Snídaně u Tiffanyho

Breakfast at Tiffany's

Raňajky u Tiffanyho

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1961, 115 min

Původně jsem čekal příjemnou romatnickou komedii ale docela mě překvapilo vážnější vyznění celého filmu. Nádherná Audrey Hepburn tu hraje poměrně slušnou mrchu, která si muže vybírá nejdříve podle obsahu jeho peněženky a až poté vyhledává ostatní aspekty pro úspěšný vztah ale samozřejmě to netrvá věčně. Největší problém filmu je v přílišné rozvleklosti a hodně velké utahanosti, která je znát z každé minuty. Na druhou stranu mi dvě hodiny koukání na Audrey Hepburn, která vždycky vypadala výborně, zase tolik nevadily.(8.1.2010)

Tak jsem konečně měl tu příležitost zhlédnout onu kultovní Snídani u Tiffanyho. Nádherný romantický film, který by bez Audrey Hepburn byl naprosto ničím. Kdyby mi do postele vlezla tak okouzlující slečinka jako byla Audrey, asi bych se do ní taky zamiloval. Jinak nevím co vytknout, ale ani co vyzdvihnout.(10.5.2009)

Romantická komedie ze starého těsta a rozhodně patří k nejlepším, co jsem kdy viděl. Samozřejmě, je to zásluha skvěle hrající ústřední dvojice a hlavně překrásné Audrey Hebpurn. Škoda té nudnější první půlhodinky, jinak by to byl geniální film, protože se to stále zlepšuje a zlepšuje a ke konci mi na postavách opravdu záleželo. Hrozně mě bavila scéna s kradením zboží v obchodě, protože je fakt dobře natočená jako celý tenhle film. Navíc musím pochválit příjemnou hudbu.(3.7.2006)

Zlatokopky boli už aj vtedy...A. Hepburnová opäť v romanticko-komediálnej polohe, ktorá veľmi často pripomenie kultové a nezabudnuteľné Prázdniny v Ríme a to nielen kvôli spoločnej hlavnej predstaviteľke, ale hlavne pre bláznivosť a živelnosť , ktorá ich spája i celé humorné podanie príbehu. Zmätená postava, ktorá sa nevyzná ani v sebe samej má s tvárou Hepburnovej nezameniteľné kúzlo. U mňa spokojnosť, ideálny film pre krásny večer vo dvojici, no spomínaný kult - Prázdniny v Ríme ostal neprekonaný. Aj preto o hviezdu menej. 80%.(31.12.2012)

Nezapomenutelné momenty jsou proloženy průměrností a poskládány v neústrojný celek. Zpočátku nepříliš vtipná a romantikou neoplývající romantická komedie se teprve někdy v půli stane v dobrém slova smyslu hodnou svého žánru. Scény z onoho dne, kdy se Holly a "Fred, darling" vydávají dělat věci, které nikdy nedělali, vyvolávají na divákově tváři přesně ten správný přihlouple blažený úsměv. A okamžik, kdy se mladý spisovatel vymaní z gigolovského područí, aby ve jménu lásky učinil svobodný krok do nezajištěnosti, opravdu povznáší. Jenomže klišovitý happyend provázený navíc obligátním deštěm sráží vše zas o patro níž. A ani pokus o morální apel příliš nenadchne - americký sen o bohatství a volnosti je vyměněn za jiný sen o naplněné romantické lásce (chápané navíc - ústy milencovými - jako majetnické "You belong to me."). Vsadil bych korunu, že se rozvedou...(23.10.2006)

• - Premiéra se odehrála v Radio City Music Hall v New Yorku. (HellFire)

• - Hlavní mužskou roli měl hrát Steve McQueen. (Kulmon)

• - Ačkoliv byla filmová verze komerčně nejúspěšnějším dílem Capoteho, ten ji nemohl vystát. Podle něj byla kniha "mnohem pronikavější" a film z ní udělal "nasládlou záležitost z NYC". O Audrey tvrdil, že je naprosto nevhodná. (kenny.h)