého názoru ale už jen to, že si nechám "vytvořit" dítě na míru, je počin velice diskutabilní. Zde se můžeme dostat k diskusi o výzkumu kmenových buňek. Dále to, že nechám "vytvořit" člověka (stále ale ještě celkem přírodním způsobem), je počin, kdy přináším na svět nový život a hlavně novou osobnost - která má stejnou stavbu těla, stejně barevnou krev, stejné pocity ... jako ostatní členové lidské společnosti. Dle mého laického názoru by tedy rodič neměl mít právo s takovým člověkem nakládat způsobem, jakým uzná za vhodné. Myslím, že kdyby se u soudu prokázalo, za jakým účelem rodiče onu dívenku na svět přivedli (prostě jako zdroj náhradních dílů), šli by si na dost dlouhou dobu sednout. Pochopila to i nemocná sestra a sama aktivitu té mladší iniciovala. Za otázku stojí, zda matka tak moc milovala svou dceru (která neodvratitelně umírala) anebo jí v závěrečné fázi šlo o zoufalý pokus pouze vyhrát svůj boj bez ohledu na ostatní,...protože právníci takoví jsou. Myslím si, že ze strany matky to byl již z větší části fanatismus, kterému na oltář dala prakticky i bol své nemocné dcery. Jinak se mi ve filmu líbila role otce. Hrál přesvědčivě a přesně tak, jak bych od otce očekával. Takže shrnuto: rodinné drama se slušným počtem emocionálních sekvencí, které nám nabízí mnoho morálních a hlavně medicínsko-morálních otázek, které jsou dnešní době tak poplatné. PS: Pouhé tři hvězdy za to, že ač film nebyl špatný, po pár hodinách už jsem na něj skoro nemyslel. A toto je problém subjektivního hodnocení. PPS: A co nemůžu odpustit, je totálně zpackaný distribuční název filmu. Správný překlad je "Strážce (nebo také ochránce) mé dcery", což podstatu filmu zásadně mění. ()

Flooyden

Film je nejen o emocích. Jasně, tlačí na pilu a každý z nás na to reaguje jinak, nejsme roboti. Pro mě tenhle film ale není v první řadě o emocích a ani ne o docela slušně vykreslených rodinných vztazích. Celou dobu jsem totiž při sledování myslel na výtečný román Kazua Ishigura NEVER LET ME GO, který ishigurovsky brilantně zpracovává téma uměle vytvářených dárců. Ishigurovi se lépe (protože - a oproti filmu - ne prvoplánově) daří podat osobní příběh aktérů, nicméně film klade možná ještě zajímavější otázku: Pokud řekneme ANO uměle vytvářeným dárcům, kdo má právo je vytvářet? Po zhlédnutí filmu mi přijde, že plánované řešení v rámci rodiny je krutější než systém, který fungoval (?) v Ishigurově románu... ()

Brain-D

Než jsem si to pustil, jsem si slíbil že nebudu brečet. Ale ono to bylo tak smutné, že jsem v posledních 30min podlehl. Moře byla ta první facka, u které mi ukápla slza a pak to jenom jelo)) Hodně nepříjemné zamyšlení nad životem a skvěle zvládnuté dětské role...ale přesto jako celek to nebylo moje gusto) ()

sochy.zirafka

Mám nemalé obtíže s hodnocením tohoto filmu. Příčinou není jen má averze vůči hereckým vlohům Cameron Diaz, ale také můj skromný názor, že za cenu vypuštění označení "podle skutečného příběhu" by filmu prospěl úplně jiný pohled na motivaci mladičké Anny pro svůj vzdor. Celoživotní bodání injekcí do jejího těla by asi moc velkou lásku k nemocné sestřičce nevyvolalo, a vzhledem k tomu, že děti jsou velmi sobecká a tvrdohlavá stvoření, bylo by mnohem pravděpodobnější (a zajímavější), kdyby bojovala jen a pouze za právo rozhodovat o svém vlastním těle. Nicméně nemohu popřít mocný dojem, který ve mně po zhlédnutí zůstal...A přeci jen je silnější, než výše zmíněné pochyby. ()

