poster

Holly

 • USA

  Holly

Drama

USA / Francie / Izrael / Kambodža, 2006, 114 min

Režie:

Guy Moshe

Scénář:

Guy Moshe

Kamera:

Yaron Orbach
(další profese)
 • kajda.l
  **

  Silné téma, které zůstalo brutálně nevyužité. Už dlouho mi nebyly dvě hodiny strávené u filmu tak dlouhé, po režijní i herecké stránce naprosto ploché, bez nápadu, žádná snaha jak diváka zaujmout. Prostě je nám jen syrovým způsobem předhozena situace, která (nejspíš) panuje v zemích jihovýchodní Asie, autenticita nabízených obrázků, je sice na oko zajímavá, ale od filmu opravdu očekávám trošku víc. PS- Larelay: psí čumák nejsem, daná problematika mě zajímá, ale tento film je nuda:)(5.6.2010)

 • larelay
  ****

  Surove, brutalne, existencialne, strasne smutne, ale bohuzial, skutocnost je taka. Neodporucam tym, ktorym je dana problematika ukradnuta, ktori su psi cumaci a chyba im empatia, pretoze vam dve hodiny tohto filmu nic nepovedia. Vy, ktori mate v sebe aspon kusok srdca, hor sa do stahovania a zazijete skutocne emocne nabity zazitok, pri ktorom vam pride luto sveta, v ktorom zijete a aspon na 5 minut nebudete brat ako samozrejmost zivot, ktory zijete.(17.3.2009)

 • hous.enka
  ****

  Dvanáctiletá Holly je prodána vlastní matkou do kambodžského bordelu, kde ji najde (mimochodem opravdu fešný) Američan, co se náhodou už patnáct let poflakuje po Kambodži. paličatá holka ho zaujme a rozhodne se najít to správné řešení. Pro ni? Pro něj? Pro všech 30 000 dětských prostitutek? Film nenabízející řešení, leč přesto se občas nevyhne dokumentárním postupům, což v tomto případě není na škodu. Virginie Ledoyen stárne s grácií a dostala mě poslední scéna (zejména pohled malé Holly).(15.7.2012)

 • sona123
  **

  Otřesný film o dětské prostituci. K takovým věcem musím dlouho sbírat sílu a odvahu a asi čekám tak trochu slušné zacházení, čehož se mi většinou pravda nedostane. Zde - je to tak surově podáno (např. děti v předškolním věku, tak možná tříleté???), a jako by se nechumelilo...ale z velké části je to nuda o hledání Holly a Patrickovi, který ten svůj život tak nějak marní, ale my ho potkáváme a světe div se, on je to morálka a zásadovost sama. Nějak mi to nesedlo. A tenhle žánr už mám předplacený na dlouho dopředu. Fakt stačilo.(11.4.2011)

 • liberator
  ****

  Dá sa povedať že ide o film na "spoločenskú objednávku". Výsledok je ale prekvapivý. Autori nešli cestou tlačenia na pílu a citového vydierania diváka. Podávajú divákovi informácie a ten už nech si spraví svoj názor. Umným použitím filmových prostriedkov pretavili tému detskej prostitúcie (a čierneho obchodu an bloc) do podoby - dá sa povedať - nezávislého filmu, prístupného aj mainstreamovému publiku. Hudba, autorom ktorej je Tiêt Tôn-Thât veľmi silno pripomína skoršie filmy z produkcie experimentálnej režisérky Maye Deren ako Meshes of the Afternoon a At Land (autor hudby: Teiji Ito). Rozhodne stojí za vypočutie aj mimo filmu.(5.8.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace