Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Pethushka

Začátek rozhodně nesliboval nic velkého. Zhruba v polovině se to ale slušně rozjede a konec je překvapivý. Colin Farrell se sice do role velkého gangstera hodí, ale tady jsem mu to až tak moc nevěřila. Jako řada dalších netuším, kde vzal tak obrovský respekt. Za to ovšem nemůže Farrell, ale nedomyšlený scénář. Zaujala mě příjemná hudba. 3* ()

nascendi

Je prospešné, ak režisér vie, čo chce vlastne nakrútiť. Mám pocit, že pán Monahan v tom nemal istotu a tak to aj dopadlo. Film mi pripadal ako mozaika z pekných sklíčok, ktorá, bohužiaľ, ani po zložení nevytvorila pekný obraz. Colin Farrel bol jediným, ktorý mal čo hrať a aj to zvládol. Z vychvaľovanej hudby ma najviac oslovila skladba Yardbirds Heart Full of Soul, ale to nemôže byť dôvod na vyššie hodnotenie. ()

korbitch22

Mám rád Anglický Gangsterky,ostrej hoch proti všem,minimum akce,když ale tak brutální a surové násilí,cool hudba,geniálně vypointované dialogy....ano to je Guy Ritchie a jeho Rock'n Rolla,bohužel snašivka Monahan si jaksi neuvědomuje,že není Ritchie ani zdaleka.Ze začátku geniální film se bohužel nezkušenému režisérovi vymkne z rukou a chce toho během zoufale krátké stopáže říct strašně moc a neví si stím rady,tak chaoticky stříhá,bez řádného rozpočtu odbývá scény jenž by si zasloužily pořádnou pozornost a vše tohle nám chce vynahradit jakýmsi artovým či snad psychologickým pojetím,což je na jednu stranu zajímavá inovace propojit osud gangstera a obtěžované herečky,bohužel to je práce na 2 a půl hodinovou stopáž,větší rozpočet a hlavně talentovanějšího režiséra.Jako bonus se aspoň na závěr chce vyvarovat očekávanému klišé....bohužel to je opět docela hnusné WTF,které mi zkazilo dojem z celého filmu.Úžasný dojem z opět vynikajícího Farella a neskutečně sjetého Thewlise,zkazila Anna Friel kterou nesnášim a mizernej konec,kterej si opět sebral hvězdíčku ze třech na dvě....škoda 50%. ()

Spooner

Nudný a zmateně natočený patvar, ve kterém se přes hodinu nic neděje a na konci se nesmyslně všichni postřílej. William Monahan to celé natočil ve velice pomalém tempu a s cílem natočit cool gangsterku s nadhledem. To se však moc nedaří a Monahan navíc tentokrát zklamal i jako scénarista, protože děj je docela chaotický. Výsledek tak vypadá, že Monahan z knihy zadaptoval každou 10 stránku a moc to nedává smysl. Herci se docela snaží a hrají svůj standart, ale oni vlastně nemají moc co hrát, protože jejich postavy nejsou vůbec zajímavé. Jediný, kdo dokáže pořádně zaujmout je tak David Thewlis, jehož postava a herecký výkon je tak wtf, až to ve vás prostě nějaký dojem zanechá. Jinak ale zklamání, které nesahá ritchieovkám ani po kotníky. 50% ()

Aluska88

Řekla bych, že oproti mým očekáváním, která nebyla díky zdejšímu hodnocení nikterak přehnaná, mně Londýnský gangster docela překvapil. Obsazení je výborné, od Colina, kterému to zde v kvádru náramně sekne, přes Keiru, až po Davida Thewlise coby umělce a Eddieho Marsana coby komisaře, který jde Colinovi po krku. Silná stránka tohoto filmu tkví především ve skvělém scénáři i dialozích. Ten, kdo by zde však hledal nějakou velkolepou, osudovou romanci mezi Colinem a Keirou, nenašel by. Děj by se mohl rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává mezi gangstery a na tu, v níž se odvíjí vztah mezi Mitchelem a Charlotte. Jejich vztah však v příběhu zastává jen velmi málo prostoru a postrádá větší hloubku i jeho rozvinutí. Chemie zde funguje dobře, ale co s toho, když pouto mezi bývalým gangsterem a slavnou herečkou nedostane ani patřičný prostor, aby se více rozvinulo. Občas to během děje vypadalo, jako by tvůrci pozapomněli, že je zde taky ještě "ten příběh s Keirou" a řekli si, že to takto stejně stačí, a nechali, aby se rozvíjel kdesi na pozadí. Možná chtěli, aby to tak bylo a možná jim prostě už nezbylo místo. Každopádně si myslím, že i tak je celý příběh budován zdařile. Funguje, tak jak má, po všech stránkách, a až na tu polovičatou "love story", která zde je dost možná jen proto, že gangster, který vypadá jako Colin Farrell, prostě musí mít nějakou ženskou, která vypadá jako Keira Knightley:), se jedná o poctivý přídavek do daného žánru. ()

• Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

Související novinky

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)