poster

Londýnský gangster

 • USA

  London Boulevard

 • Slovensko

  Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Trochu mimózní gangsterka, postavená kolem Farrellova irského charismatu. Občas mě zaskočila, co se plynulosti týče, jelikož to působilo, jako by střihač zapomněl přistřihnout pár scén, nebo se sem tam unáhlil a usekl to příliš brzo. Ale i to přispívá ke zvláštnosti a to né že jednoznačně špatně. Herecky je to docela vychutnávka, protože Farrell je dobrý a Thewlis (výhul) s Winstonem (boss) ve svých vedlejškách přímo excelentní. Keira jako by tam byla a nebyla, což mně osobně nevadilo. Celkově je to film nesoucí se v pomalejším tempu, který sice může trochu zmást, ale jinak je docela "cool" a místy i opravdu humorný. 7/10.(24.3.2011)

 • Big Bear
  ****

  Aby bylo jasno, mám rád Keiru, sedí mi Colin a mám rád Thewise a Winstona. A taky mám rád gangsterky. Anglické gangsterky. Ačkoliv řada znalců tu právem namítá, že vše co ve filmu viděli tu už někdy bylo (a mají pravdu) a že film je prachsprostou vykrádačkou jiných gangsterek (opět mají trochu pravdu) nemohu si pomoc , mě se to líbilo a to sakra! Pravda ve scénáři byly opravdu díry a chování některých postav jsem moc nechápal (např. vyhořelého hipíka Thewise v závěru nebo jen pro rvačku na 3 roky zavřeného Colina, který si to po návratu z lochu rozdá s mafiány o deset levelů hustčími a nebo ježdění v RR Ghoustu jen tak po městě... ) přesto to s klidem přecházím. Mně se ta dějová zápletka i postavy samotné moc líbila. Ano takových filmů, kdy zločinnec jde z kriminálu s dobrou vírou, že si najde byt, šichtu a za minulostí udělá čáru a kdy jej najdou staří známí nebo dostihne minulost - těch je spousta. Ale jen pro to, že někdo s tím příšel první se to nemá používat už navždy? Líbila se mi i ta romantika a láska ke Keiře v dávném anglickém venkovském sídle... Akorát tedy Keiro, to že co se týče vnad to není nic moc, to my tvoji fanoušci víme od pradávna, ale tady musím souhlasit s verbalem, ta vychrtlost byla až nezdravá. Ta žebra prokukující kůží dekoltem... Doufám, že Keira nemá opravdu nějaký problém s anorexií. Ale abych se vrátil k filmu samému. Nenudil ani minutu. Amíci nám naservírovali čistokrevnou anglánskou záležitost a to tak, že tam z toho nejsou vůbec cítit. Vše spojuje a umocňuje dokonalý a skvěle sestavený soundtrack, kdy v závěru jsem opravdu ani nedutal. Už dlouho jsem u filmu nezažil takhle skvělej doprovodit hudbou a to se ani nejedná o nic symfonického ale povětšinou jsou to staré dobré hity, které tu opravdu sedly jak hrnec na prdel. Hlavně skladby britských Kasabian. Fakt jsem si to užil a nenechte se odradit nízkým hodnocením! 4 obrazy řvoucích papežů. * * * *(1.4.2016)

 • TeeAge

  || Scenár: William Monahan / London Boulevard by Ken Bruen | Hudba: Sergio Pizzorno | Produkcia: Graham King, William Monahan, Quentin Curtis, Tim Headington, Redmond Morris, Colin Vaines | Distribúcia: Pinema | Štúdio: GK Films, Henceforth | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 2,101,617 $ ||(1.6.2011)

 • Pítrs85
  ***

  Bezradný filmeček, který snad ani sám neví, čím chce být. Do nejlepších dílů od Mr. Ritchieho to má fakt hodně daleko, ať už dějovou zápletkou, akcí nebo i romantickou linkou. Jediné, co film drží nad vodou, jsou pro mě osobně vždy poutavé exteriéry anglické metropole a samozřejmě herecké obsazení, Anna Friel je vážně sexy, stejně tak Keira Knightley, Ben Chaplin pobavil skvělým londýnským cockney a Ray Winstone zase svou rolí neskutečnýho bastarda. Naopak Colin Farrell je tu místy takový nemastný neslaný a jakožto stěžejní postava filmu jej moc nepodrží. To samé platí i o jinak vždy perfektním Davidu Thewlisovi. To si dám raději opakovaně Formulu 51 než tuto pseudogangsterku. Třetí hvězdička je za vždy okouzlující Keiru.(1.7.2011)

 • Happens
  ****

  Příběh nápadně podobající se Carlitově cestě, ačkoliv nudnější podání trochu uspává diváka, a tak v první chvíli tu podobu nepoznáte, ale na konci filmu to člověka praští do očí. Drsný Farrell hraje svou roli dobře, ale chtělo by to větší originalitu, svižnější tempo, dynamiku a akci. Zbožňuji gangsterské filmy a Londýn - za to dávám 75%.(29.4.2011)