• Nizozemsko

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum
  • Renton

Scénář: Oren Peli .. Zííívačka. Špatný tovar, který dva roky hnil v šuplíku než se našel marketingový způsob, jak ho kurevsky dobře prodat hordám ustrašených ovcí, zalezlým za monitory. Díky kvalitě se ovšem ty závratné milióny dolarů nehrnou. Schválně si po filmu pusťte znovu trailer, je neuvěřitelně směšný. A to jediné je na tom všem děsivé ;-). Nevýrazné v průběhu a nuzné hlavně v dlouhodobějším dopadu (šok z Blair Witch Project jsem si sebou nosil týdny), protože si není ani co odnést a na tom stavět. ___ Ne, tohle nečíší ze zklamání - netěšil jsem se, protože bylo jasné, že nejspíš nic extra nepřijde. Normální (hype) aktivita.(28.10.2009)

• larelay

Precenovane, neuveritelne prehypovane, absolutne "nestrasidelne" a navyse nudne. Kombinacia, ktora by inak dostala jednu hviezdu, ale za herecky vykon hlavnej hrdinky davam este jednu hviezdu navyse. Cely cas som cakala na to, kedy sa uz konecne zacnem lakat ako ludia v trailery, kedy pride to povestne kuzlo a mytus, ktorym je tento film opradeny, ale s pribudajucimi minutami stale nic. Jedine co pribudalo bola moja nervozita z ich nelogickeho spravania, ktore vyvrcholilo tym, ze si NIKDY, opakujem nikdy nezapli svetlo, ked islo do tuheho. Blair Witch malo aspon atmosferu, Poughkeepsie Tapes vo vas vzbudzovalo nefalsovany strach, ale toto? Za jedinu scenu, kedy som mala trosku nahnane ale spis hnusom povazujem "video in video" s holkou z minulosti, ktoru nasli na internete, ale nebudem prezradzat viac. Jedno velikanske sklamanie... Bohuzial.(22.10.2009)

Postavit celý film na odvěké myšlence "co se děje v ložnici, když zrovna spím" je trochu riskantní, nicméně v případě Paranormal Activity to funguje takřka na výbornou. Paradoxně začne film v mých očích pokulhávat ve chvílích, kdy přijde vysvětlování, co že se to tam potuluje. Bez něj bych šel asi na maximum. Srovnání s Blair Witch je na místě, nicméně ty filmy jsou kvalitativně hodně rozdílné. Tady strach teče z každého druhého záběru a tvůrci opět dokazují, že nejvíce se divák bojí toho co nevidí. Tenhle vpád do každodenní nudné reality se povedl.(8.12.2009)

• kiddo

Horor, který ti rozdrásá nervy až do morku kostí. Slogan je ovšem žel bohu tou nejstrašidenější věcí z celého filmu. V "Bytosti" má démon aspoň koule a často a s chutí je využívá k brutálnímu znásilňování, zde je jeho nejděsivější aktivitou pokládání klíčů doprostřed podlahy a třískání dveřma (Taky vám rodiče říkali, ať to neděláte? Teď už víte proč). 1* s bídou za poslední noc, protože kdybych si doma háčkovala krajkované dečky, tak to bude napínavější. Takhle doba je tak kurevsky infantilní (Davídku, to si snad děláš prdel).(17.11.2009)

• Anthony

Možná pár vteřin z celkové stopáže má určitý nádech něčeho děsivého, jinak ovšem většina filmu je spíše děsivě nudná a nezajímavá. Dvojice představitelů je otravná, jejich osud mi byl brzy ukradený. Ještě určitou zajímavost mají noční záběry, ačkoli první noci jsou spíš směšné, avšak denní části a "normal activity" těch dvou, to je k nepřežití.(18.12.2009)

• - Film měl zvláštní reklamní kampaň. Diváci hlasovali, do kterých měst film uvidí v kině. (CrypzzXD)

• - Oren Peli strávil rok předěláváním domu do takové podoby, aby co nejvíce vyhovoval filmu. (KucC)

• - Režisér Oren Peli sa kvôli autentickosti rozhodol, aby natáčanie prebiehalo v jeho dome. To trvalo 10 dní. (ExpertRaptor)