Londýnský gangster

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

• playboxguest

Buď to měla být další jednoduchá a čistá gangsterka, kterých je dneska na plackách kopec, nebo to měla bejt komedie o napravenym gangsterovi, kterej dostane po návratu z lochu na starost rozmazlenou, na pěst zralou pipku, kterou postupem času usměrní a třeba i přefikne. Ať už by si tvůrci vybrali tak nebo onak, pořád by to byl určitě lepší výsledek, než jakým tenhle splácanej guláš bez formy je. 40%(4.4.2013)

• burina

Film, na ktorom stojí za niečo len posledná pätnástminútovka, zvyšok je tak zlý až to miestami fyzicky bolí. Popravde, už dávno so nevidela nič tak zle zrežírované.(23.8.2011)

Komplexností příběhu trochu jako Casino od Scorseseho, založením hlavního hrdiny trochu jako Carlitova cesta a poslední půlhodinou trochu jako obojí dříve zmíněné. Ještě předtím ale člověka čeká na první pohled možná složitý děj, kde nikdo nevysvětluje, co a proč se děje nebo jakou roli zaujímá která postavička ve světě hlavního hrdiny. Víc než plynulý pospojovaný příběh tak člověk sleduje zdánlivě ledabyle za sebou naházené scénky, jejichž důležitost často vyplyne až několik minut potom, co skončí. Neodpustím si ještě vychválit výborný soundtrack, hezky stylové vizuální zpracování a sympatické úvodní i závěrečné titulky. Vše, co jsem doteď napsala, možná vysvětluje, proč se na tento film časem s radostí podívám znovu, je tu ale ještě jeden důvod tak učinit; mám takový pocit, že London Boulevard napodruhé, podobně třeba jako některé filmy dříve zmíněného Scorseseho, docením ještě víc než na první pohled. Nedůležitá poznámka na závěr: Udělat si z lebky popelník jako jedna z postav tohoto filmu je ještě stylovější než jí recitovat "Být či nebýt."(26.11.2010)

• WANDRWALL

Nuda. Pro mě zajívavé jen tím, jak je to nezajímavé a omšelé.(10.5.2011)

Nenudil som sa. Bavil ma Farrell keď bol na scéne, keď tam nebol tak tomu niečo chýbalo, ale ako celok fajn. Zaujímavý príbeh a postavy a predovšetkým ma upútal soundtrack a skladba Heart Full Of Soul od The Yardbirds, ktorá tomu dodávala fakt zaujímavý šmrnc. V rámci žánru Londýnsky gangster nie je nič moc, ale ako som hovoril, nenudil som sa a za soundtrack, Farrella a záverečnú scénu si ja jednu * pridám. 75% - 4*(15.12.2016)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)

• - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)