Londýnský gangster

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

• Superpero

Přišlo mi to dost bezradné a hlavně to byla fakt nuda. Romantická linie je úplně jalová a i s tou gangsteřinou to není žádná sláva. I vedlejší postavy jsou na hovno i když dobře hrajou. David Thewlis se v roli rezignovanýho hipíka našel a Anna Friel je sexy. Problém filmu je, že má prostě všeho moc a nic pořádně. Vždyť ani ta smrt Farrellova kámoše houmlesa ničemu neposlouží. Colin Farrell je mimochodem jedním z důvodů, proč se na to dá koukat. Fakt se hodí na sedmdesátkového oldschool drsňáka alá přišel jsem z vězení a tady máte na držku. Bohužel režijní bezradnost Williama Monahana mi hodně připoměla film Filth and Wisdom, kde se režie zhostila Madonna.(7.4.2011)

Reálny príbeh zo života aj keď malo ktorý gangster obráti svoj kabát a po prepustení z väzenia sa rozhodne žiť normálnym životom. Opäť raz rozum a city víťazia nad mocou peňazí a hrubej sily. V tomto žánri je konkurencia dosť veľká ,napriek tomu ma Colin Farrell nesklamal skôr naopak. Ako by ta rola bola ušitá priamo na jeho ramená on zas ukázal svoje umenie. Akurát škoda ,že sa to končí jeho smrťou práve rukou hajzla ,ktorému daroval život ,ale tak už chodí.(23.1.2012)

• SeBig

Nuda, nuda, Keira Knightley a zase jen nuda. Colina Farrella mám sice rád ale film mě zklamal ve všech stránkách. Nenechte se zmást názvem film je prvních 70 minut o hovně a pak když to začne být trochu dobrý a vtom pravém gangsterském stylu alá Farrell s tlumičem tak se všechno zase posere tim myslím ten konec který mě přesvědčil že tento film je prostě na dvě hvězdy.(17.4.2012)

Nekompromisní, drsná a mrazivá mozaika ze života londýnského gangstera, který už ale gangsterem být nechce... Herecky působivé, technicky velmi solidní, právě ona neucelenost ale brání intenzivnějšímu vcítění se do postav. Je sice fajn, že se Monahan nesnaží jít ve stylu Guye Ritchieho a brnká na výrazně vážnější notu, přesto se mu ale nedaří vystoupit ze stínu brilantního L4yer Cake, a nakonec ho na férovku vykrade, aniž by ovšem závěrečná katarze dopadla na úrodnou půdu, právě proto, že se k postavám vlastně pořádně neprokoušete. Filmu chybí scéna, který by dokázala diváka zamáčknout do sedačky (a nebo ho z ní klidně vyhnat vyzvracet se do nejbližšího plivátka) a zapracovat by to chtělo i na hudební dramaturgii, muzika je příliš nevýrazná a místy monotónní, až otravná... P.S.: Zmlácený Colin Farell v kožené bundě a s ksichtem od krve VELMI připomíná Schzwarzeneggera a jeho Terminátora...(18.2.2011)

Zasraní fotbalisti. Divné. LONDÝNSKÝ GANGSTER nemá spád. Má obrovský potenciál, skvělé herce, solidní zápletku, ale místy strašně ztrácí dech. Keira Knightley je jinak úžasná, dlouho jsem ji v ničem neviděl, ale i na tom malém prostoru mě znovu uhranula. Jinak výběr hudby se povedl jako už dlouho ne. Geniální soundtrack.(27.3.2011)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)