Horor / Thriller / Mysteriózní

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum
  • Subjektiv

Upřímně řečeno, já být démon, tak: A) si vyberu k sexuálnímu vyžití přitažlivější ženštinu (i když zde lze uplatnit rčení o tom, že láska je slepá) B) (SPOILER) netrvá mi bezmála měsíc, než ji zprzním. Démoni však jsou bytosti z jiného světa a mají jiné koníčky než my - nelze jim tedy vyčítat, že pohazují po světě prastaré fotografie, zapalují spiritistické tabulky, hýbají dveřmi a nechávají svou milou hodinu postávat vprostřed místnosti (KONEC SPOILERU). Ostatně, pokud chějí, aby film o nich měl víceméně 90 minut, něco přeci dělat musejí, no ne? Stejně tak, jako chlapíci, kteří "mají vše pod kontrolou", kromě svojí vlastní vnitřní soudržnosti. Silná *. BTW - Alternativní konec ukazuje jen to, že film nemá žádné logické směřování (krom stupňování hrůzy) a může tedy končit jakkoliv se mu zlíbí. P.S.: Ta situace s pavoukem byla vcelku realistická, Ajantis se v přítomnosti pavouků chová právě tak, jak ta uječená bába.(18.11.2009)

• Djoker

Trpěl jsem a moc. Přes hromadu slibů se mi nedostalo jediného děsivého pocitu a nebýt sympatické slečny v hlavní roli, tak jsem to zřejmě ani nedokoukal. Pasáž vykrádající jeden kultovní horor je vysloveně směšná a definitivně dělá z filmu frašku. Když vidím těch pár oslavných komentářů, nezbývá mi nic jiného než varovat před Záhadou Blair Witch. Pokud někoho vystraší pohyb dveří a dupot na schodech, tak by se k obávané čarodějnici rozhodně neměl přibližovat.(15.6.2011)

Pozrela som si tento nový hororový trhák, o niekoľko hodín na to šla spať, keď sa mi do mysle nečakane votrela jedna tmavá spálňa zaberaná kamerou, pootvorené dvere, spiaci pár v posteli, šumenie, desivé kroky, stopy na dlážke... Bol to lacný filmový špás, ale ducharina je moja šálka kávy, vizuálne vyznenie mi vôbec nechýbalo, rozpočet ma nechal chladnou, dejová linka ma neiritovala, dostala som to, čo som očakávala a som spokojná... A pocity sú silné aj na druhý deň po vzhliadnutí.(17.1.2010)

• Tuxedo

Bez stupňujícího se napětí i řádného využití first-person kamery (tvůrci se pokoušejí využívat jejích možností k dosažení určitého dramatického efektu, bohužel jednou zvolenou cestu už v dalším průběhu jen opakují), zato s přemrštěnou expozicí, která se roztáhne takřka na celý film a její počáteční autenticita slábne každou minutou (viz. opravdu hloupé jednání postav v krizové situaci).(19.12.2009)

Přesvědčivě zahrané, výtečně gradované a bál jsem se jako hrom (sám doma, večer). Pracuje to sice s některými předpoklady, které je potřeba překousnout (záminky proč dům neopustit jsou někdy trošku na hraně), ale to každý z filmů tohohle pseudodokumentárního stylu (ať už Blair Witch, Rec či Cloverfield). Upřímně řečeno nemůžu se dočkat kina, protože jestli tenhle závěr není skvělý (výtečně pracující s představivostí), tak už nevím. 90%(21.10.2009)

• - Přestože tvůrci tvrdí, že se film odehrává podle skutečných událostí, reálný základ má pouze malá část. (Habansz)

• - V Dremworks plánovali remake filmu s mnoho větším rozpočtem a známějším hereckým obsazením. (KucC)

• - Studio Paramount využilo k propagaci filmu jednoho z největších odborníků na paranormální jevy, Christophera Chacona. (Kreeki)