Reklama

Reklama

Osudné rozhodnutí

  • USA Like Dandelion Dust
Trailer

Obsahy(1)

Drama o mladém chlapci, který žije idylický život se svými adoptivními rodiči na pobřeží Floridy. Je to dokonalý život až do dne, kdy obdrží znepokojující telefonát, že jeho skuteční rodiče chtějí Joeyho zpět. Rozhodnutí soudu ho tak odtrhlo od jediného domova, který znal. Adoptivní rodina je odhodlána si udržet syna, kterého milují. Nová rodina chce začít život, který si vysnili a překonat problémy alkoholismu a domácího násilí, které je sužují. Joeyho budoucnost visí na vlásku. (Kryšpín)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

misterz 

všechny recenze uživatele

Veľmi citlivý námet so slušným dramatickým spracovaním. Tak to vyzerá, keď sú zákony nad zdravým sedliackym rozumom, chudák chlapec.... Ale bolo by to zaujímavejšie, keby sa to skončilo alternatívnym koncom, emotívna stránka by v tom prípade iste išla ešte viac nahor. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Hodně citlivé téma a já jsem moc ráda, že neznám nikoho ve svém okolí, kdo by se s něčím tak smutným musel potýkat. Svým způsobem mně bylo líto všech zúčastněných, včetně malého Joeyho i když se tady kladl důraz hlavně na Jacka a Molly a jejich trýznivý boj právě o něj. Herecky na mě asi nejvíc zapůsobila Mira Sorvino, které jsem úlohu pravé maminky skutečně věřila. A i když jsem konec tak trochu předvídala, tak mě to zkloubení hlubokého smutku a současně velké radosti emotivně dostalo. I já jsem jako malá tolikrát foukala do pampelišek a měla tolik přání................ ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

O tom, jak je systém děravý, když dovoluje "bývalému"alkoholikovi a násilníkovi získat zpátky svého syna, který byl dán k adopci. Nedovedu si něco takového představit, zažít to na vlastní kůži..po celou dobu mi z té situace a z toho, jak to mohlo dopadnout běhal mráz po zádech. Utrpení adoptivních rodičů bylo hmatatelné. Opravdu kvalitní emotivní drama, který si na nic než napínavý a dojemný příběh nehraje. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,...VIDÍM, ŽE SE VELMI SNAŽÍTE, ALE NEZMĚNÍ TO NIC NA TOM, ŽE VYTRHÁVÁTE CHLAPCE Z JEDINÝHO ŽIVOTA, KTERÝ ZNÁ. ŽIJE V JINÝM SVĚTĚ. MÁTE VŮBEC PONĚTÍ, CO TO S NÍM UDĚLÁ?“....... /// Spokojená rodina. Táta, máma, syn. Lehce za vodou, snad i proto jsou šťastní. ... To v Ohio – tatík vyšel z basy a mamka na něj čeká. ZAČÍT NOVÝ ŽIVOT! ,,Musím Ti něco říct“..... ,,NEVADÍ, DOSTANEME HO ZPÁTKY!“ No a pak ... alkoholik chce zpět svýho syna... musíme mu ho vrátit.... je to jeho šance na nápravu toho co zničil... a podobný zvratky zkurvenýho systému, kde chování tvorů (nazývajících se lidi) je až na druhým místě. Co očekávat od filmu, kde se bojuje o dítě, kde je jasně definováno dobro a víme, jak vypadá zlo? Určitě ne pohádku plnou vytlemenejch (třeba) medvědů. Ale emoce a víru ve šťastnej konec. Ovšem nezapomeňte – dramatický dramata je mít nemusí! Nezbejvá než věřit! Je fajn, že tvůrci nechtěli jen lacině vydírat a zápletku víc (a zajímavě) zdramatizovali. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět trpět dítě. 2.) Jsem milionář, kterýmu se socky chystaj vzít dítě. 3.) Thx za titule ,,Lilith“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zajímavě uchopené téma sváru mezi pokrevními a adoptivními rodiči, kdy oba páry jsou ochotné a rozhodnuté udělat pro "své" dítě cokoliv a přinést jakékoliv oběti. Občas to až příliš tahá za city, závěr je trošku romantický, ale přesto je to velice povedený film po celou dobu si udržující napětí. Zajímavý je i vhled do amerického sytému práce sociálky. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama