Snídaně u Tiffanyho

Breakfast at Tiffany's

Raňajky u Tiffanyho

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1961, 115 min

No nevím no. Audrey je samozřejmě nadpozemsky rozkošná, tím však pro mne výčet pozitiv končí. Nějak mi dělalo problém soucítit nebo jakkoli se zajímat o osudy naší malé zlatokopky, jejímž jediným smyslem života je dostat do chomoutu co nejbohatšího chlapa a na jediného člověka, kterému na ní záleží a který ji miluje, sere. Co se povedlo, byl jejich společný den ve městě. Jinak nic moc... 60%(19.11.2012)

Film který se v podstatě celý točí okolo jediné postavy - Holly v podání Audrey Hepburn. Na její postavě snímek stojí, ale bohužel taky i padá. Audrey je sice krásná holka, ale po naivní princezničce z Prázdnin v Římě jí sobecky sebestřednou polétavici už prostě nežeru a zkrátka se mi do té role moc nehodí. Možná je to jen můj osobní předdeterminovaný názor, ale je to tak. Co mi taky dost chybělo je nějaká pořádná zápletka. Celou dobu tak v podstatě jen sledujete, jak Audrey kalí nebo blbne, ale nic zásadnějšího se za tu dobu nestane a komické postavičky jako nasraný Číňan, srabovitý brazilský politik nebo prasečácký obarvený milionář to taky nezachrání. Od Capoteho jsem teda čekal trochu víc. Hlavní mužská postava mi vedle rozlétané Audrey navíc přišla hodně nevýrazná a všechno tak musel zachraňovat její úžasný kocour. Tentokrát to bude za 3 a 1/2.(15.4.2007)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si uvědomil, jak to dnešní romantiky mají těžké. Tenkrát totiž stačil jeden jediný úsměv Audrey Hepburn a bylo zaděláno na film roku. Dneska je to tak, že čím bude příběh originálnější a s pointou větší jak Beverly Hills, tak tím pádem budeme mít menší důvod na film hnedka zapomenout. Tady mě ale více těšil Audrey kocour, než Audrey samotná a jelikož se k němu ke konci filmu zachovala jako prašivej pes, tak Snídani u Tiffanyho dávám tři hvězdy.(31.12.2016)

• Mi Nü-Chai

Audrey Hepburn byla sice velice roztomilá, ten zrzavý kocour taky a pár dobrých scén se tam najde...ale to je tak všechno. Limonády (střezte se tomuto schématu říkat přede mnou romantika) "milují se, ale neumí si to říci a nakonec si šťastně padnou do náručí" až na výjimky nesnáším příliš dobře a tohle rozhodně nijak výjimečný film není - dobrá, herec v hlavní mužské roli je výjimečný kus plastu, ovšem pochybuji, že by zrovna tento smutný fakt ocenili mimo porno. Slabé 2*(29.9.2012)

Obstojně natočený, ale neúnosně konformní dílo, jehož jediným cílem bylo vystavět kolem „belgického úkazu“ zvaného Audrey Hepburn nějaké kulisy. Na ostatní se nebere ohled. Nelze přehlédnout, jak nechutně jsou znásilněný a ponížený všechny vedlejší postavy a jak sebestředně si „screwball“ dvojice Andrey a George přisvojuje okolí a samotný film, který obírá jak o příběh, tak o vypravěče (troufl bych si tvrdit, že „vypravěče“ před filmem stloukli a nechali svázaného ve sklepě).(8.10.2008)

• - Ačkoliv byla filmová verze komerčně nejúspěšnějším dílem Capoteho, ten ji nemohl vystát. Podle něj byla kniha "mnohem pronikavější" a film z ní udělal "nasládlou záležitost z NYC". O Audrey tvrdil, že je naprosto nevhodná. (kenny.h)

• - Truman Capote si v roli Holly vždy představoval Marilyn Monroe. Ta poté, co Paramount zakoupil práva za 65 000 amerických dolarů, natočila dvě zkušební scény, ale její umělecká poradkyně Paula Strasberg, na níž byla Monroe psychicky závislá,  prohlásila, že ji nenechá hrát dívku na telefon, a ze spolupráce sešlo. (kenny.h)

• - Když Audrey Hepburnová vleze oknem do ložnice George Pepparda, má bosé nohy. O chvíli později si sedne na jeho postel a má černé punčochy. (Sinecod)