Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Protože mě Záhada Blair Witch v době prvního shlédnutí hodně zasáhla a doteď na ní nedám dopustit, těšil jsem se na podobně laděný film, ale přišlo zklamání. Téma je docela solidní, originální není, ale u hororu to častokrát není žádná slabina. Herci jsou první problém, jsou strašní, přítel „posedlé“ je k smíchu, chtěně i nechtěně ;-). Možná kdybych se na to díval na odlehlé chatě, sám o půlnoci, měl bych trochu strach, takhle jsem se v kině spíše smál. Noční scény v ložnici se ovšem povedly a jsou jediné velké plus. 5/10*(14.12.2009)

Než se film dostal do českých kin, dokázal jsem se naštěstí (po rozporuplných ohlasech) vymanit ze zhoubného vlivu hypu, a tak jsem si ho dnes bezvadně užil. Nemám zdání, na co se cca. polovina hodnotících dívala, ale určitě ne na tuhle vydatně strašidelnou duchařinu, která přiměla k mlčení i skupinu pubescentů v zadní řadě (jejíž členové se před projekcí halasně bavili a házeli po sobě popkorn). Noční sekvence jsou opravdu děsivé, ale i denní záběry mají něco do sebe (čas od času se vyskytne nějaký ten vtípek na odlehčenou). Diskutovat by se dalo nad chováním postav a v některých momentech nad důvody k filmování - ale kdo by se v tom šťoural... Oren Peli má mé veliké uznání a těším se na Areu 51. PS: Kino závěr (z roku 2009) je lepší, děsivější a údernější než závěr alternativní (z roku 2007).(20.11.2009)

Obsahuje SPOILER 59%??? Tak teď jsem se opravdu zhrozil! Nevím jestli jsem taková poseroutka nebo jestli jsem jeden z mála co se u toho bál, ale třeba když "duch" stáhl Katie z postele nebo když se nadzvedla peřina, jakoby pod ní někdo vlezl, tak jsem opravdu nedýchal. Celý film jsem s napětím čekal, co přijde další noc a opravdu jsem se nenudil ba naopak. Skvělé zpříjemnění času a musím říci, že takhle jsem se už dlouho nebál!!(3.4.2010)

V některých chvílích fakt až nechutně děsivý a mrazivý, zejména ke konci to nabere správný grády a ve spolupráci s dokumentárním stylem a tématem paranormálních jevů, na který sice nevěřim, ale někde v hloubi přece jenom vrtá určitá pochybnost při pohledu na různý videa na netu, to vytovří skvělou duchařinu, škoda jen že začátek je trošku zbytečně protahovanej, ale to vyváži prvotřídní herecký výkony(24.10.2009)

Blair witch se mi sice líbilo o něco více (lepší atmosféra, více jsem se u něho bál), ale i tak musím pochválit. Skvělý horůrek. Blahopřeji k úspěchu !(29.10.2009)

• - Spoiler: Film má 3 alternativní konce. V prvním je po ustání boje mrštěno Micahovo (Micah Sloat) bezvládné tělo a poslední vteřiny filmu zobrazují tvář posedlé Katie (Katie Featherston). Ve druhé verzisi Katie (Katie Featherston) po návratu do ložnice prořízne hrdlo a ve třetím závěru se hrdinka po návratu do ložnice několik hodin sedí a kývá se, načež je zastřelena policií. (Mirong)

• - K filmu není žádný soundtrack, hudba zazní jenom z gramofonu a Micahova (Micah Sloat) počítače. (t.mon)

• - Nápad natočit tento film dostal režisér díky vlastní zkušenosti, kdy spal a krabice saponátu spadla na zem z police. (TomikZlesa)