Krotitelé dluhů (TV pořad)

Reality-TV / Komedie

Česko, 2009, 28x26 min

• Radek99

Moderní formát reality show naroubovaný na veřejnoprávní rámec produkce České televize. Tak o čem to tedy je? Olga a Karel mají měsíční čistý příjem 26 tisíc Kč. Celkové výdaje jejich domácnosti pak měsíčně činí 33 tisíc... (coby dokumentární sociologická sonda či ilustrování příčin současné celosvětové hypoteční krize ovšem za *****)(1.9.2009)

• Ledkodlaq

Je důležité lidem ukázat, kam tahle cesta vede a že dostat se z průseru nemusí vždy jít. Jak tu v komentářích padlo, že je to nápad ukázat lidem finanční poradenství, tak to má i druhou stranu mince, finanční poradenství typu partn*rs, zf p a podobně tohle vůbec neřeší a ve všech směrech je za sebe člověk odpovědný sám a nemůže si myslet, že člověk, který z Vás má výplatu, udělá pro Vás to nejlepší. Tenhle pořad má ale jedno velké plus, rozpoutal debatu a těm na začátku cesty půjček a splátek ukázal, jak to může dopadnout, nebo ještě hůř. Jinými slovy ten chytřejší takové rady nepotřebuje, ten blbý si z toho stejně poučení nevezme.(27.5.2013)

• M-arta

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Ale každopádně uznávám, že jde především o velmi užitečný naučný pořad, srdnatě bojující s finanční negramotností národa. Jenom jestli by nebylo užitečnější zařadit něco takového spíš někam do vysílání pro školy... a pro lidi, kteří rozhodují o našem státním rozpočtu...(5.9.2009)

Zastávam názor, že každá relácia, ktorá pomáha ľuďom v ich živote, v ich neľahkom údele, je dobrá. Lepšia než všetky tie reality šou, ktorými nás televízie zahlcujú, pripravujú násť-ročných o peniaze formou SMS a kreditu a v konečnom dôsledku nám nič neposkytujú. Krotiteľov dlhov možno vnímať ako socio-ekonomickú štúdiu a ako memento toho ako (ne)žiť, alebo prosto ako reláciu, ktorá ľudí učí ako narábať s peniazmi.(4.4.2012)

Tento pořad rád sleduji a takřka pokaždé se divím, jak ti lidé tam dokázali nasekat takové dluhy. A už jen sledovat, jaké dluhy mají a přesto mraky peněz dokáží vyhodit za zbytečnosti typu kouření, to už jen kroutím hlavou. Navíc hodně lidí tam ukazuje, jak jsou finančně negramotní. Každý člověk si přece musí umět spočítat, že když mám tolik a tolik korun na měsíc, že si nemůžu pořídit víc, než na co mám.(26.11.2010)