Štvanice režiséra Arthura Ripleyho v mnohém odpovídá obecné charakteristice Woolrichovy tvorby, kde – slovy Jamese Naremora – „obsedantní postavy často trpí výpadkem paměti či ztrátou vědomí v důsledku konzumace alkoholu nebo se ocitají v situacích, kdy jim nikdo nevěří. Mnoho jeho zápletek hraničí s fantastičnem nebo v divácích vyvolává pocit ‚je to skutečnost nebo se mi to jenom zdá?‘”. Film z nezávislé produkce Seymoura Nebenzala nešetří překvapivými dějovými zvraty a bizarními motivy, což zaručuje, že nudit se rozhodně nebudete. Kameru měl na starosti v Karlových Varech narozený Franz Planer a ve vedlejší roli se můžete těšit na noirovou ikonu Petera Lorreho. (Noir Film Festival)

Topco

Mňa ten zvrat až tak nevyrušil (ako ostatných komentujúcich), aj keď mi chvíľku trvalo, aby som sa znova naladil na (pokračovanie) príbeh(u), ktorý sa po ňom rozbehol. Každopádne, aj keď vyhodnotíte tento scenáristický krok ako nie úplne šťastný, užijete si kopu iných vecí: skvelú záporáckú dvojku Cochran-Lorre, na ktorú je radosť pozerať, pedálovú vychytávku v aute, scénu s vínom a psom či atmosféru Havany. 3,5* ()

liquido26

2,5 Miluju noiry, které se odehrávají v exotickém prostředí (Mexiko, Kuba ...), ale na druhou stranu nesnáším noiry, kde scénáristi v případě, že si neví rady, sáhnou k tak ubohému zvratu jako v případě tohoto filmu. To, čemu divák hodinu věřil a do čeho se jakžtakž vžil se ukazuje jako naprosto zbytečné a de facto se rozjíždí jiný příběh. To opravdu nemám rád. Dávám 2,5 hvězdy za atmošku, záporáky a skvělou vychytávku při řízení auta. ()

El Indio

Na jednu stranu úžasní záporáci, všechny scény, které s nimi souvisí a překvapivý osud obou hlavních postav (jenomže...). Na druhou pak otresný panák bez špetky charismatu, Cummings, v hlavní roli, nezajímavá, stokrát viděná zápletka a vůbec celkově úplně dementní scénář. Vrcholem je trapný zvrat asi dvacet minut před koncem, který, do té doby velmi slibně rozjetý příběh, úplně zařízne a definitivně celý film potopí. Škoda, přeškoda, tohle totiž mělo fakt slušný potenciál. ()