Politicko - publicistická relácia Slovenskej televízie. (oficiální text distributora)

tron

Proti politickým reláciám nič nemám. Nepatrím k Slovákom, ktorí si myslia, že politika je iba o tom, aby sa „svine nažrali“. Nemyslím si, že každý slovenský politik je automaticky sviňa, kurva a hajzel. Zaujíma ma, čo sa okolo mňa robí, v krajine, ktorá je mojim domovom, v ktorej som sa narodil. Samozrejme, ten-ktorý diel je alebo nie je dobrý aj podľa hostí a tém. Pokiaľ je o čom zaujímavom hovoriť a politici zázračne rozprávajú k veci, je to fajn. Nie na Pulitzera, ale fajn. Väčšinou to bohužiaľ neplatí. Konkurenčné politické relácie (Markíza - „Na telo“) sú síce kratšie, ako verejnoprávne „O 5 minút 12“, ale na rozdiel od neho si držia aspoň zdanie väčšej objektivity. Naopak, STV je neustále pod politickým tlakom (samozrejme vždy podľa toho, kto je práve pri moci), takže o objektivite nemôže byť veľa rečí... a Radovan Slobodník (*1983) nie je môj ideálny tip na moderátora politickej talkšou. ()

Fretakata

Dnes je 7.10.2018, diskusiu vedie nový redaktor a ja silno pochybujem o jeho nestrannosti. (kope za Smer). Strižinec sa mi pozdával. Dúfam, že sa v nejakej podobnej relácii objaví. ()

MM_Ramone

Politicko-publicistická diskusná relácia, ktorú už od roku 2006 pravidelne vysiela verejnoprávna Slovenská Televízia. Čo ku tomu ešte dodať? Kvôli fungovaniu demokracie je asi dobré, že existujú podobné záležitosti. Snáď to niekomu pomôže sa zorientovať v našom rozštiepenom, rozhádanom a pokryteckom politickom spektre. Hadám ešte niekoho stále baví počúvať krásne predvolebné sľuby, prázdne reči, nezrozumiteľné štatistiky, závažné obvinenia oponentov, či zaručene nespochybniteľné argumenty. Možno tomu niekto aj verí. Ja som už akosi rezignoval a relácie podobného typu beriem s veľkou rezervou. * ()

classic odpad!

O päť minút zamorím štúdio jedovatým plynom,nechám pustené kamery a na plné obrátky sa budem nahlas smiať,až ma rozbolí brucho,ako sa dusí moderátor,alebo skorumpovaní politici,ktorí zdechnú,skapú,odídu do večných lovísk,a takto budú prichádzať noví,starí,pokiaľ ich plyn nezničí do poslednej bodky,potom si vydýchnem a nejako budem veriť,že prídu rozumní ľudia,ktorí nemyslia len na seba,na vlastne gágory,ale najmä na obyčajných ľudí,ktorí vedia,čo je to chudoba! Začal by som s vykŕmeným ministrom práce,sociálnych vecí a rodiny.Blbcom Richterom!!! ()

Marek1991

Hádky áno, riešenie nie. Takýchto relácií je po svete veľa, ale väčšinou sa v nich dozvieme len prázdne slová a to kvôli vedeniu relácie. ()

MikO_NR_1909

Pol *. Zato, že narozdiel od "objektívnych" novín sa táto fraška "iba" tvári seriózne a z dokolečka tých istých žvástov zainteresovaných demagógov musí väčšina Slovákov manifestovať v uliciach. U nás je pravý opak : pasivita. ()

Martin741 odpad!

Prekrasne "riesenia" prinasaju politici : Hadat sa, to ano, riesit problemy nie. A ja sa mam pozerat, ako sa 2 nesympaticke individua stretnu a zacnu tarat o veciach ? Ani omylom : 0 % ()

BoncheR odpad!

O ničom....len trápna relácia STV ktorá nieje na úrovni a s americkými publicistickými reláciami ktoré chodia na CNN sa to nedá ani porovnať... ()

Lookass odpad!

