poster

Osudné rozhodnutí

 • USA

  Like Dandelion Dust

Drama / Rodinný

USA, 2009, 100 min

Režie:

Jon Gunn

Předloha:

Karen Kingsbury (kniha)

Hudba:

Nathan Larson

Producenti:

Kerry David

Scénografie:

Shawn Carroll

Kostýmy:

Stephen M. Chudej
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Jeden ze snímků, při kterém knedlík v krku houstne a nedovolí uvolnit napjatému sevření a vzácný případ boje diváka nad touhou vykonat krátkou exkurzi na konec - jenže, co když to není ten z úlevných (zde skvěle naděje předvádí, jakou silou vládne)? To raději zůstat dobrovolným zajatcem svých obav a čekat na vysvobození v podobě mateřské lásky - té pravé, skoro jako v biblickém příběhu o moudrém rozsudku krále Šalamouna. A pampelišky zřejmě fungují...(23.5.2013)

 • misterz
  ****

  Veľmi citlivý námet so slušným dramatickým spracovaním. Tak to vyzerá, keď sú zákony nad zdravým sedliackym rozumom, chudák chlapec.... Ale bolo by to zaujímavejšie, keby sa to skončilo alternatívnym koncom, emotívna stránka by v tom prípade iste išla ešte viac nahor. Slabší nadpriemer. 70/100(12.3.2017)

 • yakoob
  *****

  Psát o réžii, kameře, hudbě a zpracování je úplně zbytečné, protože tady hraje první housle sám příběh...A to opravdu silný příběh...Dnešní dobře známá křesťanská spisovatelka Karen Kingbury má velký cit pro vykreslení postav...K tomu musí mít člověk opravdu dar...Mám rád, když mne film donutí k přemýšlení nad lidskými hodnotami...Rád si zajdu do kina na pořádné cool efekty, ale síla příběhu vždy u mne vede...Kéž by bylo víc takových filmů...(20.8.2011)

 • Cherish
  *****

  Takový nenápadný filmeček a jaké strhující drama se z něj nakonec vyklubalo. Tady jsem pro změnu nic moc nečekala a dostala jsem víc než dost. Sice ještě nemám děti, ale představa, že adoptujete dítě, sedm let ho vychováváte a oni vám ho prostě vezmou je opravdu děsivá. Mám moc ráda takovéto malé, ne moc známé filmy, protože to je kolikrát mnohonásobně silnejší zážitek, než ty profláknuté, které viděl každý.(26.11.2012)

 • predators
  ****

  Nedobrovolně se po sedmi letech vzdát svého i nevlastního dítěte musí být velká životní rána. / Když po sedmi letech strávených ve vězení zjistíte, že máte syna, jste to právě vy, kdo jediný jej může vychovávat. Dvě těžké situace, které jednoduše rozhodne soud. A toto není jediný případ, jsou jich stovky, ale zákon je zákon a tomu není úniku. Dramaticky a citově velmi dobře zvládnuto, poteče nejedna slza a možná, když zvítězí rozum, všechno dobře dopadne. 75%(13.8.2011)