Noční vlak

Night Train

Nočný vlak

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Rumunsko, 2009, 83 min

Nočný vlak som pozeral čisto kvôli základným pudom, mám totiž slabosť pre nedocenenú neortodoxnú krásku Leelee Sobieski a jej výrazné nielen herecké prednosti. Z filmu sa prekvapivo vyklbal zaujímavo napísaný napínavý triler, ktorý hravo prekoná väčšinu tuctových áčkových trilerov v kinách, ktoré svojou predvídateľnosťou vyvolájavú nutkanie si vypýtať naspäť vstupné. Hviezdnym obsadením tento defekt zakryť nedokážu, Nočný vlak naopak svojimi známymi, ale nie priamo hviezdnymi tvárami poteší. Takto si predstavujem scenáristické cvičenie na tému napínavý triler na uzavretom priestore, napríklad ako diplomovú prácu. Film skvele graduje a je aj fajn vypointovaný a nakoniec ma ani nemrzela lacná produkcia, bohviečo by z toho vzniklo, ak by sa do toho oprelo veľké štúdio a začalo by sa prepisovať a pridávať zbytočná akcia. Dany Glover po dlhšom čase príjemne herecky prekvapil a myslím, že všetky postavy majú svoj logický vývoj.(22.7.2013)

Veľmi slušný rutinný filmík na jedno pozretie. Príbeh nie je ničím výnimočným, po čase sa mi začali prelínať rôzne námety z iných filmov, no nič grandiózne som ani nečakal, takže až taký sklamaný som nebol. Trošku ma iritovala tá snová kamera a príliš nasilu zamotaný záver s pomerne jednoduchou pointou. 55%.(20.4.2010)

• Stoka

Tady to jelo hodně z kopce, až příliš. Z počátku mě film hodně bavil a zaujal (říkám si, to bude asi dobrý film). V přelomu filmu už se házelo vše do jednoho koše, celý vlak byl zmanipulovaný a v každé kabince se našel zmrd ,který ani nevypadal nějak škodně. Ve finále to byl docela propadák, jedna velká sračka a všichni v ní.(27.7.2013)

• Arkos

Tak nevím co tenhle film vlastně byl. Určitě nebyl akční, ale jestli to byla černá komedie nebo thriler fakt nevím. Připadalo mně to jako televizní inscenace,což mně vzhledem k obsazení zklamalo. Přitom nápad nebyl určitě špatný, ale ten zbytek... Nejvíc mě na tomhle filmu zaujala Leelee Sobiesky, která si nejspíš svojí roli náležitě užila. S bídou 30 %.(24.5.2009)

Moc jsem od toho nečekal a dostal jsme překvapivě hodně.Mě se to líbilo, mělo to hustou atmosféru a potěšílo mě to víc než většina rádoby Ačkovejch trháků. Rozhodně doporučuju jsou to sice slabší 4 hvězdy a to hlavně kvůli tomu jak tu padlo hodnocení původně jsem chtěl dát za 3, ale jak tu teď na to vzpomínám musím uznat že za málo peněz hodně muiziky a že si ten film budu dlouho pamatovat a to se počítá.Něco mi říká, že kdyby byl film natočen někdy kolem 80-90 let a to by klidně mohl, ono to totiž i tak trošku vypadá byl by to teď kult, ale možná to tak připadá jen mě :)(22.2.2009)

• - Snímek byl natočen v bulharském hlavním městě Sofii. (Ded@M@tes)

• - Spoiler: Paní Froyová byla na toaletách zasažena do čela, ale v následující scéně není na čele ani stopa. (Wajinek)