Tom a Jerry

• Slovensko Tom a Jerry (více)

Když se Jerry přestěhuje do luxusního hotelu na Manhattanu, kde právě probíhá svatba století, její zoufalá organizátorka si najme Toma, aby jí pomohl se myšáka zbavit. Hon kocoura a myši vzápětí skoro zničí nejen její kariéru a chystanou svatbu, ale i skoro celý hotel. (Vertical Entertainment)

KukulienkaHO

Seriály o Tomovi s Jerryim som, samozrejme, ako malý pozerával. Nebola to však nikdy nejaká moja srdcovka. Ale, samozrejme, ako detský seriál je to celkom fajn (napriek obrovskej miere násilia a faktu, že škodoradosť je tu najväčším - v podstate jediným - zdrojom humoru).😅 No, a teraz k filmu... Za prvé: Skutočne nechápem, ako si niekto (divák) mohol myslieť, že dve nemé postavičky budú schopné utiahnuť celovečerný kinofilm. A to navyše len tým, že sa celú dobu iba mlátia hlava-nehlava. Jasné, že konkrétne oni dvaja budú pôsobiť iba ako doplnok a dej filmu sa bude zameriavať primárne na iné postavy. Mne to bolo pred zhliadnutím zrejmé, takže som s tým úplne vyrovnaný a ok. Za druhé: Prirodzene, že prepojenie 2D postavičiek s hraným svetom nebude oku lahodiť fantasticky. Každopádne, predpokladám (som si istý), že tvorcovia chceli týmto spôsobom vzdať hold starším (dnes už kultovým) filmom, a tak sa inšpirovali. To, že je tá animácia možno až príliš presvetlená, mi úprimne veľmi nevadí, rovnako ani skutočnosť, že pri priamej interakcii s živými hercami to nepôsobí dvakrát presvedčivo. Tiež treba povedať, že ono sú to skôr 3D modely s 2D povrchom, než čisto 2-rozmerné postavičky. Za tretie: Element Toma a Jerryho funguje celkom v pohode - aj po humornej stránke, tam si však myslím, že sa nič príliš nedalo tak či tak pokaziť. V podstate práve oni dvaja to celé zachraňujú (bodaj by nie, keď to je ich film😄), pretože po štvrté: Všetko ostatné je absolútny otras a bizár. Akurát hercov by som nazval priemerom. Humor (mimo T&J) je jednoducho strašný (nedobré, nevtipné, jednoducho zlé, ale že veľmi až to bolí). Napriek tomu by sa dalo nájsť zopár lepších momentov, ale naozaj len zopár... Príbeh/dej (odhliadnuc od toho, že hneď od úvodu som vedel, kam to smeruje a ako to celé skončí) je jeden veľký klenot, perla, ktorú už hádam tak skoro neuvidím... A nie, bohužiaľ, to nezachraňuje ani ten Michael Peña, ktorého ja mám osobne celkom rád. Možno som spravil chybu, že som to nedal v originále, neviem... Proste je to zlé... ()

TesterX

Pro koho tohle je vlastne urceny? Milovnici kratkych animaku s Tomem a Jerrym zaplacou, protoze tech funkcnich skecu tu vyda presne na jeden desetiminutovy dil, pro uchcavanky co chtejo romantiku jim to bude kazit animovany hovno nahodne poslany nekomu do ksichtu a pro milovniky Space Jam, kterazto samotna je uz naprosto podprumerna, se jim nedostane zpracovani, kde by animaci a realni lide si byli naprosto rovni. Tak proc tohle je? Jedna hvezda za pripominku hlavnich postav po dlouhych letech a zbytek odpad za totalni s*agorske zpracovani do podoby filmoveho blockbusteru. Nakonec musim i doplnit osobni komentar: Toma a Jerryho jsem v detstvi zral vsemi couly, stejne jako strycka Srkblika nebo Chipa a Dalea a v hlasitosti jsem si predcital komiksy s jejich postavami. Tak jen na okraj, ze nejsem nahodny divak, co zaskobrtne o jeden bezvyznamny film a chce mu urcene nadelit odpadove hodnoceni. Jsem naopak zklamany fanousek, ktery videl sve oblibene postavy z detstvi v dile, ktere se vyrovna prujmu bezdomovce na vanocnim stole. ()

