Thriller určený divákom, pre ktorých bol Da Vinciho kód iba začiatkom. Mladá archeologička pátra po skrytých tajomstvách templárskych rytierov... Keď sa Mira Sorvinová ako manhattanská archeologička Tess Chaykinová stane svedkyňou krádeže podivného predmetu z Metropolitného múzea, ktorý ulúpia štyria muži na koňoch odetí v brnení templárskych rytierov a ozbrojení mečmi, jej život sa obráti hore nohami. Nasledujúce udalosti ju spolu so špeciálnym agentom FBI Seanom Daleym zavedú na fantastickú a dobrodružnú cestu, precestujú Turecko i Grécko a na záver príde k šokujúcemu odhaleniu vo Vatikáne... (oficiální text distributora)

Smok

Téma sama o sebe zaujímavá je vyslovene sprznená lacným televíznym spracovaním, čo by však nevadilo až tak ako samotné prekrúcanie historických faktov natiahnuté na stopáž á la Rosamunde Pilcher. Keď vidím takéto nepresné vykladanie histórie, tak sa mi vo vrecku otvára nožík rybka. Vrcholom bolo vidieť templárov v krúžkovom brnení s mečmi plávať zo stroskotanej lode - dobrí plavci to museli byť... ()

Brouk

Mix Lovců pokladů, šifry mistra Leonarda a dalších snímků na toto téma. Ať tak či tak na to, že to je TV verze bylo to koukatelné a nijak mě to nepohoršilo (nelze to už říci o logice). A pokud nechce člověk moc přemýšlet nad logikou a chce se nechat pár desítek minut pasivně zabavit a zrovna nikde v TV nic kloudného nedávají....... proč ne.... NO FEAR... ()

viperblade

První díl: Docela nudný a hloupý mix Šifry mistra Leonarda a Indiana Jonese na vysokých podpatcích. Zatím nehodnotím, ale pochybuju, že by mě druhý díl nějak přesvědčil o lepším hodnocení… 30 %. Druhý díl: I když jsem od druhého dílu opravdu nic nečekal, tak jsem byl dost zklamaný. Je to ještě horší, nudnější a blbější než první díl (a to už je co říct.) Zachránil to pouze Omar Sharif ve své asi 10minutové roli. Celkové zhodnocení: K TV filmům se snažím být mírný a občas i k nějakým napíšu, že tohle by se rozhodně neztratilo na plátnech kin. Ale i kdyby se tohohle tématu ujal sám Spielberg, tak pochybuju, že by z toho i velikán jeho formátu vytřískal něco víc, než jen slaboduchou podívanou, která tak nestydatě vykrádá jiné filmy/knihy. Chvíli jsem uvažoval o minimálním hodnocení, ale ten první díl se dal ještě přežít, proto dám alespoň jednu. Všem rozumně uvažujícím lidem vstup zakázán. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +upoutá vás Mira Sorvino, zaujme zápletka, akční úvod, bádání -už o něco méně chování padouchů a trochu zmatený závěr, kromě toho jsem čekal, že v tom pude ještě o něco víc/// Neodolal jsem a dá se říct, že jsem po dlouhé době podlehl dalšímu "badatelskému" filmu. Je faktem, že hlavní hrdince to v této poloze sluší a vy jí budete fandit. Klidně bych její postavu viděl i v nějakém dalším filmu. Rozhodně raději než nějakého Flyna Carsena nebo Jacka Huntera :-). Začátek filmu vás nakopne akční úvodní scénou, dlouhá stopáž bohužel toto tempo rozmělní. I tak není nouze o další objevování, putování, humor, napětí a malí románek. Tedy vše co podobné televizní filmy nabízejí. A právě na takový počin je toto slušný kousek. Nebýt pár nedostatků hlavně k závěru, byl bych ještě spokojenější./// Celkem 68%/// ()

Dadel

Knižní předloha je taková o řád horší vykrádačka Šifry mistra Leonarda. A film tuto už tak nepříliš duchaplnou předlohu podementňuje o několik dalších řádů. Především scénáristi udělali z vcelku normální archeoložky Tess druhou Laru Croft, asi aby to bylo víc akční. Takže už v úvodní scéně, kdy čtyři rytíři vyplení Metropolitní muzeum v New Yorku, Tess je pronásleduje na koni a jednoho z nich vyhodí v turnajovém stylu ze sedla pomocí biskupské berly (!). Tvůrci filmu ovšem neměnili jen knižní předlohu, ale i historii (místo Acre (Akkonu) je tak roku 1291 muslimskými nájezdníky vypleněn Jeruzalém) a zeměpis (Jeruzalém je ve filmu přístavním městem !!!§§) ()

• Román Poslední templář byl debutem Raymonda Khouryho a na listině bestsellerů New York Timesu se udržel 22 týdnů. (hippyman)
  • Adaptácia románu Raymonda Khouryho - "Posledný templár" (The Last Templar). (Smok)