Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Zasraní fotbalisti. Divné. LONDÝNSKÝ GANGSTER nemá spád. Má obrovský potenciál, skvělé herce, solidní zápletku, ale místy strašně ztrácí dech. Keira Knightley je jinak úžasná, dlouho jsem ji v ničem neviděl, ale i na tom malém prostoru mě znovu uhranula. Jinak výběr hudby se povedl jako už dlouho ne. Geniální soundtrack.(27.3.2011)

Tedy musím říct, že pod tíhou dosti drsných hodnocení, která Londýnskému gangsterovi přiřkli někteří zdejší uživatelé a uživatelky, jejichž názoru si vážím, jsem čekal leccos. Že se ale z filmu vyklube tak zábavná věc, to ani ne. Scénář sice žádná sláva, předvídatelně spojuje hlavně nepřekonatelnou Carlitovu cestu a Costnerova Bodyguarda, nicméně britská šmrncovní atmosféra a spousta sympatických herců (kromě ústředního dua především Ray Winstone a David Thewlis, bylo by ale nefér opomenout slizouna Bena Chaplina a přeroztomilou Annu Friel) mě nakonec nenásilně přiměly na klišé zapomenout, dívat se, bavit se, poslouchat parádní soundtrack a nepřemýšlet, kde už jsem tohle hernajs viděl.(13.11.2011)

Jednou větou bych Londýnského Gangstera mohl definovat jako děsná nuda. Za celou dobu jsem nepochopil, o čem ten film vlastně je. Knihu jsem samozřejmě nečetl. Ve filmu nebyla ani pořádná přestřelka, aby diváka navnadila. Tři hvězdičky si film zaslouží jen kvůli Colinu Farrellovi a Keiře Knightley, bez nich byla to byla ještě větší slabota, hold angličani...45%(17.2.2013)

Netuším či jde o spagetti, comics, retro, parodii, remake aj. variaci na gangsterku a je mi to fuk. Neodpustím si ale pár dobře míněných rad: 1. Nehledej u gangsterů zákoník práce (výpověď), 2. Nehraj vabank s bosenským důchodcem, 3. Nevěř nadějným čutajícím Skautům. (podobný hattrick si střihl Carlito a jak to dopadlo!) Mě zaujal hlavně Colin Farrell. Colin jeans prdelka, Colin v obleku, Colin lítostivý, Colin zlomený, Colin naštvaný, Colin ublížený, Colin dojatý, Colin s úsměvem, Colin v akci, Colin sexy, Colin tři hvězdy, Colin Colin a Colin..... "A co já s tím?!" Pic! ;-)(15.5.2011)

• jojinecko

Vďaka aspoň za Colina...Všetko ostatné je zabalené v akože cool obale, ale obsahuje čudný guláš z viacerých navzájom sa bijúcich ingrediencií, nedovarený, nedopečený (prípadne prepečený), balancujúci na hranici úplného shitu s občasnými veľmi svetlými momentami, ktoré potešia sami o sebe, ale v rámci celku pôsobia ako päsť na oko...A Keira sa týmto opäť jemne posunula v mojom antisympaticko-herečkovskom rebríčku k popredným priečkam, gratulujem. Skôr 1,5*/5 - slabé ako grécka ekonomika!(24.6.2011)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)