Horúce nedeľné kreslo pre politikov a známe osobnosti. (oficiální text distributora)

tron

Slovensko je v dobrom i zlom malá krajina a nečudo, že okrem stále „tých istých“ politikov tu máme aj stále tých istých moderátorov, špecializujúcich sa na TV politické relácie. V podstate jediní dvaja zaujímaví sú Daniel Krajcer a Zlatica Puškárová. Orientujú sa v tom, vyznajú sa v tom, sú profesionálni, neprekrikujú politického hosťa, ale zároveň mu skúsene nedovolia (väčšinou) uniknúť nepríjemnej otázke. Zároveň pred kamerou pôsobia uvoľnene, prirodzene a dokonca majú zmysel pre humor a nadhľad. Kým Krajcer zo svojej domovskej Markízy časom prešiel do JOJ-ky, Puškárová zostala a dostala k dispozícii nedeľňajší politický polhodinový program „Na telo“. Samozrejme, ani nie 30 minút je hrozne málo času a niektoré témy a hostia sú natoľko zaujímavé/í, že ani takej skúsenej moderátorke nezostáva nič iné, len smutne korčuľovať po povrchu. Každopádne určitú úroveň to má. DODATOK 31. 1. 2010: Tak po tom, čo Puškárová odišla (kvôli tehotenstvu) a nahradil ju ten štíhly nakrátko ostrihaný chlapík, ktorého meno sa mi teraz nechce zisťovať, relácia stratila dlhé roky budovanú úroveň a švih. Je to pohodlné, skratkovité, hysterické, politickí hostia v podstate nerobia nič iné, než sa hádajú a obviňujú zo sto rokov starých hriechov, všetci na seba kričia a moderátor ustavične otravne plieska bičom typu „Rýchlo zo seba vysyp za desať sekúnd odpoveď, máme málo času“. Znižujem zo stráviteľných 60% na neznesiteľných 40%, lebo mám rád, ak je na veci dosť času a nie všetko hnať ako zdutú kozu.. DODATOK 11. 4. 2010: Tak moderátor Gábor Grendel sa mi začína páčiť (študoval žurnalistiku, takže žiadny „pekár, náhodou sa dostanúci k mikrofónu“), bohužiaľ tá relácia proste NEMOŽE fungovať, 25 minút je smiešny čas a moderátor musí neustále politikom skákať do reči, takže nie je na žiadnu tému „poriadne“ čas. Na čo je komu taká relácia, ktorá len splašene uháňa dopredu? Škoda, Grendel si zaslúži vlastný hodinový politický formát (snáď som to nezakríkol). ()

MM_Ramone

Pomerne seriozna politická talk-show. Skúsená, vzdelaná, objektívna a hlavne vždy dobre pripravená moderátorka Zlatica Puškárová, dokáže inteligentne, ale zároveň aj rázne diskutovať s čelnými predstaviteľmi slovenských politických strán, ktorí prijmú pozvanie do publicistickej relácie "Na telo". Diplomatický spôsob akým kormidluje, táto atraktívna žena, ich vzájomný dialóg mi je sympatický. ** ()

Anderton

Televízia Markíza sa ako jediná rozhodla, že ich dvaja hostia budú sedieť vedľa seba (žeby odtiaľ ten názov?). Nechápem, aký to má význam, pretože k bitke ešte nedošlo (asi to bol zámer interiérového architekta). K obsahu len toľko, že si nemienim ničiť víkendové poludnie demagógiou našich politikov a že moderátorka dáva občas také otázky, že nechápem, ako dokáže pri nich udržať kameraman kameru na svojom mieste. ()

BigDeal

Odkedy vystupujú politici vo dvojici (spovedať ich samostatne bolo odveci, aj keď Fico...ehm, no) a odkedy to vedie len Puškárová, ktorá má naozaj prehľad (na rozdiel od STV-čkarov a TA3-karov) a nenechá sa oblbnúť rečičkami, tak je to celkom fajn. ()

Marek1991 odpad!

Skákanie do reči vtedy kedy netreba, prekrikovanie sa, urážanie, robenie senzácií, tlačenie do hlúpostí a naopak zamlčovanie a netlačenie pri dôležitých otázkach, niekedy propaganda, no toto je čisto komerčná, účelová diskusia. Na relácie TA3 ako Debata, Klub 3 to ani zďaleka nemá. Zlaticu Puškárovú som v minulosti vnímal ako promaďarskú moderátorku a trocha som sa aj divil, že to umožnili moderovať niekomu, kto mal kontroverzného brata, či mamu, ale budíš. Na každého treba pozerať inak a prezumpcia neviny, či zmena života sa deje, takže v pohode, dnes dokonca ju vnímam ako rozumnejšiu, ale tak, či tak to nemá úroveň. V minulosti to moderoval ďalší Maďar, Gábor Grendel, ktorý neskôr vstúpil do politiky ako iný bývalý moderátor tejto televízie Daniel Krajcer a to bolo podľa mňa aj miernym odrazom neobjektivity, v ktorú som mal veľké podozrenie pri tých rozhovoroch. Tie dialógy a vedenie relácie je podľa mňa ukážkou toho, ako sa to nemá robiť. ()

GILLWANDER

Nenávidím politiku, nenávidím politikov a dá sa z toho vyvodiť, že ani relácia, kde nacupitajú prížnivníci štátu mi nebude zrovna po chuti. 20% ()

tom88

Ani neviem prečo, ale niekedy som sa pri prepínaní kanálov vážne zasekol na tomto a celkom ma to zaujalo, aj keď koľko krát polovici nerozumiem. ()

sellsakul

1* za sympatickú Zlaticu :-) EDIT: Macejko (22matelko), dal som 1* preto, lebo som heterosexuál (čo znamená, že sa mi páči opačné pohlavie, čiže ženy) a Zlatica je podľa mňa v pohode (malá, vrtká, dobre pivo čapuje:). Ja viem, že ty by si na jej mieste rád videl nejakého fešného chlapa (napr. taký Janko Plesník), to by si si dal čo??? Ale tak, každý sme nejaký a za svoju sexuálnu orientáciu predsa človek nemôže...PEACE... ()

rubik1

Politiku občas sledujem a "Na telo" má celkom slušnú úroveň. Zlatica Puškárová je skrátka diplomat a k tomu aj nádherná ženská. A to že sa páči niekomu radšej Plesník či kto, to nekomentujem... ()

ZinedineCR7 odpad!

Jedna zbytočná relácia. Puškárová len vkuse skáče do reči, nedovolí povedať jeden súvislý názor a vždy len plače, nech si to politici vydiskutujú v zákulisí. Tak potom zbytočne tam chodia. O SMS hlasovaní sa tiež dá pochybovať... ()

22matelko odpad!

Bože lukáš sympatickú zlaticu. čistý odpad kôli zlatici. Tak za prvé Lukáško alias ( Sellsakul ) ak Zlatica vyzerá ako žena tak Janko Plesník je potom Pamela Anderson a ohľadom mojej sexualnej orientácii som čisto na nehomosexuálnych homosapiens ženského rodu. A ten tvoj vkus ala šenkárka u miškov a jej synátor teplý šrób radšej nekomentijem. nič proti :D:D:D bye bye ()

kebom odpad!

Iba jednou vetou: Premaľovaná Puškárová s huhňavým zle artikulovaným hlasom odpudivo moderuje reláciu s politickými mŕtvolami. ()

poet

Ako už toto hodnotiť. Preafektovaná Zlatka Puškarová (ďalej ZP.) a sparingpartneri. Ale tak už oproti stv to má lepšiu dynamiku, futuristickejší stolík a barové stoličky:).. Pokým nemá teta ZP. na stole vyložených všetkých tomov a ottov tak je to znesiteľné. Rátajú sa mi tie moderatoské vsuvky ako napr. "divaci nebudu rozumieť", posuňme sa ďalej atd...Tiež je zaujímavé že názorový oponenti sedia v študiu vedla seba tak si aspoň môžu dávať lakťovky keď sa dourážajú, v stv by museli skočiť cez stôl a to je nepohodlné:). Škoda že ZP zrušila vedomostný kvíz na konci relácie, zrejme niektorý politici vyzerali ako tupidlá tak je to zatrhli. ZP vie robiť investigatívnu žurnalistiku a určite to dotiahne ďalej ako je exkolega Danko Krajcer. Kto by už chcel byť dnes ministrom kultúry.:)) ()