poster

Londýnský gangster

 • USA

  London Boulevard

 • Slovensko

  Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.4/10] | me: Jemne chaotická, ale celkovo pohodová londýnska gangsterka, ktorá si kadečo "požičiava" od svojich filmových kolegov. Neradí sa medzi to naj zo žánrovo podobných snímkov, ale vďaka kvalitnému hereckému ansámblu a londýnskemu smradu to má istý šmrnc ;) [3 a pol *](30.3.2011)

 • Cervenak
  ***

  Monahan my ass. Rovnako sprasený potenciál ako v Departed. Výborní herci, šťavnaté postavy, dobre rozvinutá zápletka, zaujímavý mix žánrov. A potom zrazu tvorca nevie, čo ďalej, a všetko vyrieši komickým strieľaním do hláv. Ale na rozdiel od Departed je toto aj zle zrežírované a ešte horšie zostrihané. Svojrázne? Len divné. 5/10(22.3.2011)

 • Shakers
  ****

  Nenudil som sa. Bavil ma Farrell keď bol na scéne, keď tam nebol tak tomu niečo chýbalo, ale ako celok fajn. Zaujímavý príbeh a postavy a predovšetkým ma upútal soundtrack a skladba Heart Full Of Soul od The Yardbirds, ktorá tomu dodávala fakt zaujímavý šmrnc. V rámci žánru Londýnsky gangster nie je nič moc, ale ako som hovoril, nenudil som sa a za soundtrack, Farrella a záverečnú scénu si ja jednu * pridám. 75% - 4*(15.12.2016)

 • Shit
  ***

  Pro mě teda velký zklamání, čekal jsem, že ten film prostě bude odsejpat a příběh bude mít nějakou hlavu a patu, ale to jsem se skara seknul, protože tady jde jen o to, že Colin Farrell dělá drsňáka, tuhle někoho seřeže, tamhle se pohádá nějakým bossem nebo pokecá s houmlesákem a to je asi tak všechno a stěžejní linie s Keirou tomu jen tak přicmrndává a v podstatě tu nemá těměř žádnej význam, no a k trapnýmu závěru se snad nemá cenu ani vyjadřovat, ten jen tučně podrthnul všechno, co tady Monahan posral.(19.3.2011)

 • Aluska88
  ****

  Řekla bych, že oproti mým očekáváním, která nebyla díky zdejšímu hodnocení nikterak přehnaná, mně Londýnský gangster docela překvapil. Obsazení je výborné, od Colina, kterému to zde v kvádru náramně sekne, přes Keiru, až po Davida Thewlise coby umělce a Eddieho Marsana coby komisaře, který jde Colinovi po krku. Silná stránka tohoto filmu tkví především ve skvělém scénáři i dialozích. Ten, kdo by zde však hledal nějakou velkolepou, osudovou romanci mezi Colinem a Keirou, nenašel by. Děj by se mohl rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává mezi gangstery a na tu, v níž se odvíjí vztah mezi Mitchelem a Charlotte. Jejich vztah však v příběhu zastává jen velmi málo prostoru a postrádá větší hloubku i jeho rozvinutí. Chemie zde funguje dobře, ale co s toho, když pouto mezi bývalým gangsterem a slavnou herečkou nedostane ani patřičný prostor, aby se více rozvinulo. Občas to během děje vypadalo, jako by tvůrci pozapomněli, že je zde taky ještě "ten příběh s Keirou" a řekli si, že to takto stejně stačí, a nechali, aby se rozvíjel kdesi na pozadí. Možná chtěli, aby to tak bylo a možná jim prostě už nezbylo místo. Každopádně si myslím, že i tak je celý příběh budován zdařile. Funguje, tak jak má, po všech stránkách, a až na tu polovičatou "love story", která zde je dost možná jen proto, že gangster, který vypadá jako Colin Farrell, prostě musí mít nějakou ženskou, která vypadá jako Keira Knightley:), se jedná o poctivý přídavek do daného žánru.(7.4.2013)

 • - Mitchel (Colin Farrell) nosí ve filmu hodinky Omega Railmaster. (Roland Sands)

 • - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

 • - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace