Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uznávaný parížsky chirurg Dr. Gogoľ sa zamiluje do herečky Yvonne Orlac, no jeho priazeň je neopätovaná, keďže Yvonne je vydatá za klaviristu Stephena Orlaca. Krátko potom dôjde k vlakovému nešťastiu, pri ktorom si Stephen neliečiteľne zraní ruky. Yvonne vie, že jeho ruky sú jeho život, tak prekoná svoj strach a prichádza k Dr. Gogoľovi žiadať o pomoc. Ten sa rozhodne Stephenovi chirurgicky transplantovať ruky popraveného vraha Rolla. Operácia je úspešná, no má hrôzostrašné vedľajšie účinky... (matriosa)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

akisha 

všechny recenze uživatele

Film, co opět stojí a padá výkonem Petera Lorrea, a který by bez něj asi těžko někoho zaujal. Rozhodně je blaho sledovat jeho perfektní projev, ať už jde o výraz zoufalé zamilovanosti nebo ta fraška v převleku, co sehrál na svého soka. To se potom lehce odpustí i nevýrazní vedlejší herci (hlavně manžel Yvonne) nebo nějaké ty do očí bijící chyby v záběrech s voskovou figurínou... Film má navíc takovou podmanivě temnou atmosféru, ač o horor ani moc nejde, spíš o psychologický film s duševním rozkladem hlavního hrdiny, kde je všechno ostatní vlastně odsunuto do pozadí a celý ten motiv vraždících rukou nakonec ani není tak zásadní. Co asi leckoho překvapí je useknutý konec, kdy i mě vylétlo obočí, když se objevilo "The End". ()

TheSompeque 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nejstarší film, co jsem viděl. (1935) Poměrně krátký, hodinový film o nenaplněné lásce doktora Gogola, který skrze intriky chce získat ženu Yvonne za každou cenu. Dojde až k tomu, že manželovi, pianistovi, Yvonne kvůli vlakové nehodě přišije ruce vraha, což začne dělat problémy. Na to, že to je tak starý film, jsem byl překvapen, jak dobré to bylo. Jen ten konec byl takový nedodělaný. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Originální verze Orlacs Hande je temnější, více psychologická a strašidelnější, tento remake je však výborným thrillerem, který zdobí výkony tří špičkových herců: krásné Frances Drakeové, výborného "Frankensteina" Colina Cliveho (škoda pro něj, že film je zaměřený na Gogola, nikoli na Orlaca, protože do příběhu podle temné němé verze z roku 24 by zapadl se vším všudy) a především nádherně slizkého a úlisného Petera Lorreho v jedné ze svých výborných rolí (no, která jeho role byla špatná?). Uživatelka Akisha výše nade mnou se mýlí, film určitě nestojí jen na Lorrem, protože je velmi chytře promyšlený, načasovaný a vygradovaný, takže být tam někdo jiný, i tak by šlo o skvělý film. Jenže Mad Love tu obskurní hereckou figurku jménem Peter Lorre má - a tak je ještě lepší. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Americký remake sice nemá tu skvělou atmosféru jako dokonalý německý originál z roku 1924, ale za to má děsivého německého herce Petera Lorra, jehož plešatý doktor Gogol patří mezi jeho nejzajímavější role. Další, výrazným představitelem je Colin Clive hrající pianistu Orlaca. Veliká škoda, že tento herec toho kvůli své předčasné smrti natočil tak málo a je dnes téměř zapomenut (jeho jedinou další známou rolí je Mudr. Frankenstein z prvních dvou Whaleových filmů). ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Perfektní. Jedním slovem, dokonalé. Nenajdete tu, byť jedinou, vteřinu navíc. Jakmile doběhne děj, objeví se THE END, nikde se neplácá do vody, nemele na prázdno, každá věta má svůj smysl. ___Mad Love mi dost připomnělo o patnáct let starší film Kabinet doktora Caligariho, přestože se v jeho případě jedná o němý film. Hudba je ale použita se stejnou naléhavostí a funguje dokonale. Kamera je na svou dobu neskutečně inovativní, dnes bychom použili slova nadčasová, chová se podobně jako v "Moulin Rouge", samozřejmě bez použití všech triků. Peter Lorre je ve své roli padoucha- oběti až krásný. Mluví pomalu, s jemností, působí klidným flegmatickým dojmem, tolik nešťastný ve své zamilovanosti. A odtud k šílenství bývá někdy už jen krok....___Budu se opakovat, ale na tomhle by se dnešní výrobci měli učit, jak natočit kvalitní horror. Není potřeba natahované stopáže, atmosféru lze působivě zachytit i za méně než sedmdesát minut, poznal jsem to už v Městečku prokletých, a platí to i tady.___Silně doporučuji. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (5)

  • Charles Chaplin po zhlédnutí filmu Mad Love prohlásil, že Peter Lorre je jeden z nejlepších herců na plátně. (akisha)
  • Snímek byl natočen na motivy románu Maurice Reanarda "Hands of Orlac". (Hans.)
  • Vosková figurína v bližších záběrech je ve skutečnosti nalíčená Frances Drake. (akisha)

Reklama

Reklama