Reklama

Reklama

Paranormal Activity

  • USA Paranormal Activity (více)
Trailer 1
Horor / Thriller / Mysteriózní
USA, 2007, 82 min (Alternativní 97 min)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 306)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Než se film dostal do českých kin, dokázal jsem se naštěstí (po rozporuplných ohlasech) vymanit ze zhoubného vlivu hypu, a tak jsem si ho dnes bezvadně užil. Nemám zdání, na co se cca. polovina hodnotících dívala, ale určitě ne na tuhle vydatně strašidelnou duchařinu, která přiměla k mlčení i skupinu pubescentů v zadní řadě (jejíž členové se před projekcí halasně bavili a házeli po sobě popkorn). Noční sekvence jsou opravdu děsivé, ale i denní záběry mají něco do sebe (čas od času se vyskytne nějaký ten vtípek na odlehčenou). Diskutovat by se dalo nad chováním postav a v některých momentech nad důvody k filmování - ale kdo by se v tom šťoural... Oren Peli má mé veliké uznání a těším se na Areu 51. PS: Kino závěr (z roku 2009) je lepší, děsivější a údernější než závěr alternativní (z roku 2007). ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Slušné rozptýlenie pre divákov s fantáziou a slabosťou pre zimomriavky a strach z neznámeho. Bohužiaľ tiež podpásovka pre milovníkov zaujímavých a prepracovaných záverov. Filmu nepridáva ani fakt, že byť stratený v lese alebo uväznený v zapečatenej budove je iná situácia, než byť v obyčajnom dome s možnosťou z neho kedykoľvek odísť. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na první pohled mě to docela zaujalo a při sledování jsem občas vcelku dobře vytuhnul. Jenže už je to na jedno brdo. Krom toho snažit se o vytvoření skutečného příběhu, když vím, že to je fikce, tak s tím už krapet přehání. Záhadu Blair Witchu totiž stejně nikdo nepřekoná. I tak to za ty peníze a nulovou techniku rozhodně stojí vidět, jen bych z toho nedělal nějakej nářez. Ten konec tomu sice dodává svoje, ale bojím se remaku, který prý má přijít a má být daleko dražší a co víc? No snad už nic... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Průměrný horor s páru lepšími momenty, nicméně i podprůměrně hororově vzdělaný divák by měl většinu z nich snadno odhadnout a předvídat. Micah mi přišel dost suverénní, jako by si nepřipouštěl hrozbu nadpřirozena ani po shlédnutí usvědčujících záběrů. A Katie je pro mě osobně nesympatická osoba - snad se jí má příkrost nedotkne... :-) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Když vidím mladý, nesympatický páreček instalovat do své ložnice videokameru na stativ, vypínám Private Blue a jsem ve slastném očekávání nějakého misionářského příspěvku do sekce "Hot young couple homemade hardcore action". Jak jsem pak zklamán zjištěním, že jde jen o nudné, amatérské honění! Honění konsternované ektoplasmy, která jim v noci šuká po světnici (konečně vím, jak to paní Němcová myslela), ťapká kolem postele, houpá se na lustru a asi pět minut před koncem dokonce brutálně stáhne z hlavní hrdinky peřinu!!! Nabuzen filmem a nadšenými reakcemi některých uživatelek typu :"Nejstrašidelnější film, jaký jsem v životě viděla..." mám s nimi neodolatelnou chuť do hloubky rozebrat sémantiku přídavných jmen "strašidelný" a "strašný". Nebýt těch "příšerně" dlouhých dnů, které jste nuceni sledovat, jediný strach, který zažíváte je, aby to, proboha, nebylo delší, než uvádí timing distributora! I tomu bych chtěl trochu pomoci! Vím, jak je přetěžké přeložit název stupidního filmu tak, aby připomínal některého slavnějšího předchůdce a zlákal ke shlédnutí alespoň těch pět diváků, co nečtou anotace. Co takhle: OMEN VIII - ABNORMAL PASSIVITY ! ()

Galerie (51)

Zajímavosti (32)

  • Paramount koupil veškerá práva na film a jeho pokračování za 300 000 amerických dolarů. (KucC)
  • Film byl natočen již v roce 2007, ale kvůli hledání distributora a odkladům Paramountu se v širší kinodistribuci objevil až na podzim 2009. (Rocky62)
  • Oren Peli chtěl původně natočit film za 10 000 amerických dolarů, ale konečný rozpočet byl o něco vyšší (11 000 a 15 000 amerických dolarů). (KucC)

Související novinky

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Společnost ViacomCBS, pod níž spadá mimo jiné taky studio Paramount a nová streamovací služba Paramount+, oznámila tento týden zásadní zprávu. Vedle představení mnoha nových seriálů a projektů, jež… (více)

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Matt Reeves má momentálně plné ruce práce s jeho Batmanem, který nakonec do kin (a zjevně i na streamovací službu HBO Max) dorazí až v roce 2022. Nicméně mezitím se tvůrce hodlá věnovat také produkci… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Režisér Michael Bay skrze svoji produkční společnost plánuje nový film s tématikou pandemie. Snímek Songbird natočí Adam Mason a má se jedna o nízkorozpočtový thriller v duchu filmů jako Paranormal… (více)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (více)

Reklama

Reklama