poster

Learners (TV film)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2007, 80 min

Hudba:

Dan Jones
 • Pítrs85
  ***

  Klasickej televizní film, který zaujme najmě hereckým obsazením (Tennant je klasicky skvělej, ale potěší i Jessica Hynes v roli vycukané Beverly) a vlastně i námětem, páč si nepamatuju, kdy jsem film z prostředí autoškoly viděl naposledy (jestli vůbec kdy). Na základní synopsi je pak nabalený odlehčeným tónem odvyprávěný romantický příběh. Ale jo, tenhle snímek by svojí jízdu (s mírně odřenýma ušima) zvládl a nepotřebuje na to ani deset pokusů.(22.9.2013)

 • Beatle
  ****

  Film, který rozhodně nedoporučuji lidem, kteří jsou na tom momentálně jako já - nemají dodělaný řidičák a už dvakrát propadli u zkoušek :) Film je velice poklidný, skoro jako kdyby jej někdo vyprávěl jako historku v hospodě. Britský humor je zde servírován velice, velice skrytě, stejně jako ona dramatická část, která je rozprostřená po celé délce filmu a nevyvrcholí jen v jediné scéně. Nedá se říct, že je to oddychovka, ani se nedá říct, že je to psychlogické drama. Je to něco velice britského mezi tím. Ukazuje střípky příběhů na několika různých frontách (milenky, práce uklízečky, roztomile dementního učitele a....a všech ostatních). A to všechno na pozadí tak primitivní zápetky, jako je dělání řidičáku. Navíc je osvěžující vidět Davida Tennanta v obdobné roli, která se od Doctora Who nebo Bartyho Skrka Jr. VELICE liší. A Jessica Hynes - skvělá. Nejen, že vypadá fakt dobře (ve srovnání se SPACED), ale zároveň působí ve své zoufalé roli opravdu zoufale přirozeně. Takže 80% ;)(14.9.2010)

 • filmmovier
  ***

  Teď jsem nějakou dobu zase měl období Tennanta a tak jsem si na jeho narozeniny pustil tuhle komedii. Jenže ono to vážně není ničím zajímavé – vtipy jsou nenápadné, je jich málo, druhá polovina je romanticky přeslazená, ale celkově to funguje velmi dobře a já se příjemně bavil po celých 78 minut. Není to žádné veledílo, za pár dní si asi ani nevzpomenete, že jste to viděli, ale má to... herce. Tennant je tradičně naprosto vynikající (jeho role je skutečně úžasná), Shaun Dingwall a Sarah Hadland z Mirandy byli taky skvělí, hlavní hrdinka byla sympatická, a to je hlavní. Nicméně i v rámci romantických filmů (natož pak komedií) je to prostě těžce průměrné a nic jiného se s tím nedá dělat. Snad jen, kdyby v tom byli jiní herci – to by to asi bylo ještě horší. Nemám potřebu to ještě někdy vidět, ale ten Tennant je prostě sympoš ve všem. 65%.(26.4.2017)

 • Fr
  ***

  ,,KLÍDEK BEVERLY... RUČNÍ BRZDA... NEUTRÁL... NASTARTUJ... ZAŘAD´ JEDNIČKU... PŘIDEJ PLYN“ ... ,,UVOLNĚTE RUČNÍ BRZDU....“ /// Sesbírejte historky z autoškoly, na to nabalte holčičí problémy s autoškolou, s chlapama, s prachama (sociální poměry – prostě chudá Anglie), s děckama a k tomu jakože brutální ftip(?) posedlost Bev získat řidičák. Lehce úsměvný a vodlehčený vztahy a žensky naivní příběh, teda nic nad čím by moje úchylný srdce vyteklo (vyteklo? srdce? úchyle!). Přiznejme si – každej z nás zažil v autoškole daleko větší prdel, než tyhle osoby. Na druhou stranu – holky to chtěj taky! (jako nějakej holčičí film!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Místo pohádky čtu děckám před spaním učebnici autoškoly. 2.) Abych mohl(a) absolvovat po desátý zkoušku z jízd, musel(a) jsem vybrakovat dcerce pokladničku. 3.) Thx za titule ,,Metaleve“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(8.9.2012)

 • lennyd
  ***

  Jako jediné východisko z neutěšené rodinné situace (manžel flákač, dcera by chtěla studovat) vidí Beverly v tom, že si udělá řidičák a založí firmu. Její manžel Ian se nápadu chytí, a rozhodne se Beverly sám naučit řídit. Jenže když ani po osmé Beverly zkoušky neudělá, rozhodne se na to jít jinak - naučit se řídit ve skutečné autoškole. Zde nečekaně nachází spřízněné duše, ať už v podobně založených nešťastnících, jako je ona, či v ředitelce autoškoly či příjemném instruktorovi Chrisi.. Divák se musí oprostit od dvou maličkostí - jednak, že lidé jako Beverly (a i její kolegové) by patrně vůbec za volantem být neměli vůbec, a za druhé, autoškola u nás funguje trochu (možná lépe) jinak. Jinak ale film je taková příjemná tragikomedická fraška, která by v pohodě naplnila jeden díl bakalářů, ale protažená na celovečerní film chvilkama nudí. A tak je nutné kromě základního (vcelku jednoduchého) děje řešit i naprosté nesmysly jako je náboženské vyznání instruktora či sexuální zápletku majitelky autoškoly. Nemůžu ale říct, že bych se nebavil - anglický humor většinou nevyvolává salvy smíchu, ale jen příjemný úsměv na tváři diváka, a tady tomu není jinak....(17.3.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace