Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

[imdb: 6.4/10] | me: Jemne chaotická, ale celkovo pohodová londýnska gangsterka, ktorá si kadečo "požičiava" od svojich filmových kolegov. Neradí sa medzi to naj zo žánrovo podobných snímkov, ale vďaka kvalitnému hereckému ansámblu a londýnskemu smradu to má istý šmrnc ;) [3 a pol *](30.3.2011)

Monahan my ass. Rovnako sprasený potenciál ako v Departed. Výborní herci, šťavnaté postavy, dobre rozvinutá zápletka, zaujímavý mix žánrov. A potom zrazu tvorca nevie, čo ďalej, a všetko vyrieši komickým strieľaním do hláv. Ale na rozdiel od Departed je toto aj zle zrežírované a ešte horšie zostrihané. Svojrázne? Len divné. 5/10(22.3.2011)

Nenudil som sa. Bavil ma Farrell keď bol na scéne, keď tam nebol tak tomu niečo chýbalo, ale ako celok fajn. Zaujímavý príbeh a postavy a predovšetkým ma upútal soundtrack a skladba Heart Full Of Soul od The Yardbirds, ktorá tomu dodávala fakt zaujímavý šmrnc. V rámci žánru Londýnsky gangster nie je nič moc, ale ako som hovoril, nenudil som sa a za soundtrack, Farrella a záverečnú scénu si ja jednu * pridám. 75% - 4*(15.12.2016)

Pro mě teda velký zklamání, čekal jsem, že ten film prostě bude odsejpat a příběh bude mít nějakou hlavu a patu, ale to jsem se skara seknul, protože tady jde jen o to, že Colin Farrell dělá drsňáka, tuhle někoho seřeže, tamhle se pohádá nějakým bossem nebo pokecá s houmlesákem a to je asi tak všechno a stěžejní linie s Keirou tomu jen tak přicmrndává a v podstatě tu nemá těměř žádnej význam, no a k trapnýmu závěru se snad nemá cenu ani vyjadřovat, ten jen tučně podrthnul všechno, co tady Monahan posral.(19.3.2011)

Řekla bych, že oproti mým očekáváním, která nebyla díky zdejšímu hodnocení nikterak přehnaná, mně Londýnský gangster docela překvapil. Obsazení je výborné, od Colina, kterému to zde v kvádru náramně sekne, přes Keiru, až po Davida Thewlise coby umělce a Eddieho Marsana coby komisaře, který jde Colinovi po krku. Silná stránka tohoto filmu tkví především ve skvělém scénáři i dialozích. Ten, kdo by zde však hledal nějakou velkolepou, osudovou romanci mezi Colinem a Keirou, nenašel by. Děj by se mohl rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává mezi gangstery a na tu, v níž se odvíjí vztah mezi Mitchelem a Charlotte. Jejich vztah však v příběhu zastává jen velmi málo prostoru a postrádá větší hloubku i jeho rozvinutí. Chemie zde funguje dobře, ale co s toho, když pouto mezi bývalým gangsterem a slavnou herečkou nedostane ani patřičný prostor, aby se více rozvinulo. Občas to během děje vypadalo, jako by tvůrci pozapomněli, že je zde taky ještě "ten příběh s Keirou" a řekli si, že to takto stejně stačí, a nechali, aby se rozvíjel kdesi na pozadí. Možná chtěli, aby to tak bylo a možná jim prostě už nezbylo místo. Každopádně si myslím, že i tak je celý příběh budován zdařile. Funguje, tak jak má, po všech stránkách, a až na tu polovičatou "love story", která zde je dost možná jen proto, že gangster, který vypadá jako Colin Farrell, prostě musí mít nějakou ženskou, která vypadá jako Keira Knightley:), se jedná o poctivý přídavek do daného žánru.(7.4.2013)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)