Snídaně u Tiffanyho

Breakfast at Tiffany's

Raňajky u Tiffanyho

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1961, 115 min

Slavná romance působí i po téměř padesáti letech velmi moderně. Hlavně díky skvělé kameře a krásným kostýmům a samozřejmě stojí hlavně na kouzelné Audrey Hepburn. Slabší je pouze příběh, který balancuje na hraně červené knihovny a je poměrně předvídatelný.(5.3.2009)

Roztomile hloupoučká a naivní Audrey Hepburn aka Holly Golightly, která svého půvabu značně využívá, a sympaťák George Peppard aka Paul Varjak rozehrávají úžasný romanticko-dramatický komediální příběh, jehož některé scény zůstanou v divácké paměti dlouho zaneseny (např. večírek u Holly v bytě; Holly zpívající v okně; opilost; vyhození kocoura;...). Díky vynikajícím hereckým výkonům (zejména Audrey), perfektní lokaci a dokonalé hudbě, má Snídaně u Tiffanyho úžasně sladkou chuť. Snímek má atmosféru, dobré dialogy, ideální stopáž, zajímavý příběh a je jako by stvořen pro oddech a sklenku vína.(29.7.2010)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si uvědomil, jak to dnešní romantiky mají těžké. Tenkrát totiž stačil jeden jediný úsměv Audrey Hepburn a bylo zaděláno na film roku. Dneska je to tak, že čím bude příběh originálnější a s pointou větší jak Beverly Hills, tak tím pádem budeme mít menší důvod na film hnedka zapomenout. Tady mě ale více těšil Audrey kocour, než Audrey samotná a jelikož se k němu ke konci filmu zachovala jako prašivej pes, tak Snídani u Tiffanyho dávám tři hvězdy.(31.12.2016)

Další z řady romantických klasik, která mne neoslovala jako třeba Casablanca či Prázdniny v Římě. Audrey Hepburn byla nadpozemsky krásná a patří bezesporu k nejlepším herečkám co kdy běhali po filmovém plátnu. Škoda, že takovéhle herečky už dnes nejsou, ale svým způsobem je to zapříčiněno i dobou. Co jsem postrádal bylo více emocí, které se dostavily až v oném legendárním závěru v dešti. Tři a půl hvězdičky, ale s ohledem na filmy, kterým dávám tři, se přikloním k vyšší variantě. Doporučuji, ale nejsem si zcela jist, jestli bych to musel vidět podruhé, i když se určitě jedná o velmi příjemný snímek........(24.8.2008)

Tak jsem konečně měl tu příležitost zhlédnout onu kultovní Snídani u Tiffanyho. Nádherný romantický film, který by bez Audrey Hepburn byl naprosto ničím. Kdyby mi do postele vlezla tak okouzlující slečinka jako byla Audrey, asi bych se do ní taky zamiloval. Jinak nevím co vytknout, ale ani co vyzdvihnout.(10.5.2009)

• - Truman Capote si v roli Holly vždy představoval Marilyn Monroe. Ta poté, co Paramount zakoupil práva za 65 000 amerických dolarů, natočila dvě zkušební scény, ale její umělecká poradkyně Paula Strasberg, na níž byla Monroe psychicky závislá,  prohlásila, že ji nenechá hrát dívku na telefon, a ze spolupráce sešlo. (kenny.h)

• - V románu Trumana Capota byla Holly prostitutka, zažila potrat, ráda kouřila marihuanu, byla bisexuální a hodně nadávala. (HellFire)

• - Plat Audrey Hepburn za tento film byl 750000 dolarů, druhá nejvyšší částka té doby po Elizabeth Taylor. (Kulmon)