Krotitelé dluhů (TV pořad)

Reality-TV / Komedie

Česko, 2009, 28x26 min

• Karlos80

Hm, před dvaceti lety by si lidé na podobný pořad i lidé v něm ťukali na čelo, v dnešní době, bohužel, tvrdá realita! A bude prý ještě hůř.. Viděl jsem jeden díl o člověku, kterému nebylo takřka pomoci (jednoduché; větší výdaje než příjmy - není co řešit) a kde byl i renomovaný a školený ekonom se svými odborně vedenými radami takřka zbytečný a zaskočen. Na to nemusí být člověk ani studovaný, aby to lehce pochopil...Jako pomoc v té nejtěžší nouzi to ale člověk musí alespoň trochu ocenit..2+(22.1.2009)

Konečně služba státní televize vlastním občanům, která jim ukáže, že všechny ty báječné hypotéky a úvěry jsou jen dobře pracující strojem na tahání peněz z jejich kapes, někdy přímo lichvou. Zoufalci zmítaní vlastní finanční neschopností a negramotností nacházejí návod jak nepodlehnout svodu reklamy, jakýhsi malých částek a zdánlivě vhodných nabídek a získat seběvědomí dodržováním pár jednoduchých pravidel. Prostě maj šanci se o sebe dobře postarat.(30.3.2015)

• Ledkodlaq

Je důležité lidem ukázat, kam tahle cesta vede a že dostat se z průseru nemusí vždy jít. Jak tu v komentářích padlo, že je to nápad ukázat lidem finanční poradenství, tak to má i druhou stranu mince, finanční poradenství typu partn*rs, zf p a podobně tohle vůbec neřeší a ve všech směrech je za sebe člověk odpovědný sám a nemůže si myslet, že člověk, který z Vás má výplatu, udělá pro Vás to nejlepší. Tenhle pořad má ale jedno velké plus, rozpoutal debatu a těm na začátku cesty půjček a splátek ukázal, jak to může dopadnout, nebo ještě hůř. Jinými slovy ten chytřejší takové rady nepotřebuje, ten blbý si z toho stejně poučení nevezme.(27.5.2013)

• twerp

Typické zlyhanie, keď sa obranca stavia na stranu útočníka a obeti je pomáhané poskytnutím chleba od toho istého pekára, ktorý ho predtým otrávil. Máte dlhy? Požičajte si, aby ste ich splatili! Program a pomoc zo strany občianskych združení, ktorá zmierňuje dopad systémových chýb a tým ich udržiava naďalej pri živote. Obdivujte záchrancov z lepšieho sveta oblečených do oblekov a celkovo upravených tak, aby bolo jasné, že oni sú tí šťastní a úspešnejší. Poplačte si nad chudáčikmi, ktorí sa utápajú v problémoch a potešte sa pohľadom na to ako sa oddlžia, aby si mohli ďalej užívať život rozdelený na pracovný čas a víkendy, počas ktorých si kúpia nejaké to auto, nejaký ten televízor a snáď to tentoraz nepreženú.(11.11.2010)

• heyda

Nechtěl bych mít dluhy a budu dělat vše proto, abych až začnu pracovat dluhy neměl. Lidi, kteří si berou půjčky jen aby měli novou televizi nebo mohli nakoupit plno dárků na Vánoce nebo aby jeli na týden k moři jsou pro mě slaboši. To radši budu 3 roky šetřit korunky, abych si pak užil třeba 14 dní v Karibiku. No a jinak asi nemám co k tomu víc říct. Lidi si nékdy zaslouží druhou šanci a proto je tu tento pořad. Odborníkům i těm lidem držím pěsti a ať se daří ;-)(15.9.2009)