Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1910 opustil mladý Adolf Hitler (Tom Schilling) své rodné město, nejjižnější rakouskou provincii, a odcestoval do Vídně. S cílem dobýt celý svět jako slavný malíř chtěl ukázat svůj talent na Akademii výtvarného umění. Mladý umělec si pronajal pokoj v domě pro bezdomovce a čekal na svůj velký den. Svůj pokoj sdílel s židovským prodejcem knih Schlomem Herzlem (Götz George). S příchodem zprávy z Akademie o nepřijetí se ukazuje, že Hitler přecenil své umělecké schopnosti a jeho malý svět se hroutí. Hitler se nemůže vyrovnat s takovým ponížením a se ztracenou důvěrou v sebe samotného, chce skoncovat se svým životem.
Paradoxně je to právě Žid Schlomo, kdo ho nakonec přesvědčí, aby zkusil své štěstí v politice. Netrvá dlouho a Hitler se stane vedoucím místní radikální skupiny, která je známá díky svému násilnému chování.
Hořko-sladký absurdní film Mein Kampf je natočen podle divadelní hry George Taboriho, která našla svou cestu na světová pódia po vídeňské premiéře v roce 1987. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Divadelnú hru od Georgea Taboriho, podľa ktorej je natočený tento film som doposiaľ vôbec nezaregistroval. Takže v tomto smere to nemôžem zrovnávať. Videl som však už pomerne veľa snímkov o živote vodcu fašistického Nemecka Adolfa Hitlera. Niektoré boli dobré, niektoré nič moc. No z niečim takýmto som sa ešte nestretol. Nechápem či to mala byť satirická komédia, či akási psychodráma alebo čo vlastne. Mne sa to javilo ako totálne trapná somarina. Mladý zakomplexovaný Hitler vo viedenskej komunite chudobných Židov. No úplna blbosť. * ()

Fiftis odpad!

všechny recenze uživatele

To čo som pozeral? Tu sa nedá nájsť štipka slušného slova. Napíšem najväčšie hlody a dúfam, že vás tým odradím od pozerania. Adolf Hitler sa v mladosti kamarátil so starým maďarským židom. Ten samý žid písal knihu menom Mein Kampf a ten samý žid tiež ostrihal Hitlerovi fúzy na tie jeho typické. Hitler mal na líci odtlačok hákového kríža po tom, ako sa mu otlačil v noci vankúš s podobnou nášivkou. Takto by som mohol pokračovať. Tento film je akousi paródiou na Hitlerovu mladosť, ale bež štipky vtipu. A tiež bez štipky pravdivosti. Tento film si ani nezaslúži takýto názov, snáď po druhej najznámejšej knihe po biblií. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Divadelní hra maďarského dramatika George Taboriho Mein Kampf (1987) není českému publiku neznámá, hrála se mmj. v Realistickém divadle na Smíchově (1990), na Národním divadle moravskoslezském (2004) nebo ve Švandově divadle (2012). Zdejší diváky geneze tohoto textu většinou zřejmě minula a přistupují k výsledné filmové adaptaci jako tabula rasa. Což mě osobně vcelku šokuje, ale bohužel nepatříme k zemím s tradicí denacifikace a velká část obyvatelstva dějiny 20. století na žádné úrovni neřeší. Na každý pád je nicméně užitečné se s tímto filmem setkat a reagovat na něj dialogem se svým okolím. To, že se jedná o adaptaci těžkopádnou (co do formálního převodu divadelního textu do filmové podoby) není až tak podstatné. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Má zmysel pozerať film, o ktorom vopred viete , že je blbý? O Hitlerovi toho bolo natočeného dosť, ale neviem kam by som zaradil tento nezmysel. Je to tak blbé, falošné, nepravdivé i nudné, že som sa musel premáhať, aby som to dopozeral. Chcel som to mučenie vydržať až do konca, aby som sa dozvedel ako veľmi je to blbé. A veru, že je...Poniektorí píšu, že ide o filmový prepis nejakej divadelnej hry, čo film aspoň trochu ospravedlňuje. Dialógy boli naozaj otravné a nudné, prevažne interiérové scény sú plné neskutočných lží a celá tá honba za židovským dielom!!- Mein kampf mi liezla poriadne na nervy. Koľkokrát som si v duchu pomyslel, veď už daj tomu debilovi tú knižku, nech sa posunieme ďalej...ach jaj...Podobne ako užívateľ Thomassi dávam jednu hviezdu za výkon T. Schillinga. Keď chcete vedieť niečo o živote Hitlera, hľadajte niekde inde a tomuto nezmyslu sa vyhnite širokým oblúkom. Ako tam zablúdil náš Andrej Hryc to netuším...20%. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Jenom dotaz. To měla být jako komedie?:) Geniální Chaplinova parodie Diktátor zde nachází možného konkurenta, bohužel však v tom negativním slova smyslu. Tom Schilling je sice skvělý, docela podobný Robertu Carlyleovi v Hitler: Vzestup zla, ale nevím, jestli to bylo českým dabingem, nebo tím, že film byl laděný komediálně, že mladý Hitler vyznívá jako naprosto groteskní a směšná postavička, u níž si jen těžko představíte, že by si o několik let později měla podmanit téměř celý svět. Tom se mi líbil v Napole, coby citlivý chlapec v Hitlerjugend. Kdyby byl Mein Kampf brán seriózně, mohlo se jednat o kvalitní snímek, který by stál na jeho výkonu. Scéna, kde ožralého a halekajícího Adolfa veze na dvoukoláku jeho přítel stojí opravdu za to:) ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama