poster

Biutiful

 • Mexiko

  Biutiful

 • Španělsko

  Biutiful

 • Slovensko

  Biutiful

 • Velká Británie

  Biutiful

 • Austrálie

  Biutiful

Drama

Mexiko / Španělsko, 2010, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • roorybacky
  ****

  I feel no love. No love whatsoever. Těžký přetěžký, nesmírně tíživý a bezvýchodný film. Špína, hnus, deprese a smrt, které i přes částečnou katarzi v závěru snímku, neztrácejí nic ze své hrůznosti. Nicméně jde o film zcela ideální k znovuuvědomění si té staré známé pravdy, že obvyklé lidské problémy jsou z drtivé většiny malicherné, a že hůř může být vždy, a to NESČETNĚKRÁT. Jde o film ideální k tomu, aby si člověk začal vážit všeho toho, co ve svém životě má, byť to zní sebeklišovitěji, přes všechna nezanedbatelná, avšak ne nepřekonatelná negativa. Zničující emocionální nápor na diváka, syrově vykreslené všemožně deformované a postižené postavy žijící v žumpě civilizace, ve svinstvu bublajícím pod iluzorní slupkou civilizovanosti a pokroku. Jeden z nejvíce v prdeli filmů vůbec.(10.6.2013)

 • Tetsuo
  ***

  Iňárritu už zjevně neví coby. Každá scéna je vypiplaná a vlastně sama o sobě působivá. Ale celek by mohl trvat 90 minut i tři hodiny, nehrálo by to roli. Těžko určit, jestli tu jde víc o sociální portrét bídy, napínavý příběh o jednom člověku, nebo apartní snaha vnést do každodennosti trochu mystiky. Biutiful neobstoji nakonec ani v jednom. Málokdy se vidí takové mrhání talentem.(26.1.2011)

 • Aluska88
  ****

  Alejandro opět předkládá tu filmařinu, kterou umí dělat nejlépe. Syrové a melancholické drama zaměřující se na nelehké osudy lidí, obtížné, kruté události, které je doprovázejí a na otázky o životě, bolesti, ztrátách a schopnosti se se vším umět porvat a vyrovnat se. V Biutiful jde především o jednu postavu, která celému snímku vévodí. Javier Bardem exceluje a mučivý výraz v jeho tváři zmizí za celý film jen málokrát. Biutiful není sice tolik silný, propracovaný a atmosféricky hutný, jako Iñárritova předchozí díla, ale i tak si stále udržuje jeho osobitý rukopis.(29.3.2012)

 • Slarque
  ***

  Javier Bardem je skvělý, ale o filmu se totéž říci nedá. Barcelona a její špína, zima, hlad, ilegální přistěhovalci, umírání a smrt. To všechno roztažené do plochy, u které je skoro umění neusnout. Tohle Iñárritu příliš nezvládl, zejména jako scenárista. Jako režisér řadu scén krásně vypiplal, ale není to zbytečné, když mě výsledek jeho snažení nechytil za srdce?(9.5.2012)

 • Kaluž
  *****

  Alejandro González Iñárritu se nadále řadí mezi nejlepší režiséry dneška. Biutiful je, navzdory svému názvu, ošklivý, tíživý snímek plný deprese a strastí. Díky Prietově zručné práci s kamerou se ocitáme přímo uprostřed dění, cítíme štiplavý zápach špinavých barcelonských uliček, vidíme bezprostřední emoce, pot a všechnu tu bezmoc z těch nejlepších úhlů a bez pocitu jakékoliv podbízivosti . Hudební podkres rozbíjí poslední zbytky štěstí. Děj se sune mrtvolným tempem kupředu, postavy se míjejí a přežívají jen tak, jak situace dovolí (tedy horko těžko). Celek rámuje posmrtný rozhovor Uxbala (Bardem) s otcem a uzavírá tak jeden z nejpoetičtějších snímků, které jsem měl v poslední době možnost shlédnout. Opravdový filmový zážitek na dlouhou dobu. Neproměněná nominace Javiera Bardema na Oscara v kategorii mužský herecký výkon v hlavní roli je urážkou herectví. Bardem totiž doslova rozžvýkal výkony nominovaných v kategorii herecký výkon ve všech rolích minimálně za posledních pět let a znechuceně je odplivl do tváří hodnotících akademiků.(16.3.2011)

 • - Role Javiera Bardema je úplně první v historii oscarových nominací, kdy byl herec nominován za hlavní postavu, která celou dobu mluví španělsky. (Taninaca)

 • - Biutiful byl nominován na Zlatý glóbus a dostal se také do užšího výběru mezi devět snímků, které bojují o Oscara v kategorii neanglicky mluvených filmů. Sošku nakonec nezískal. (Langy10)

 • - Javier Bardem za svůj výkon získal Zlatou palmu na festivalu v Cannes. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace