• Nizozemsko

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum
  • Rex Mundi

Iba dôveryhodné herecké výkony a zámerne vyvolané očakávanie niečoho originálneho (čo napokon aj tak neprišlo) vytiahne tento film na akurát zaslúžené 2* (s odretými ušami). Mala som chuť na duchárčinu, chcela som si to užiť, chcela som cítiť napätie, tak som ho cítila. Ale väčšinou ma doslova ubíjala nuda a dráždili ma obrovské logické diery (Američania zase nezažínajú, existuje iba jediný démonológ, špiritistu utekajúceho z domu nechám odísť, namiesto aby som sa s ním porozprával na ulici... trpia obe hlavné postavy agorafóbiou?!?, holka sa bojí, no nechá manipulovať... atď.). Takže výsledný dojem je triezvo chladný. Kedykoľvek zvolím radšej vynikajúce Drag me to hell. A po Paranormal activity 1 si už žiadne pokračovanie nepozriem, nudiť sa dokážem aj lepšie.(27.2.2010)

Trailer k tomuto filmu, který je údajně "one of the scariest movies of all time" je naprosto profesionálně vytvořená a zcela cíleně mířená klamná marketingová propagace se záměrem nalákat na efekt "naprosto vyděšeného a křičícího publika", masy lidí. Nápad s tématikou paranormálních aktivit v lidském příbytku se zdá být velmi lákavým a divácky atraktivním jevem. Nápad s ruční kamerou dokáže být v hororu velmi přínosný, což jsem poznala již v Záhadě Blair Witch. Spojení těchto dvou prvků mohlo velmi značně zapůsobit a vytvořit vskutku děsivé dílo, po němž byste se večer báli usnout. Jenže to bohužel jaksi nevyšlo. Zhruba tak prvních padesát minut se neděje nic, z čeho byste hrůzou utrpěli silné nervové otřesy, klepaly se Vám ruce s rozpitým nápojem, či Vám zběsile bušilo srdce a měli strach z každého následujícího záběru. Poté se začne odehrávat nějaké to strašení, z něhož mě skutečně dostaly a docela obstojně vylekaly jen asi tak tři scény. Rozhodně bych však neřekla, že jsem se i přes tu, malou míru hrůzy a strachu, kterého se mi dostalo, nějak nudila. Spíše více než nudu, která možná dokáže spoustu diváku "obklíčit", jsem pocítila lehké zklamání z toho, že Paranormal Activity mohlo být skutečně skvělým hororovým dílem.(22.7.2011)

• larelay

Precenovane, neuveritelne prehypovane, absolutne "nestrasidelne" a navyse nudne. Kombinacia, ktora by inak dostala jednu hviezdu, ale za herecky vykon hlavnej hrdinky davam este jednu hviezdu navyse. Cely cas som cakala na to, kedy sa uz konecne zacnem lakat ako ludia v trailery, kedy pride to povestne kuzlo a mytus, ktorym je tento film opradeny, ale s pribudajucimi minutami stale nic. Jedine co pribudalo bola moja nervozita z ich nelogickeho spravania, ktore vyvrcholilo tym, ze si NIKDY, opakujem nikdy nezapli svetlo, ked islo do tuheho. Blair Witch malo aspon atmosferu, Poughkeepsie Tapes vo vas vzbudzovalo nefalsovany strach, ale toto? Za jedinu scenu, kedy som mala trosku nahnane ale spis hnusom povazujem "video in video" s holkou z minulosti, ktoru nasli na internete, ale nebudem prezradzat viac. Jedno velikanske sklamanie... Bohuzial.(22.10.2009)

Ukázka toho, že i malý rozpočet může válcovat kina a vydělat stovky miliónů. Pár kamer umístit po domě a sledovat paranormální jevy, když všichni spí. Strhující napětí, které se dá ve filmu krájet a o to tady nouze rozhodně není. Oproti např. Blar Witch to má něco do sebe a zaujalo mě to víc. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Pozrela som si tento nový hororový trhák, o niekoľko hodín na to šla spať, keď sa mi do mysle nečakane votrela jedna tmavá spálňa zaberaná kamerou, pootvorené dvere, spiaci pár v posteli, šumenie, desivé kroky, stopy na dlážke... Bol to lacný filmový špás, ale ducharina je moja šálka kávy, vizuálne vyznenie mi vôbec nechýbalo, rozpočet ma nechal chladnou, dejová linka ma neiritovala, dostala som to, čo som očakávala a som spokojná... A pocity sú silné aj na druhý deň po vzhliadnutí.(17.1.2010)

• - Oren Peli strávil rok předěláváním domu do takové podoby, aby co nejvíce vyhovoval filmu. (KucC)

• - Spoiler: Film má 3 alternativní konce. V prvním je po ustání boje mrštěno Micahovo (Micah Sloat) bezvládné tělo a poslední vteřiny filmu zobrazují tvář posedlé Katie (Katie Featherston). Ve druhé verzisi Katie (Katie Featherston) po návratu do ložnice prořízne hrdlo a ve třetím závěru se hrdinka po návratu do ložnice několik hodin sedí a kývá se, načež je zastřelena policií. (Mirong)

• - Oren Peli chtěl původně natočit film s rozpočtem do 10 000 amerických dolarů. Tentokrát se mu to nepovedlo a musel „přitvrdit“ ještě o polovinu. (KucC)