Soukromé lekce

Francie / Belgie, 2008, 105 min

Joachim Lafosse

Hichame Alaouie
  • jhrasko

Nechutný film od autora výborného Súkromného majetku. Mimochodom, obsah je úplne mimo, mimochodom2, čestné uznanie v Benátkach nezískal Lafosse za tento paškvil, ale za Súkromný majetok. FUJ !(7.1.2010)

• bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - FOCUS ON BELGIAN FILM - Zaostřeno na belgickou kinematografii (Élève libre / PRIVATE LESSONS / Soukromé lekce) - Odporný film téměř od začátku až do konce. Jak mi připadal Jonas na začátku filmu docela sympaticky, vyklubal se z něj pro mě zcela odporný člověk, který si vše nechává líbit, ničemu co se mu děje se vůbec nebrání a nakonec to co se mu stalo používá ve svůj prospěch... A to stačilo říci na vše jen obyčejné NÉ a mohl si prožít své dospívání normálně a pěkně jako většina jeho vrstevníků... - 7. 7. 2010 - kino Thermal - Kongresový sál - Karlovy Vary - 5%(24.8.2011)

Celý ten film je naprosto absurdní. Na shlédnutí tohoto filmu mě nalákal výše uvedené text distributora; ale ten se v tom filmu vine jak nit skrz obrovský oceán. Životní příběh chlapce je naprosto zatlačen do pozadí a tvoří tam naprosto nicotnou roli. Takový trochu perverzní film s lehkým psychologickým nádechem. Ale psychologické drama to pro mě není. V tom filmu pro sex nevidíme o metr dál. Mohu jen dodat, že se mi líbila kamera, která mohla za jistých změněných okolností k tomu psychologickému dramatu velice přispět a taky musím pochválit zvuk při úvodních titulcích, kdy není zcela jasno, zda se jedná o tenis, nebo o nějaké sado-maso. P.S. Popis filmu by se klidně dal vyřešit i takto: tenis, škola, tenis, sex, sex, škola, sex, sex, sex, škola, sex, sexuální zneužití, škola(21.11.2009)

• POMO

Nepríjemná protiprúdovka o súmraku mladíckej zamilovanosti a pozitívnych ideálov pod nátlakom "dospelácky" oduševnelej a zvrhlej perverzie, ktorá potrebuje ničiť všetko pekné. Prečo taký film vôbec niekto nakrúti? Navyše tak televízne strohým a nezaujímavým spôsobom, a bez náklonnosti a symptaií k trpiacej hlavnej postave?(30.8.2011)

• jefff

I když to nebyla po filmové stránce žádná tragédie, co se týče příběhu, tak mám pocit, že na tohle prostě koukat nechci a nemám to ani za potřebí. Úchylně nechutný film, který svou podstatou možná má co říct, ale dle mého na to není nikdo zvědavý...(7.7.2010)