Když Charlie potkal Daphne, netušil, že bude muset o její srdce soupeřit se psem. Daphne má totiž psa jménem Panenka. Jenže Charlie všechny psy z duše nenávidí. Před Daphne však předstírá, že Panenku zbožňuje. Ve skutečnosti se mu zvedá žaludek z toho, jak pořád někoho olizuje. Kdo by chtěl políbit holku, která je oslintaná od psa? Když už to vypadá, že Charlie bitvu prohraje a pes bere vše, stane se něco neočekávaného. Aniž by si to Charlie uvědomil, oblíbil si Panenku tak, že se chová stejně pomateně jako všichni milovníci psů. Kupuje jí dárky, nadšeně běhá po parku, znovu a znovu jí hází míček, i když je to už asi po miliónté. Daphne se cítí odstrčená a Charliemu dá hodně práce, aby ji přesvědčil, že ji opravdu miluje. (oficiální text distributora)

daEmoNickY

Mohl to být zabiják - závislost, zoofílie, móda (= povrchnost). Takhle je to slušná komedie o psech, ale tato je lepší http://www.csfd.cz/film/231195-marley-a-ja-marley-and-me/ , hraje v ní Owem "šmoulí nos" Wilson. _____ SPOLIERY ... Joj ... utkání s "protějškem" se nakonec nekoná. To mě fakt překvapilo. _____ DEJOVE ZVRATY _____ Odhadem to je rozděleno na "trojku" (2. zákládní dějové zvraty ... tímto tríčkem se snadněji píšou příběhy) takto : 1) Začátek trvá až dokud týpek nejde s nenáviděným psem na procházku a nezmoknou, poté se spřátelí. (= první zvrat) 2) Prostředek je o tom jak má psa rád a mařku to začne srát, protože ji začne kvůli feně zanedbávat 3) Konec začně tím, jak mu mařka fenu vezme (= druhý zvrat). Na feňe závislej týpek si vybuduje oltář a jde na "odvykačku" [klišé romantických komedií : rozchod týpka s holkou před koncem a následné dávání dohromady]. Fena začne být nevrlá, nešťastná a nakonec uteče. _____ POSTAVY A PRIBEH _____ Základ příběhu jsou postavy a skutky (činy, akce ...). Pomocí skutků se udhalují vlastnosti (názory, nálada ...) postav. To, co jsem napsal v [], jsou toho ilustrace, ukázky. Víc informací (i o předchozích "dvou hlavních dějových zvratech") v Poetice http://librivox.org/poetics-by-aristotle/ (audio kniha, anglicky). _____ 1) Týpek je slaboch [*** Holka od něj odláká "obchodníka s deštěm" (konkrétně s brčky) ale předtím jí musí zavolat telefonem ***, *** "hrdino připrav pro mě a holku (do které děláme oba) jídlo" ***], má smůlu [nemá módní bundu, jeho Kámoš vybírá popelnice, nemá holku ...] a nemá rád psy [šlápne do hovna v parku a s Kámošem pak psy stírají]. _____ 2) Týpkův kámoš je komentátor - poté co se něco stane, tak to rozebírájí, to, co se nehodí aby řekl hrdina řekne on. Jo a vybírá popelnice, hledá tam věci co by mu pomohli v balení mařek (a asi taky i jídlo). _____ (*) Televize - komentář [pes začně týpkovi lízat krk zatímco ve filmu zní "pes Django prokousl pašerákovi krk"]. _____ 3) Týpkův protivník je borec co psy miluje, dokonce pomáhá v nějakém psinci či co (klišé : je jeho opak). škoda, že z něj dělali zmrda celou dobu, nakonec se ukázalo že psy měl rád kvůli lovení kundiček. Vpodstatě byl skutečným protivníkem týpka pes, fenka. _____ 2) Pes. Použili toho hodně - štěkání [do ucha, které týpek zopakoval psovi], kálení[...], hrabání [Týpek2 tak našel medailon], žvejkání [pes rozžvýkal kondom], hračka [krz to se vyjasnilo že jsou kámoši s týpkem ... týpek ji také náhodou slintal], procházky [kundamagnet], utíkání [negři do něj " ", na konci pes uteče a tak ho oba -i když rozešlí- začnou hledat (takže psův únik je použit jako způsob jak je dostat dohromady)]. Dále, pes tu má v mozku místo jen pro jednoho člověka - hajhajhaj, mutex. _____ 3) Holka je sebestředná [dělá do módy]. Nevím, ženské postavy nedávám - ne"myslím na mužské postavy, odmyslím si rozum a mám ženu" tak jako Jack tady http://www.csfd.cz/film/944-lepsi-uz-to-nebude-as-good-as-it-gets/ ... i když http://www.csfd.cz/herec/26006-marsters-james/ ... () (méně) (více)

Orlau32

Ačkoliv miluji filmy, kde hlavním hrdinou je pes, tak tento film mě svou lacinou myšlenkou a hloupým scenářem otrávil. Tak by se prostě žáden normální majitel psa nechoval a opravdu nevím, co tím filmem chtěl režisér říci. Protože na poutači není uveden režisér, tak tady je: MARCEL SARMIENTO. Jen doufám, že už jej v životě na DVD nepotkám. ()

IQ Tiqe

Kluk, tak trochu lúzr, potká holku, která má rada psy, je jimi přímo posedlá. A tak ten chudák předstírá, že je má rád taky. Dějově jednoduchý, ne moc vtipný, ale jednu věc musím ocenit - od začátku se dalo čekat, jak to dopadne, klišé se film zdaleka nevyhnul, ale právě to, co jsem čekal, bylo jinak, a to se mi líbilo. 50% ()

ZnalecH

První půlku jsem vydržel jen díky stále dokola se opakujícímu prohlížení si Daphne. Díky tomu jsem se dostal až do druhé půlky, kde jsem po jedné (nebudu prozrazovat zápletku) velice zajímavé změně Charlieho pochopil, že se jedná o tak velkou blbost, že mu nemůžu dát odpad. (Další důvod je Malin Akerman...) Tento film mi dal další radu do života o opačném pohlaví (viz poslední scéna s koťátkem). A přestože jsem si říkal, že se Charlie chová jako pako, tak je možné, že se tak k zamilované osobě chováme všichni (člověk nikdy neví). Z těchto a dalších důvodů musím dát filmu alespoň za originalitu 2*. ()

dopitak

Nenechte se zmást původním, přeci jen hodně milosrdným názvem, film Marcela Sarmienta je stejná slaboduchá ptákovina, jako její český distribuční název. Veliká romantika, které ale zcela chybí důvtip a nějaký smysluplnější nápad. Vapet to celé navíc ubíjí stereotypním obsazením dabérů (Jitka Ježková, Jagelkové, Švarcové, jediný povedený hlas patří Lumíru Olšovskému alias filmovému Charliemu). Věční baliči, vězte, že tenhle film vaši holku určitě dostane do kolen, není ale jisté, že to nebude smíchy. ()