Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Průměrný horor s páru lepšími momenty, nicméně i podprůměrně hororově vzdělaný divák by měl většinu z nich snadno odhadnout a předvídat. Micah mi přišel dost suverénní, jako by si nepřipouštěl hrozbu nadpřirozena ani po shlédnutí usvědčujících záběrů. A Katie je pro mě osobně nesympatická osoba - snad se jí má příkrost nedotkne... :-)(15.3.2015)

• imf

Ukážou houby a chtěli by pomník! Jako kraťas na YouTube bych to bral, jako bonus k balení cereálií taky. Neuvěřitelná bublina, kterou Spielberg zmršil (přetočené finále) a Paramount nafouknul do rozměrů německého zeppelinu. A ty, jak známo, vždycky končily tragicky. Pár lekaček - ANO, pár Američanů - ANO, bubák - ANO, zábava - NE a NE a NE!(30.11.2009)

• Tom Riddle

Záhada Blair Witch střihnutá Vymítačem ďábla? Asi sotva. Nelogické, nestrašidelné a nudné. Nejlépe to popíší tři hlášky ze Simpsonů. "Můj indikátor hlásí přítomnost pavouka, přineste koště." "Barte, jsi srab, co jí vlastní holuby!" "Dny jsou na prd. Noci jsou děsný. Dny jsou na prd. Noci jsou děsný."(5.11.2009)

• Subjektiv

Upřímně řečeno, já být démon, tak: A) si vyberu k sexuálnímu vyžití přitažlivější ženštinu (i když zde lze uplatnit rčení o tom, že láska je slepá) B) (SPOILER) netrvá mi bezmála měsíc, než ji zprzním. Démoni však jsou bytosti z jiného světa a mají jiné koníčky než my - nelze jim tedy vyčítat, že pohazují po světě prastaré fotografie, zapalují spiritistické tabulky, hýbají dveřmi a nechávají svou milou hodinu postávat vprostřed místnosti (KONEC SPOILERU). Ostatně, pokud chějí, aby film o nich měl víceméně 90 minut, něco přeci dělat musejí, no ne? Stejně tak, jako chlapíci, kteří "mají vše pod kontrolou", kromě svojí vlastní vnitřní soudržnosti. Silná *. BTW - Alternativní konec ukazuje jen to, že film nemá žádné logické směřování (krom stupňování hrůzy) a může tedy končit jakkoliv se mu zlíbí. P.S.: Ta situace s pavoukem byla vcelku realistická, Ajantis se v přítomnosti pavouků chová právě tak, jak ta uječená bába.(18.11.2009)

Než se film dostal do českých kin, dokázal jsem se naštěstí (po rozporuplných ohlasech) vymanit ze zhoubného vlivu hypu, a tak jsem si ho dnes bezvadně užil. Nemám zdání, na co se cca. polovina hodnotících dívala, ale určitě ne na tuhle vydatně strašidelnou duchařinu, která přiměla k mlčení i skupinu pubescentů v zadní řadě (jejíž členové se před projekcí halasně bavili a házeli po sobě popkorn). Noční sekvence jsou opravdu děsivé, ale i denní záběry mají něco do sebe (čas od času se vyskytne nějaký ten vtípek na odlehčenou). Diskutovat by se dalo nad chováním postav a v některých momentech nad důvody k filmování - ale kdo by se v tom šťoural... Oren Peli má mé veliké uznání a těším se na Areu 51. PS: Kino závěr (z roku 2009) je lepší, děsivější a údernější než závěr alternativní (z roku 2007).(20.11.2009)

• - V prvním týdnu film vydělal v USA 9,1 milionů amerických dolarů, čímž překonal dosavadní rekord v kategori filmu hraném v méně než 200 kinech. (KucC)

• - Oren Peli strávil rok předěláváním domu do takové podoby, aby co nejvíce vyhovoval filmu. (KucC)

• - Film vydalo studio Paramount, logo společnosti se však nikde ve filmu ani na obalu neobjeví. (KucC)