Jednoznačný odpad. Hlavne od doby, kedy sa v relácii vystriedali traja najvyšší ústavní činitelia z tej istej strany. (pán prezident síce členom TEJ strany nie je, ale aj podľa jeho vyjadrení "ako keby ním bol") Relácia má slabú dramaturgiu, moderátorov len do počtu, často sa rozoberajú neaktuálne témy. Skrátka, takto sa to robiť nemá.. ()

dehlie odpad!

nedeľné diskusné relácie sledujem pravidelne so svojím otcom. na stv však vždy boli ovplyvnené tým, kto je práve pri koryte. ale to čo sa deje dnes to už hraničí s dobou keď bol premiérom istý V.M. "ostrý" moderátor nedá dýchať trojici najvyšších ústavných činiteľov (pre neznalých 2 sú z jednej strany a 3. je "ozaj" tiež skoro akoby jej členom). Celé to zhodnotí "nezávislá" politologička. no comment. ()

Santino7

Martin Strižinec (mimochodom aktuálny moderátor, nakoľko jeho meno tu chýba, to len tak pomimo) je fajn - dostatočne objektívny, profesionálny, a navyše pôsobiaci vskutku serióznym dojmom. Formátu ako takému by som vytkol snáď len prílišnú korektnosť a málo odvahy zo strany televízie či tvorcov relácie - zvolené osadenstvo do jednotlivých častí je vyberané do značnej miery nezaujímavo, predvídateľne a je tam cítiť prítomnosť akéhosi do očí bijúceho kompromisu a úľavy pre niektorú z pozvaných strán (to myslím teda, aby bolo jasné, na margo vyberania protivníka do diskusie). Nechcem zachádzať priveľmi do podrobností, tak snáď len jeden príklad - za bývalej vlády jednej jedinej strany (mandát v rokoch 2012 až 2016) bola v diskusiách proti vtedajšiemu predsedovi vlády Ficovi rotovaná stále dookola to isté duo vedúcich predstaviteľov niektorých opozičných parlamentných strán (Figeľ, Bugár), čo bolo nielenže nefér voči predstaviteľom ostatných, podotýkam relevantných, opozičných strán, no najmä z diváckeho hľadiska značne nezaujímavým a zlým riešením, nakoľko spomínaní dvaja páni sú veľmi slabými diskutérmi/rečníkmi neschopnými prejsť do akejkoľvek relevantnej argumentačnej konfrontácie, ktorá by stála za zmienku. A tak to zákonite zakaždým vyzeralo, že hoc ich protivník snáď ani nevolil lepšie argumenty či vyslovene zahmlieval a cielene odbočoval od jemu nepohodlných tém, pre nezainteresovaného diváka bez znalosti aspoň akých-takých súvislostí to - vďaka nesporne lepším rečníckym schopnostiam - mohlo vyzerať, akoby dané diskusie na plnej čiare vyhral a svojho súpera vo všetkých smeroch prevalcoval. Inak však žiadne výhrady nemám, pomerne fajn politicko diskusná relácia. Opäť však vynechávam percentuálne i hviezdičkové ohodnotenie, nakoľko mi príde nanajvýš zbytočné. ()

Fujara777

Pán Strižinec je tak trochu utiahnutý moderátor, ale dokáže sa pýtať aj menej príjemné otázky, na ktoré vyžaduje odpovede. Vizuál je príjemný, grafika minimalisticky moderná (r. 2016). Hosťov je však niekedy priveľa (každý má potom minimum priestoru, na čo sa aj sťažujú). Keď sú ale zasa hostia len dvaja, býva to nuda. Myslím však, že relácia sa zmenila a mení sa k lepšiemu. ()

R4D0 odpad!

Nesympatický moderátor dementí politici o ničom tak prečo by som mal vôbec niečo dať ale rozhodol som sa predsa len niečo dať a nedám geometrický útvar ale dám slovíčko s výkričníkom nech to poriadne vykričí;) ()

1peer3 odpad!

úroveň moderátorov Slovenskej televízie nikdy nijako neoslňovala a ak sa k tomu pridá politická "neutralita" a "nezávislé" komentáre politológov - nemôže to ináč dopadnúť ... ()