Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Takže asi tak: Mejla se na to měl doma podívat s Rogue, aby se společně pobavili a zasmáli, a já měla pro změnu jít do kina s Edou, abychom si mohli vzájemně vyměňovat plínky. Byla jsem posraná až za ušima, dělala si ze sevřených dlaní před očima průhledová okýnka, ze kterých se stala téměř neprůhledná zástěna a vrcholem všeho bylo, když film skončil, světlo v sále už svítilo a ozvalo se cvaknutí, když se zatahovalo plátno a já.. jsem se hlasitě lekla na celé kino. Btw. Oren Peli má pěknej barák.(19.11.2009)

Obsahuje SPOILER 59%??? Tak teď jsem se opravdu zhrozil! Nevím jestli jsem taková poseroutka nebo jestli jsem jeden z mála co se u toho bál, ale třeba když "duch" stáhl Katie z postele nebo když se nadzvedla peřina, jakoby pod ní někdo vlezl, tak jsem opravdu nedýchal. Celý film jsem s napětím čekal, co přijde další noc a opravdu jsem se nenudil ba naopak. Skvělé zpříjemnění času a musím říci, že takhle jsem se už dlouho nebál!!(3.4.2010)

Dôkaz o tom, že žáner ovplivňuje rozpočet - a naopak. Na plátne sa dialo veľké hovno asi pól hodinu, a už si každý myslel, že je to nejaké nedorozumenie, že premietajú domáce video namiesto filmu. Lenže opakujúcimi sa príchodmi toho ,,démonického,, subbasového tónu ste vtiahnutý do deju stále viac a viac, až Vás pohltí. Gradácia je neskutočne podarená - vďaka konštrukcii. Prvá minúta filmu je úplne rovnako dôležitá, ako tá posledná. |Videno v Multikine Ládví Praha, Čsfd premiéra, 17.11.2009|(18.11.2009)

• xxmartinxx

Zbytečná a nudná kopie Blair Witch, která krade veškeré její prvky, ale není ani zdaleka tak povedená. Příběh je zoufale nepůsobivý a táhne se. Námět dobrý, ale zpracování nestačí. Stálo to patnáct tisíc? Ani tenhle rozpočet tu není znát. Pointa je žalostně nešokující. Herci nezajímaví. O nějakém strachu nemůže být řeč. I jako někdo, kdo hodně obhajuje Blair Witch, musím říct, že je to hovadina. Když jdu v noci na záchod, zažiju větší dobrodružství než sledováním tohohle filmu.(13.12.2009)

Slušné rozptýlenie pre divákov s fantáziou a slabosťou pre zimomriavky a strach z neznámeho. Bohužiaľ tiež podpásovka pre milovníkov zaujímavých a prepracovaných záverov. Filmu nepridáva ani fakt, že byť stratený v lese alebo uväznený v zapečatenej budove je iná situácia, než byť v obyčajnom dome s možnosťou z neho kedykoľvek odísť.(11.12.2009)

• - Oren Peli strávil rok předěláváním domu do takové podoby, aby co nejvíce vyhovoval filmu. (KucC)

• - Film se dokonce vydal i na VHS, a to v Nizozemsku. (KucC)

• - Paramount koupil veškerá práva na film a jeho pokračování za 300 000 amerických dolarů. (KucC)