Film o filmu: Bony a klid (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 31 min

Pavel Křemen

Docela to jde, zajimave postrehy, ale proc pouze Roman Skamene, Jan Potměšil, Radek John, Tomáš Hanák? Kde jsou ostatni tvurci, herci atd? Kde je Vit Olmer?(30.10.2012)

Zajímavé...(25.7.2013)

Parádní připomenutí filmu bony a klid a krom toho se dozvíme různé zajímavosti z natáčení .(28.1.2012)

Výborný dokumentární "film o filmu", dnes již kultovního snímku Bony a klid, v němž se od hlavních tvůrců a protagonistů dozvídáme, jak vůbec vypadal celý ten proces výroby na svou dobu velmi odvážného tvůčího počinu, který dokonale vystihl dobu, jenž jednoznačně patřila veksláckému podsvětí. Zaujaly mě zejména postřehy a zážitky scénáristy Radka Johna, který celou tu filmovou mozaiku dokonale poskládal a výsledek stál skutečně za to. Je jen podle mě škoda, že se v tomto dokumentu neobjevili i další protagonisté, zejména "Richard" v podání Josefa Nedorosta, Eva Jeníková v roli "Evičky tričko" či režisér snímku Vít Olmer. I přesto se mi dokument moc líbil a zanechal na mě velmi pozitivné dojem.(29.8.2017)

• - Dokumentární film o filmu ke snímku Bony a klid (1987) vznikl v roce 2010, tedy až 23 let poté, co byl natočen samotný film. (majky19)