Horor / Thriller / Mysteriózní

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum
  • AngelAngie

Během projekce jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem víceméně jen vždy čekala, až nastane noc a bude se v domě mladého páru něco dít. Dvojice je sympatická, ale ne nijak výrazně, aby se v nich člověk chtěl hledat... Chování v několika situacích je spíše směšné a více mě bavila ona než on. Docela mě zarazil "scénář" a to, že muž raději nechá jet kameru místo toho, aby se v noci věnoval své polovičce, ale to už asi bych chtěla moc... (lze jen domýšlet, jestli mezi tím, kdy nám pohled na noční život nebyl poskytnut, spolu spali nebo ne... a je to i jedno, jen to byla první věc, která mě při pohledu na to velký letiště napadla a ostatně to i vybízí k tomu se ptát). Nápady ohledně zvuků či celkově atmosféry strachu, byly v rámci možností strašidelné, ale ještě více po shlédnutí než při něm... a proto nechám na každém, jak se s tímhle filmem sám vypořádá. Mě to stačilo ho vidět jednou a za pár dní si na něj možná ani nevzpomenu... bohužel snad proto se nevezu na vlně pětihvězdičkové... // Hodnoceno na základě shlédnutí verze 2007 // Pár dní uběhlo a hodnocení snižuji o hvězdu. // Již shlédnuta i verze Limited 2009 a musím říci, že je lepší, opravdu jsem se na konci lekla, ale i tak je to zcela chabý film, který opravdu neudělá dobrým pár lekacích scén...(21.10.2009)

Za vystrašeného hororového všežravce se nepokládám, Paranormal Activity mi ale nervy pocuchala solidně. Minimalistické, jednoduché a přesto dokonale funkční. Aktivita je pro mě jakýmsi vyvrcholením fenoménu "minimum prostředků / maximální efekt" - v Peliho podání děsí už i obyčejné rozsvícení světla, nadzvednutí deky, pohození klíči nebo zavrzání dveří. A děsí tak poctivě, že jsem po infarktovém závěru skoro neusnul! Dlouhou dobu jsem byl nevěřícím Tomášem a shlédnutí odkládal, teď ale uznávám, že PA představuje všechno, jen ne uměle vyhypovanou bublinu. Good job! 80%(4.11.2010)

Peli sazi na dve veci, dlouhy zabery na stejny misto a absenci hudby. Pak clovek napina oci i usi a ceka, jestli zaslechne nejaky zvuk nebo uvidi nejakou podivnost. A bohuzel hodinu zustane jen u toho cekani, kdy uz me to ke konci prestavalo bavit, sledovat vicemene totozny zabery furt dokola, kde se nic nedeje. Nastesti hlavni dvojka nejsou vylozene kreteni a pusobi prirozene, i kdyz nektery dialogy susti papirem. Nastesti to Peli rozjede aspon v zaverecny pulhodince, kdy to zacne slusne gradovat a par mrazivejch momentu se urodi. Samotnej konec je pak docela stylovej, ale aspon nejakej naznak vysvetleni by neuskodil. No a co se tyce ty rucni kamery, obvykle ji moc nemusim, ale tady je zvladnuta az na neco malo drobnosti fakt skvele a pri normalni kamere by tohle proste nefungovalo. Lepsi 3*.(4.11.2009)

• Rogue

Náznaky funkčnosti tam jsou (v noci)... Jinak esence nudy a debility - on hraje na kytaru, ona háčkuje, navíc nemají žádný sexuální život (zarazilo to vážně jenom mě?). Je tam duch, spiritista i oblíbený asijský průlez na půdu s pohledem kolem dokola. Gradace neexistuje (jednotlivých nocí, ani celku) a nějaký režijní záměr taky ne, když existují tři konce. Handycam totálně zbytečný a nevyužitý - nic nového pod sluncem v provedení, pro které je debilní slabé slovo. Jedna hvězda za poslední noc. Podívejte se radši na Entity.(17.11.2009)

Rozpočet $15,000Tržby USA $107,918,810Tržby Celosvetovo $196,681,656Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,272,117 //počet predaných kusov 173,946Tržby za predaj DVD v USA $17,209,411 //počet predaných kusov 1,151,385║ Amatérsky počin ako sa patrí, nájde sa tu zopár slušne zvládnutých vecí ale tá nudná obalová vata naokolo toho poskladá, je čistý des. Mohlo to mať radšej 20minút a určite by sa to dalo vychutnať ale takto to je len neskutočne nudný bu-bu balast. Takže po čarodejníckom The Blair Witch Project, žraločom Open Water, tu je ducharina Paranormal Activity ale z tejto trojice fakt najslabšia...asi každý kto má rád filmy, trošku predstavivosť a dostane do rúk kameru si rád vyskúša natočiť nejaké podobné horrorové scénky, len ide o to či to je v rámci len domácej zábavky(do čoho podľa mňa spadá tento pokus) alebo je to cielené k nejakému skutočnému cieľu čo má hlavu, pätu a celkový využitý potenciál, zmysel. /15%/(3.12.2009)

• - Kniha, ve které Micah hledá vysvětlení, je "Picture Book of Devils, Demons and Witchcraft" z roku 1971 od Ernesta a Johanna Lehnerových. (TomikZlesa)

• - Studio Paramount využilo k propagaci filmu jednoho z největších odborníků na paranormální jevy, Christophera Chacona. (Kreeki)

• - Originální zakončení filmu bylo změněno na žádost Stevena Spielberga. (TomikZlesa)