Krotitelé dluhů (TV pořad)

Reality-TV / Komedie

Česko, 2009, 28x26 min

• Radek99

Moderní formát reality show naroubovaný na veřejnoprávní rámec produkce České televize. Tak o čem to tedy je? Olga a Karel mají měsíční čistý příjem 26 tisíc Kč. Celkové výdaje jejich domácnosti pak měsíčně činí 33 tisíc... (coby dokumentární sociologická sonda či ilustrování příčin současné celosvětové hypoteční krize ovšem za *****)(1.9.2009)

• Gekacuk

Tyhle základní věci by se měly učit už na základní škole. Skoro každý má maturitu, ale přitom je spousta lidí finančně negramotných. Lidé skákají na špek darebákům, kteří tuhle finanční negramotnost zneužívají. A tihle ti finanční omezenci si pak volí odpovídající politiky. Výsledky vidíme na státních financích. Odpovědná místa ovládli neodborníci - politici a nižší fleky jejich podržtaškové a další známí. Protože nic neumí, musí si stát zaplatit externí poradce. A takhle to jde pořád dál. Ale co chcete říkat obyčejným lidem, když předsedkyně parlamentu (rádoby prezidentka) si běžně plete pojmy "pohledávky" a "závazky".(13.3.2012)

Konečně služba státní televize vlastním občanům, která jim ukáže, že všechny ty báječné hypotéky a úvěry jsou jen dobře pracující strojem na tahání peněz z jejich kapes, někdy přímo lichvou. Zoufalci zmítaní vlastní finanční neschopností a negramotností nacházejí návod jak nepodlehnout svodu reklamy, jakýhsi malých částek a zdánlivě vhodných nabídek a získat seběvědomí dodržováním pár jednoduchých pravidel. Prostě maj šanci se o sebe dobře postarat.(30.3.2015)

• heyda

Nechtěl bych mít dluhy a budu dělat vše proto, abych až začnu pracovat dluhy neměl. Lidi, kteří si berou půjčky jen aby měli novou televizi nebo mohli nakoupit plno dárků na Vánoce nebo aby jeli na týden k moři jsou pro mě slaboši. To radši budu 3 roky šetřit korunky, abych si pak užil třeba 14 dní v Karibiku. No a jinak asi nemám co k tomu víc říct. Lidi si nékdy zaslouží druhou šanci a proto je tu tento pořad. Odborníkům i těm lidem držím pěsti a ať se daří ;-)(15.9.2009)

• Karlos80

Hm, před dvaceti lety by si lidé na podobný pořad i lidé v něm ťukali na čelo, v dnešní době, bohužel, tvrdá realita! A bude prý ještě hůř.. Viděl jsem jeden díl o člověku, kterému nebylo takřka pomoci (jednoduché; větší výdaje než příjmy - není co řešit) a kde byl i renomovaný a školený ekonom se svými odborně vedenými radami takřka zbytečný a zaskočen. Na to nemusí být člověk ani studovaný, aby to lehce pochopil...Jako pomoc v té nejtěžší nouzi to ale člověk musí alespoň trochu ocenit..2+(22.1.2009)