Londýnský gangster

London Boulevard

Kšeft za všetky prachy

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 103 min

bla bla bla ... kecy kecy kecy ... Sice si už moc nepamatuju samotný příběh (který mimochodem vůbec není důležitý), ale z tohoto filmu bude kultovka. Není důležitý obsah, jde tu o formu a Londýnský gangster je víc britsky cool než všechny filmy Ritchieho dohromady. Casting na jedničku, hudba ze snu ... P.S. Jsem fakt rád, že na tohle nemusím psát "objektivní recenzi", nešlo by to :-)(3.2.2011)

Komplexností příběhu trochu jako Casino od Scorseseho, založením hlavního hrdiny trochu jako Carlitova cesta a poslední půlhodinou trochu jako obojí dříve zmíněné. Ještě předtím ale člověka čeká na první pohled možná složitý děj, kde nikdo nevysvětluje, co a proč se děje nebo jakou roli zaujímá která postavička ve světě hlavního hrdiny. Víc než plynulý pospojovaný příběh tak člověk sleduje zdánlivě ledabyle za sebou naházené scénky, jejichž důležitost často vyplyne až několik minut potom, co skončí. Neodpustím si ještě vychválit výborný soundtrack, hezky stylové vizuální zpracování a sympatické úvodní i závěrečné titulky. Vše, co jsem doteď napsala, možná vysvětluje, proč se na tento film časem s radostí podívám znovu, je tu ale ještě jeden důvod tak učinit; mám takový pocit, že London Boulevard napodruhé, podobně třeba jako některé filmy dříve zmíněného Scorseseho, docením ještě víc než na první pohled. Nedůležitá poznámka na závěr: Udělat si z lebky popelník jako jedna z postav tohoto filmu je ještě stylovější než jí recitovat "Být či nebýt."(26.11.2010)

Fajn postavy, super "anglická" drsnosť (občas je tu závan atmosféry ZBAĽ PRACHY A VYPADNI). Škoda, že to nie je zaujímavejšie natočené. Nie že by tam bolo veľa miesta na nejakú poetickoť, ale pri originálnejšej réžii to mohla byť podobná pecka ako DRIVE. Nekompromisný gangsterský film, ktorý prekvapivo funkčne (kvôli chrakterizácii hlavného hrdinu) využíva nepodstatné témy na pozadí (Keira Knightley, Anna Friel, Ben Chaplin)...(25.1.2013)

• Madison

Divák by očakával, že keď sa na plátne mihnú také herecké esá ako sú Colin Farrell a Keira Knightley, tak film musí zanechať aspoň nadpriemerný dojem, ale prekvapivo sa tak nestalo. London Boulevard sa bezmocne snaží ísť v šlapajach svojich omnoho schopnejších bračekov, ale v žiadnom prípade sa mu to nedarí. Na jednej strane v ňom absentuje sarkastický nadhľad pravých štipľavých gangsteriek, na strane druhej sa bezvýsledne snaží diváka strhnúť jednak postavou nevyrovnaného Farrella a jednak Keirou, ktorá je ostro sledovaná dotieravými novinármi - no v podstate je psychológia hlavných hrdinov nevyrovnaná, slabá .... a nezaujímavá. Čo na to povedať? Divák sa teší na tarantinovsko-ritchieovské krvavo-mafiánske dobrodružstvo a dostane neucelený komplot povrchnej romantiky a ,,gangsterčiny".(19.6.2011)

• mat.ilda

Svět filmu si se mnou škaredě zahrává aneb snaha o prolomení smolných výběrů posledních dnů vyšla, mírně řečeno, opět naprázdno, neboť už hodně dlouho jsem neviděla tak zbytečný a roztříštěný film, který nefunguje v žádné ze svých linií, každou scénu, obraz i charakter jen nakousne a už si to pádí bezhlavě dál, vstříc dalšímu znemožnění. Zklamání se nevyhnulo ani esu v rukávu s podobou Colina Farrella, který působil dojmem, že sám nerozumí, co se to tam, k čertu, děje, David Thewlis posloužil jen jako rádoby zábavná figurka, Anna Friel musela mít ještě i na premiéře tak dvě promile v krvi, aby jí bylo jedno, že nemá co hrát a Keira Knightley je na nejlepší cestě k tomu, abych se snímkům s její účastí vyhýbala obloukem.(25.7.2012)

• - Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

• - Spoiler: Mezi filmem a původní knihou lze najít několik rozdílů. Tím nejpodstatnějším pak může být závěr. Zatímco ve filmu hlavní postava Mitchel (Colin Farrell) zemře, v knize tomu tak není. (BLANIK.)

• - Colin Farrell (Mitchel) a David Thewlis (Jordan) si už spolu zahrali vo filme Nový svet z roku 2005. (skeptic)