Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

Trochu mimózní gangsterka, postavená kolem Farrellova irského charismatu. Občas mě zaskočila, co se plynulosti týče, jelikož to působilo, jako by střihač zapomněl přistřihnout pár scén, nebo se sem tam unáhlil a usekl to příliš brzo. Ale i to přispívá ke zvláštnosti a to né že jednoznačně špatně. Herecky je to docela vychutnávka, protože Farrell je dobrý a Thewlis (výhul) s Winstonem (boss) ve svých vedlejškách přímo excelentní. Keira jako by tam byla a nebyla, což mně osobně nevadilo. Celkově je to film nesoucí se v pomalejším tempu, který sice může trochu zmást, ale jinak je docela "cool" a místy i opravdu humorný. 7/10.(24.3.2011)

Aby bylo jasno, mám rád Keiru, sedí mi Colin a mám rád Thewise a Winstona. A taky mám rád gangsterky. Anglické gangsterky. Ačkoliv řada znalců tu právem namítá, že vše co ve filmu viděli tu už někdy bylo (a mají pravdu) a že film je prachsprostou vykrádačkou jiných gangsterek (opět mají trochu pravdu) nemohu si pomoc , mě se to líbilo a to sakra! Pravda ve scénáři byly opravdu díry a chování některých postav jsem moc nechápal (např. vyhořelého hipíka Thewise v závěru nebo jen pro rvačku na 3 roky zavřeného Colina, který si to po návratu z lochu rozdá s mafiány o deset levelů hustčími a nebo ježdění v RR Ghoustu jen tak po městě... ) přesto to s klidem přecházím. Mně se ta dějová zápletka i postavy samotné moc líbila. Ano takových filmů, kdy zločinnec jde z kriminálu s dobrou vírou, že si najde byt, šichtu a za minulostí udělá čáru a kdy jej najdou staří známí nebo dostihne minulost - těch je spousta. Ale jen pro to, že někdo s tím příšel první se to nemá používat už navždy? Líbila se mi i ta romantika a láska ke Keiře v dávném anglickém venkovském sídle... Akorát tedy Keiro, to že co se týče vnad to není nic moc, to my tvoji fanoušci víme od pradávna, ale tady musím souhlasit s verbalem, ta vychrtlost byla až nezdravá. Ta žebra prokukující kůží dekoltem... Doufám, že Keira nemá opravdu nějaký problém s anorexií. Ale abych se vrátil k filmu samému. Nenudil ani minutu. Amíci nám naservírovali čistokrevnou anglánskou záležitost a to tak, že tam z toho nejsou vůbec cítit. Vše spojuje a umocňuje dokonalý a skvěle sestavený soundtrack, kdy v závěru jsem opravdu ani nedutal. Už dlouho jsem u filmu nezažil takhle skvělej doprovodit hudbou a to se ani nejedná o nic symfonického ale povětšinou jsou to staré dobré hity, které tu opravdu sedly jak hrnec na prdel. Hlavně skladby britských Kasabian. Fakt jsem si to užil a nenechte se odradit nízkým hodnocením! 4 obrazy řvoucích papežů. * * * *(1.4.2016)

• TeeAge

|| Scenár: William Monahan / London Boulevard by Ken Bruen | Hudba: Sergio Pizzorno | Produkcia: Graham King, William Monahan, Quentin Curtis, Tim Headington, Redmond Morris, Colin Vaines | Distribúcia: Pinema | Štúdio: GK Films, Henceforth | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 2,101,617 $ ||(1.6.2011)

Bezradný filmeček, který snad ani sám neví, čím chce být. Do nejlepších dílů od Mr. Ritchieho to má fakt hodně daleko, ať už dějovou zápletkou, akcí nebo i romantickou linkou. Jediné, co film drží nad vodou, jsou pro mě osobně vždy poutavé exteriéry anglické metropole a samozřejmě herecké obsazení, Anna Friel je vážně sexy, stejně tak Keira Knightley, Ben Chaplin pobavil skvělým londýnským cockney a Ray Winstone zase svou rolí neskutečnýho bastarda. Naopak Colin Farrell je tu místy takový nemastný neslaný a jakožto stěžejní postava filmu jej moc nepodrží. To samé platí i o jinak vždy perfektním Davidu Thewlisovi. To si dám raději opakovaně Formulu 51 než tuto pseudogangsterku. Třetí hvězdička je za vždy okouzlující Keiru.(1.7.2011)

Příběh nápadně podobající se Carlitově cestě, ačkoliv nudnější podání trochu uspává diváka, a tak v první chvíli tu podobu nepoznáte, ale na konci filmu to člověka praští do očí. Drsný Farrell hraje svou roli dobře, ale chtělo by to větší originalitu, svižnější tempo, dynamiku a akci. Zbožňuji gangsterské filmy a Londýn - za to dávám 75%.(29.4.2011)