Many Faces of Death, The

všechny plakáty
USA, 1995, 82 min

Jacques Chirac (a.z.)

Kusko.t2

„Zámer tohto explicitne orientovaného dokumentu s plnou grafickou názornosťou je zvýšiť vaše povedomie o skutočnej podobe tvárach smrti, ktoré môžu odhaliť svoju tvár kedykoľvek a kdekoľvek okolo nás. Dajte si pozor a pošlite túto správu ďalej. Pomôžete tak ostatným pochopiť. Zastavte toto šialenstvo raz a navždy nech tu máme svet bez vraždy.“ P.I.F. Films International uvádza smrtiacu kompiláciu ako reakciu na známu sériu FACES OF DEATH až po rokoch od vypuknutia ošiaľu okolo fascinujúceho oparu druhej strany Johna Alan Schwartza. Nakoľko dokument, ktorý sa podarilo vydať na VHS-ky v roku 1995 (podobne ako nasledujúce časti série) obsahuje iba zábery už nejaký čas mŕtvych tiel, jedná sa skôr o spomienku na ľudské schránky, ktoré život opustil. Nosná časť shockumentu je preto reprezentovaná hlavne obhliadkou miesta činu záchrannými zložkami a vyšetrovateľmi daných udalostí. Jednoduché zábery vrážd, dopravných nehôd, samovrážd, lúpeží, násilia gangov a iné formy trestnej činnosti len plytko predkladajú divákovi podnet na zamyslenie s možným ponaučením. ### PS – videná verzia o stopáži 86 minút. ()