• worm14
    ****

    Opravdu zdařilá adaptace známého románu. Děj jistě není potřeba představovat a autoři to ještě trochu vylepšili. Umístili totiž děj do neurčitého času a na neurčité místo. Film se zaměřuje hlavně na psychologii hlavního hrdiny, tedy na psychologii člověka, ktarý spáchal zločin. Hlavní roli si střihl Peter Lorre, který měl v té době na kontě už pár kvalitních filmů (M a dva Hitchcockovy filmy - Secret Agent a Muž, který viděl příliš mnoho). Celý film bezochyby stojí na jeho výkonu, který byl opravdu vynikající a vypadal i, no...jako pěkně vyčerpávající výkon... Film tedy rozhodně nestojí na velkém rozpočtu, spíš naopak, odehrává se jen na omezeném počtu lokací a povětšinou v ateliérech. Přesto si myslím, že stojí za shlédnutí, především kvůli už výše zmíněnému P. Lorremu. Stopáž je plně odpovídající a nuda to vůbec nebyla.(2.1.2010)

  • akisha
    ****

    Škoda, že tenhle film moc vřele přijat nebyl. Upřímně moc nechápu proč. Jestli je středobodem všeho hlavní hrdina a jeho souboj se svědomím, pak si tady vážně není na co stěžovat. Tohle je přesně ten part, co Lorremu sedí, a co dokáže uhrát jako nikdo jinej - například ten výraz, když přetáhne babu po hlavě nebo když se složí na policejní stanici. I podpůrné síly jsou solidní - Marian Marsh hrající Raskolnikův "love interest" nebo Edward Arnold jako oficír vraždu vyšetřující. Na druhou stranu je pravda, že jsem knihu nečetla, možná v ní jde o něco jinýho nebo co. Já osobně ale výhrady nemám.(28.11.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace