Poslední templář (TV film)

• Kanada

The Last Templar

Posledný templár

Drama / Thriller / Dobrodružný / Fantasy

Kanada, 2009, 2x90 min

• JJ.Gibson

Dvoudílný paskvil The Last Templar se sice honosí cnostným jménem, ale to je tak vše. Doslova vás šokuje jak je film naivní vůči divákovi. To vám hlava prostě nebere! Po shlédnutí první části filmu jsem byl nakloněn třem hvězdičkám s přimouřením oka, nicméně druhá část mě donutila film absolutně nenávidět. I hlavní hrdinka alias špatná Lara Croft šla k šípku! Co je ale vskutku triskní, je způsob jakým se to celé vyvíjí. Je zde asi 7985 chyb, což vychází asi na sedm chyb v každé minutě a to je nesnesitelné :) Ovšem brutální krvelačnou ránu zasadil závěr této hovadiny. Snaha autorů všechno vysvětlit je neuvěřitelně trapná až hanebná!!! Zrátka všechno a myslím tím všechno je na The Last Templar špatně...(6.1.2011)

Televizni film natoceny podle prvniho romanu Raymonda Khouryho.ktery se castecne odehrava ve 13.stoleti a castecne v soucasnosti.Vicemene jde o dobrodruzny thriller opredeny mystikou Templaru.Knih i filmu na podobne tema vzniklo po"DaVinciho kodu"velmi slusne mnozstvi.Proste proto,ze lidi tajemna mystika zase zacla zajimat."Posledni templar"jako kniha je vyborne napsana a velmi ctiva-postavy jsou zive,dej bohaty a minulost zahadna,stejne jako motivy nekolika postav,ktere se objasni az na konci pribehu.Film-jako vetsinou-se od predlohy odklani,misty mene,misty vice.Nekdy to moc nevadi,ale v nekolika pripadech to trochu"zataha za logiku" a divak,ktery necetl knihu zaktrouti hlavou.Jinak je ale scenar vcelku slusny a rezie pomerne pecliva.Mira Sorvino nam pomalu starne a role archeolozky ji opravdu sedi.I ostatni herci jsou dobri a udrzi film v malinko nadprumernem celku.Beru v uvahu,ze jde o film televizni,s mnohem mensim rozpoctem a moznostmi,nez klasicky film pro kina a davam slusnych 55%.(4.1.2011)

• Smok

Téma sama o sebe zaujímavá je vyslovene sprznená lacným televíznym spracovaním, čo by však nevadilo až tak ako samotné prekrúcanie historických faktov natiahnuté na stopáž á la Rosamunde Pilcher. Keď vidím takéto nepresné vykladanie histórie, tak sa mi vo vrecku otvára nožík rybka. Vrcholom bolo vidieť templárov v krúžkovom brnení s mečmi plávať zo stroskotanej lode - dobrí plavci to museli byť...(4.10.2009)

• matufran

VELKÉ zklamání, zdůrazňuji "velké". Na to, že je to dvojdílný snímek, jehož jedna stopáž je 90 minut, je to jedno velké NIC... Příběh nelogicky poskládaný, a s knižní předlohou vůbec nesouhlasí děj, který je VELMI odlišný a s knihou vůbec nic nemá společného. Hlavní filmová postava je ukecaná a akční blondýna, jejíž knižní předloha je pravým opakem. Jedním slovem... !!!HRŮZA!!! Podobnost s knižní předlohou: minimální - 10% (to je lepší si přečíst knihu) dabing: mizerný (u některých postav monotonní povídání než dabování) příběh: logická návaznost ubohá(6.5.2011)

• hunterN

Tak tohle se nepovedlo. Četl jsem románovou předlohu Raymonda Khouryho, užil jsem si ji a musím říct, že dle mého předčila i Brownovu Šifru mistra Leonarda. Román je to velice čtivý a když už, zasloužil by si kvalitnější a filmové zpracování. Televizní adaptace, namísto fimového ztvárnění, + nerespektování literární předlohy a nepřesvědčivé herecké "výkony" jsou faktory, které Poslednímu templáři velice uškodily. Rád bych jsem dal alespoň 3 hvězdičky, ale to nejde. Za přidané scény, které něměly s románem nic společného a naopak vypuštění několika, které drží příběh pokupě a celkově za mizerné zpracování jsou 2 maximum. Je mi líto.(15.2.2011)

• - Román Poslední templář byl debutem Raymonda Khouryho a na listině bestsellerů New York Timesu se udržel 22 týdnů. (hippyman)

• - Adaptácia románu Raymonda Khouryho - "Posledný templár" (The Last Templar). (Smok)