Stalingrad (TV seriál)

Stalingrad

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo / Rusko / Finsko / Nizozemsko, 2003, 3x52 min

Winrich Behr

Velmi slušný dokument popisující rozhodující bitvu druhé světové války o město, jehož strategická hodnota neodpovídala počtu padlých německých vojáků. Sestup od nadšeného optimismu přes vědomí porážky až k agónii, šílenství a kanibalismu popsaný suchým hlasem komentátora, samotnými účastníky oné události a nezkreslujícím okem kamery. Silné ****.(13.10.2008)

Pre toho, kto sa čo i len trochu zaujíma o históriu a špeciálne 2sv. vojnu je tento vynikajúci trojdielny koprodukčný dokument povinnosťou. Výpovede zúčastnených vojakov z jednej, či druhej strany a autentické zábery z bojov o doslova každý dom aspoň trošku dnešnému človeku priblížia atmosféru tohto zlomového okamihu v udalostiach 2 svetovej vojny.(10.5.2009)

Asi jeden z nejlepší dokumentů týkajících se 2.s.v. a jedné z největších a nejdůležitějších bitev během ní. Výpovědi přímých účastníků bojů z obou stran barikády. Dokument plný emocí, zajímavých a unikátních záběrů a všemožných informací od počátku tažení Barbarosa až po příjezd německých P.O.W zpět do Německa dlouho po válce. Vřele doporučuji a za tento dokument dávám neskutečných 6*.(19.3.2008)

Vždy uvítam ak niekto spracuje historické udalosti. Tu sa na tom podieľali až 4 krajiny. Dĺžka tiež prijateľná, veľa nových informácií. Vynikajúci dokument, ktorý odporúčam. Mám však na ne vysoké nároky a ak sa zabudne na niečo, čo potom ukáže iný podobný dokument a je to zaujímavý fakt, tak nejasám.(30.12.2011)

Poutavě natočený dokument. Autentické záběry se střídají, s občas emocionálními, výpovědmi veteránů 2. světové války. Dokument vše dopodrobna popisuje a v záběrech divák o nic nepřijde (postupy německých vojsk, Hitlerova taktika, umrznutí ve sněhu...) Nejlepší dokument co se týče Stalingradu a možná celé WW2.(16.6.2009)

• - První náboj z děla, vyslaný německými jednotkami, zasáhl slona ve stalingradské zoo. (chelsea17)