nikhaj

Dajme tomu. Anime vs real. Boli tu uz aj lepsie spracovania a omnoho starsieho data. Kazdopadne pekne sa na to pozeralo a bilo to do oci ta dualita ale ked sa tam toho zacalo diat viac tak to bol chaos a mam pocit ze proste oko a mozog to uplne nezvladaju ked ma v realnom case vyhodnocovat 3D kombinovane s 2D. Verim vsak ze detom sa to pacit bude ale na klasiku T@J nedopustim ()

soukyd33

Vypnout obraz a jen poslouchat hudbu, tak ani nebudete vědět, že sledujete tento film. Poznámka: Ta nová animace je hrůza. Myslím ta kresba zvířat. (Stará se mi líbila více.) Tom a Jerry jsou zde jako vždycky vtipný, ale zbytek je úplná blbost. A to že jsou všechny zvířata animovaná, to nijak nevylepší. Triky super. Hudba průměrná. Příběh je jako vždycky ujetý. Ale to je správné. Hlavní představitelka je zde půvabná slečna, ale tohle se nepovedlo. Asi to spíše zničilo původní klasiku postav. Tyto moderní nápady jsou hodně na hlavu. Poznámka: Občas jsem se zasmál, ale jen nad klasickou animací. Poznámka: Zvířecí tornádo se povedlo. 😀 Poznámka: Tom a Jerry jsou kamarádi na život a na smrt. A i tady to platí. 👍 Hvězdiček 2 ()

mokki5

Promiňte mi ten výraz ale tohle bylo znásilnění pohádky nejen mého dětství. Tvůrci dostali fakt blbý nápad zasadit animované zvířata do hraného filmu. A já se ptám proč proboha? V případě dvou hlavích hrdinů budiž ale proč ten zbytek? Animovace postaviček byla hezká a povedená takže mě mrzelo že takto nebyl pojat celý film, protože hrané okolí a herci byli nezajímavý. Takže alespoň to byla příjemná vzpomínka na to, jak krásné jsme měli dětství ()

Moonwalker

Čekal jsem od tohoto filmu víc. Bohužel to nezachránila ani půvabná Chloë. To si raději pustím stejnojmenný seriál. Škoda mohlo to být dobrý, ale autor do toho nedal srdíčko, a taky to podle toho vypadá.. ()

Ondak

No jak je ve filmu Tom a Jerry, tak to je dobré, ale to vše okolo byla nuda. Na film se dalo podívat, ale co si budeme vykládat: animák je animák. ()

Aceboris odpad!

Ako krpec som túto rozprávku pozeral a dokázal pozerať celý deň , dni. No toto čo vypotili naši súdruhovia z USA tak to už teda hej . Tak zhovadit , to čo títo dvaja Tom  & Jerry predstavujú , je umenie . Navyše do filmu dali hlavnú ženskú postavu pre mňa nesympatickú Chloë Grace Moretz, ktorá sa fakt hodí iba do filmu z Adams Familly.  Pokial by som si chcel pozrieť Toma a Jerryho tak jednoznačne staré časti , ktoré sú skvelé , toto ma tak akurát rozladilo , nakoľko som to pozeral s malým synom a ten na to pozeral ako puk . Umenie ho prinútiť to pozrieť celé , inak klasiku dokáže pozerať hodiny . Za mňa odpad a katastrofa , neodporúčam 1/10 tá jednotka iba za názov a prítomnosť Toma a Jerryho . ()

Bion odpad!

Ja si myslím, že tu nefungovalo nič. Emócie, hlavné postavy, všetko prevedené do modernej doby a prapodivným spôsobom (i humorom), nevhodne zvolená hudba (sama o sebe nie až taká zlá), preafektovaný herci a ich hlúpe postavy, nehovoriac o dialógoch. Ešte horšie však je, že k filmu (vlastne k rozprávke) som nedokázal zaradiť diváka, ktorému bol Tom a Jerry určený. Drony, instagram, kreslená dvojica sociek (myška kradne, prstene kocúrovi sa páči zlatokopka mačička) i ďalších grázelmačky, staré fóry, rozprávkové prostredie (hotel?!), filmové postavy tváriace sa dôležitejšie než pol slovenksa. Neviem čo si myslieť, pozitíva som veľmi nenašiel. Dokonca ani animácia, pretože aj tá bola pre mňa osobne ťažko stráviteľná (v dnešnej digitálnej dobe kde už je v digitálnej animácii možné takmer všetko?). Nuž svetlé momenty boli (emócie nie aj keď snaha by sa mala ceniť), ale nebolo ich veľa. Škoda, že aj tie svetlé momenty boli vzhľadom na ostatné rozprávky a filmy (nevynímajúc samotnú sériu Tom a Jerry) iba slabším odvarom stokrát videného. Za mňa celé zle!!! Ďalši zbytočný animák (doslova) s premrhaným potencionálom. Zlatá, prípadne kreslená malina to istí. Aspoň že som na to nešiel do kina, lebo zvedavosť by ma tam možno nakoniec dotiahla. A NIKTO NEMAL RÚŠKA, JAK JE TO MOŽNÉ? :-) ešte podotýkam, že potitulková scénka bez kreslených hrdinov asi sklame tých najmenších aj keď je pre celkom vtipná vzhľadom na tú všetku tú katastrofu, ktorú ani tak nenapáchali kreslené legendy ako ich oživovatelia. ()