Blue.Poison

Nevěřila bych, že po Marley a já mě může ještě něco rozhodit. Ale už po prvních pár minutách tohoto díla jsem myslela, že to vypnu jak to bylo depresivní. 100 minut nehorázně zlého citového vydírání. Nikdy více... ()

Allenka

Ze zacatku tento film vypadal ohromne zajimave. Krasna myslenka, otvira se nam brana do nevyrcenych otazek ohledne rodiny. Je to spravne? Jak daleko se da zajit? Ale tohle vsechno je zniceno zaverem filmu. Ne, ze by uplne kazil film, dilo si stale udrzuje uroven a neni uplne tuctove, ale tak trochu se meni v obycejny dojak. ()

Ace.Anita

Existují filmy, které sdělují, že je něco hrozné tím, že ukážou, že je něco hrozné - a ty jsou hrozné. (viz Rekviem za sen) A pak taky existují filmy, které sdělují, že je něco hrozné tím, že ukážou, že je něco jiného hrozně dobré - a ty jsou hrozně dobré. A tam řadím i My sister's keeper. ()

Master19

Cameron ve své nejcharakternější roli rozhodně nezklamala, ačkoliv její postava je krutě nesympatická. Vlastně jako všechy ostatní postavy. Rakovina, která v strojově přesných intervalech ždímá divákovy slzné kanálky je jistě téma závažné a fatální, ale nic se nemá přehánět a zneužívat tuto nemoc k vytvoření nejvíc nejdojemnějšího filmu všech dob je ubohé. Dovedu si představit pětihvězdičkové ztvárnění třeba Bohdanem Slámou v českých reáliích, bez soudů a velkých prázdných gest. Prostě: "maminko, já ji tu ledvinu nechci dát, mám své důvody..." To by se mi líbilo, tato superamerická zpotvořenina moc ne. ()

hroubek

Je to i můj život je ultimátní doják, který Vás chce dojmout a doslova nutí Vaše slzné kanálky, aby začali produkovat slzy. S tímto bych problém neměl. Ale mám problém s tím, že to tlačí až moc na pilu. Chybí mi tu postupná gradace k určitému zlomovému momentu. Je to smutné, ale je to tak. Film prostě jede svoje, občas zlehčí vyprávění nějakým flashbackem nebo přesunutí k jiné postavě, ale jinak je to čekaní na nevyhnutelné. Tímto nechci film srážet a nějak ho urážet, protože mě bavil a docela mě i dojal, ale z celkového dojmu se nevytratí to, že jen útočí na naše emoce. Nick Cassavetes odvedl dobrou práci, které dávají vyniknout herecké výkony. Cameron Diaz nehraje špatně jen je její postava špatně uchopená. Abigail Breslin je dosti talentovaná, a tady to opět dokazuje. A Alec Baldwin se tváří, že má všechno na háku. Když, opomenu zbytečně tlačení emocí, tak mě na filmu vadila ještě délka, která by šla zkrátit o nějak pár desítek minut. Je to i můj život je krásný film, ale má problém v tom, že zbytečně tlačí na pilu, místo toho, aby diváka k danému momentu pomalu, ale postupně dovedl a toto tento film nejvíce sráží. ()

lykan9

Je to i můj život je drama s velmi silným tématem, který pokládá otázky, na které se nedá jednoduše odpovědět. Herecky je práce odvedena bravurně a příběh opravdu chytne za srdce, jen jsem měl po shlédnutí pocit, že jsem viděl na podobné téma lepší filmy. Přesto, že jsem dal "jen" čtyři hvězdy, tak tento film budu rozhodně doporučovat, protože stojí za to ho vidět. ()