Mein Kampf

Mein Kampf

Komedie

Rakousko / Německo / Švýcarsko, 2009, 100 min

• RelaxMan

Tak to bylo teda hodně zlý ! Nečekal jsem, tak nudnou televizní podívanou. Koukal jsem vůbec na film o Adolfu Hitlerovi? Vždyť tam bylo dost historických nesmyslů. To nikomu nevadí? Viděl jsem dokumenty a četl knihy na toto téma a to se od této " fikce " hodně liší. Dialogy špatně napsané, celé to fungovalo jako dlouhé divadelní představení, v kterém se toho opravdu moc neděje. Kdyby z toho udělali hraný dokument na 20 minut, tak by to bohatě stačilo. T. Schilling je sice dobrý herec ( doporučuji s ním film Napola: Hitlerova elita ), ale tady prostě přehrával a udělal z A. Hitlera ještě většího šílence než kdy opravdu byl. G. George alias Schimanski, zde hraje hodně divnou roli, nevím jest-li je vážná nebo komediální, ale jako dvojka s A. Hitlerem to fakt nefunguje. Co mě ještě úplně dostalo, tak to byli 2 seskoky A. Hitlera z mostu. To jako měl být průkopník Bungee Jumpingu nebo co? No prostě tenhle filmový pokus je fakt " scheisse ".(26.2.2012)

Takže předem musím zmínit, že ten kdo napíše komentář vyjadřující nelibost s historickými nepřesnostmi bohužel, nedával pozor což nemusí být nutně jeho chyba, třeba film nebyl určen pro něj. Film se vůbec nesnažil být historickým, používá zpodobnění, pohrává si s fakty, dává postavám jiný rozměr a je na divákovi zda věří tomu, že postava je bohem či pouhým bláznem. Humor je zde spíš v tom jak Hitler přichází ke svým typickým znakům trochu jinak než se tomu stalo. Myslím že použitý termín hořko-sladký absurdní humor by byl bez toho sladký, přesnější. Herecké výkony obstojné, scénář i režie také, možná to není nejlépe odvedená práce, ale na převod divadelní hry do filmu je to dobré. A není z toho cítit snaha udělat z Hitlera co nejsměšnější figurku, jaká se dá vidět jinde.(8.2.2016)

• StanislachKo

Najlepšia chaplinova paródia natočená po jeho smrti! Jediné plus boli celkom prekvapivo uveriteľne vyobrazené Dolphiho pochody (vyplývajúce z niektorých dialógov, takže aj to má skôr na svedomí divadelná predloha ako samotný film). Schilling nebol tiež najhoršia voľba, ale po všetkých ostatných stránkach ten film proste dobrý ani uspokojivý nie je.(6.1.2014)

Hezký film. Karl Lueger byl v té době velký antisemita a starosta Vídně, myšlenky NDSAP opravdu vznikaly v této době, i když film je schválně přehnaný.Dobré dílko..Freud si vážil císaře Františka Josefa I. za to, že nedovolil jmenování antisemity Karla Luegera vídeňským starostou, přestože vyhrál ve volbách.Ale nakonec musel respektovat názor voličů! Také já jsem měl kdysi možnost už v poměrně ranném mládí účastnit se národnostního boje starého Rakouska. Sbíralo se na Jižní Marku a školský spolek, smyšlení se zdůrazňovalo chrpami a černo-červeno-žlutými barvami, zdravilo se "Heil" a místo císařské hymny se zpívalo raději "Deutschland iber alles", přes varování a tresty.....Tento učitel udělal z dějepisu můj oblíbený předmět. Ovšemže jsem se stal už tehdy mladým revolucionářem, čehož on snad dosáhnout nechtěl. Kdopak by také mohl pod vedením takového učitele studovat německé dějiny a nestát se nepřítelem státu, jehož panovnický dům tak neblahým způsobem ovlivňoval osudy národa? Kdo nakonec mohl ještě zachovávat věrnost císaři a dynastii, která v minulosti i přítomnosti neustale zrazovala věc německého národa kvůli svému prospěchu? Mein Kampf - Adolf Hitler(24.8.2012)

• MartinDrhlik

Rozhodně nejhorší film s postavou Adolfa Hitlera v hlavní roli, jaký jsem kdy viděl. Jako film usilující o mezinárodní ohlas na mě nezapůsobil. Spíš jako dílko, vhodné maximálně na divadelní prkna okresní úrovně. Ještě teď mě bolí uši z nepříjemného, ba přímo amatérského českého dabingu mladého Adolfa. Hodnotím nejnižší možnou "známkou".(4.5.2012)