Pavlis.xxx

Jedna velká katastrofa, kterou nezachrání ani moje oblíbená Moretz. Hrozné dialogy, příběh plný stupidních situací a celkově zasazení hrozné animace z dob Rockyho a Bulwinkla do reálného světa vůbec nefungovalo, ale popravdě už od prvních obrázků a traileru jsem věděl, že to bude hrozné a je. Bez humoru, bez logiky, děti to unudí k smrti a starší tohle určitě vidět nepotřebují. Bitky a humor Toma a Jerryho v klasickém animáku fungují, protože tam fyzikální zákony neřeší, takže určité situace jsou vtipné, ale v reálném světě to nefunguje. I člověku jako jsem já, kterému nevadí fekální humor, parodie apod tohle přišlo ubohé a dost agresivní vůči prostředí a nevím jestli chci ukazovat dětem jak kočce několikrát spadnout těžký vrata na záda dokud v nich nekřupne a pak ji ještě odkopne člověk pryč, jak ji srazí auto, jak zdemolují hotel, jak se holub vykálí druhému do obličeje atd atd - to mi vtipné vůbec nepřijde. Celkově jejich střetnutí jsou nucené, rádoby vtipné a vlastně vás ani nezajímají, protože hlavní linka se netočí kolem nich. Většina zvířat mluví jen ti hlavní ne, pokud zrovna Tom nezpívá jako Afroameričan, takže sledujete nereálnou hloupost plnou absurdních scének, kde se občas pomelou animované mlčící postavičky a zdemolují vše na co přijdou. Film Tom a Jerry bych radši viděl jako "inteligentní" 3D animák, který potěší jak dospělé dobrým příběhem a dialogy a zabaví děti vtipnými bitkami a cool nápady. Tenhle produkt za mě naprosto zbytečný film a to jsem na Tomovi a Jerrym vyrůstal, ale tohle je opravdu příšerný film obzvlášť na dnešní dobu. Jedna hvězda za nostalgii, Tomův klasický řev a Moretz a to vlastně nic neznamená. Sečteno a podtrženo děti odešli po půlhodině a já držák to přetrpěl skoro do konce, nešlo to dokoukat. Překvapuje mě tak vysoké hodnocení... ne tady mě vlastně nepřekvapuje nic. Tady má např. Godzilla vs. Kong 56% a tohle 45%??? :D :D :D Kdo tomuhle dá víc jak hvězdu je opravdový gurmán :D Každopádně film nedoporučuji. ()

McGuffin

Aby také ne, své pověsti dostojí Tom a Jerry vrchovatě, strojí úklady, mydlí se hlava nehlava a samozřejmě tím páchají kolaterální škody. Jenže příběh má jinou hlavní hrdinku, mladou zaměstnankyni newyorského prvotřídního hotelu, která přihlouplého zaměstnavatele i zpovykané hosty úspěšně střídavě klame stejně jako obstojí. A kolaterální T&J škody jí tu prospějí, tu uškodí, zrovna jak scenáristé Michael H. Weber a Scott Neustadter potřebují. Takže běžný příběh z práce, že připravené mohou mít štěstí, třebaže lžou, a jiné smůlu, mimoběžně křížený s groteskou. P.S. To je zpráva o dvou příbězích, ne o filmu z nich. www.macguffin.cz ()

Vampiroza

Nebylo to opravdu tak špatný jak jsem slyšel a četl. Animace kreslená do reálu oproti 3d animaci určitě mnohem lepší. Nás to fakt pobavilo a určitě se nejedná o hrůzu ()

Prequel Šíleného Maxe má datum premiéry

Prequel Šíleného Maxe má datum premiéry

27.12.2020

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (více)