Noční vlak

Scénografie:

John Welbanks

Kostýmy:

Jayme Bohn

Hloupé, ale neuvěřitelně mě to překvapilo a potěšilo. Čekal jsem další akčňárnu segalova typu a ono docela zajímavé, zábavné mystrery! Ty čtyři jsou asi víc než by mělo být, ale stejně. Film, který si nehraje na víc, než čím je - upřímnost si přiznat, že míchám hrušky z jabkama a prodávám to jako budoucí slivovici - dobré!(29.4.2011)

• Terva

Vodka Kalašnikov od stejného výrobce, jako zbraně. Nebojte, dejte si. To je přivítání ve vlaku, to se tady nestane. Jinak ten vlak působil moc digitálně a spousta záběrů se opakovalo. A Miles? K jeho výcviku nepatří, jak se zbavovat mrtvol. Sekáček a psychotická ženská, to je správná kombinace. Každý vidí, to co chce, tak bacha na duši!!! Jinak velice povedený záběr byl na stojící vlak a vedle něj to policejní auto. To se opravdu povedlo. Jinak film je strašně jednoduchý a laciný jak Ruská vodka.(4.6.2009)

Moc jsem od toho nečekal a dostal jsme překvapivě hodně.Mě se to líbilo, mělo to hustou atmosféru a potěšílo mě to víc než většina rádoby Ačkovejch trháků. Rozhodně doporučuju jsou to sice slabší 4 hvězdy a to hlavně kvůli tomu jak tu padlo hodnocení původně jsem chtěl dát za 3, ale jak tu teď na to vzpomínám musím uznat že za málo peněz hodně muiziky a že si ten film budu dlouho pamatovat a to se počítá.Něco mi říká, že kdyby byl film natočen někdy kolem 80-90 let a to by klidně mohl, ono to totiž i tak trošku vypadá byl by to teď kult, ale možná to tak připadá jen mě :)(22.2.2009)

Nočný vlak som pozeral čisto kvôli základným pudom, mám totiž slabosť pre nedocenenú neortodoxnú krásku Leelee Sobieski a jej výrazné nielen herecké prednosti. Z filmu sa prekvapivo vyklbal zaujímavo napísaný napínavý triler, ktorý hravo prekoná väčšinu tuctových áčkových trilerov v kinách, ktoré svojou predvídateľnosťou vyvolájavú nutkanie si vypýtať naspäť vstupné. Hviezdnym obsadením tento defekt zakryť nedokážu, Nočný vlak naopak svojimi známymi, ale nie priamo hviezdnymi tvárami poteší. Takto si predstavujem scenáristické cvičenie na tému napínavý triler na uzavretom priestore, napríklad ako diplomovú prácu. Film skvele graduje a je aj fajn vypointovaný a nakoniec ma ani nemrzela lacná produkcia, bohviečo by z toho vzniklo, ak by sa do toho oprelo veľké štúdio a začalo by sa prepisovať a pridávať zbytočná akcia. Dany Glover po dlhšom čase príjemne herecky prekvapil a myslím, že všetky postavy majú svoj logický vývoj.(22.7.2013)

Tak tahle pecka má pro mě poněkud melancholickou hodnotu. Sledovala jsem ji totiž při mém nočním pobytu na zámku, ještě k tomu v blízkosti věže kde údajně straší. Takže zajisté přítomní kritici pochopí, že nemohu jinak a minimálně dvě hvězdičky Nočnímu vlaku uděluji zcela pod vlivem odzbrojující atmosféry tajemných komnat, do níž podobný krvák dobře zapadnul. Pandořinna skříňka a fešný Matthias pak vybojovali tu právoplatnou hvězdu(tu, která by jinak snímku musela ke spokojenosti stačit):)(24.8.2012)

• - Spoiler: Paní Froyová byla na toaletách zasažena do čela, ale v následující scéně není na čele ani stopa. (Wajinek)

• - Snímek byl natočen v bulharském hlavním městě Sofii. (Ded@M@tes)