Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Omg, tak nejdřív sem si říkal, že průměr až mírný podprůměr, ale konec mě absolutně sesadil a zanechal ve mě podobný pocit jako u THE EXCORCIST, totální paralizace, teda zde ne až tolik silná. Řeč je o teď 97 minut dlouhé verzi, která má prodloužený konec (který byl z kino verze údajně vystřižen na přání Stevena Spielberga), bet něhož by se zdaleka nejednalo o tak intenzivní zážitek. Ufff.(18.9.2010)

Za vystrašeného hororového všežravce se nepokládám, Paranormal Activity mi ale nervy pocuchala solidně. Minimalistické, jednoduché a přesto dokonale funkční. Aktivita je pro mě jakýmsi vyvrcholením fenoménu "minimum prostředků / maximální efekt" - v Peliho podání děsí už i obyčejné rozsvícení světla, nadzvednutí deky, pohození klíči nebo zavrzání dveří. A děsí tak poctivě, že jsem po infarktovém závěru skoro neusnul! Dlouhou dobu jsem byl nevěřícím Tomášem a shlédnutí odkládal, teď ale uznávám, že PA představuje všechno, jen ne uměle vyhypovanou bublinu. Good job! 80%(4.11.2010)

• AngelAngie

Během projekce jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem víceméně jen vždy čekala, až nastane noc a bude se v domě mladého páru něco dít. Dvojice je sympatická, ale ne nijak výrazně, aby se v nich člověk chtěl hledat... Chování v několika situacích je spíše směšné a více mě bavila ona než on. Docela mě zarazil "scénář" a to, že muž raději nechá jet kameru místo toho, aby se v noci věnoval své polovičce, ale to už asi bych chtěla moc... (lze jen domýšlet, jestli mezi tím, kdy nám pohled na noční život nebyl poskytnut, spolu spali nebo ne... a je to i jedno, jen to byla první věc, která mě při pohledu na to velký letiště napadla a ostatně to i vybízí k tomu se ptát). Nápady ohledně zvuků či celkově atmosféry strachu, byly v rámci možností strašidelné, ale ještě více po shlédnutí než při něm... a proto nechám na každém, jak se s tímhle filmem sám vypořádá. Mě to stačilo ho vidět jednou a za pár dní si na něj možná ani nevzpomenu... bohužel snad proto se nevezu na vlně pětihvězdičkové... // Hodnoceno na základě shlédnutí verze 2007 // Pár dní uběhlo a hodnocení snižuji o hvězdu. // Již shlédnuta i verze Limited 2009 a musím říci, že je lepší, opravdu jsem se na konci lekla, ale i tak je to zcela chabý film, který opravdu neudělá dobrým pár lekacích scén...(21.10.2009)

Po dlhej dobe konečne prišiel horror, ktorý ma dokázal skutočne vystrašiť a vydesiť. Podobne vynervované situácie, ktorých bolo v tomto snímku neúrekom, už dnes len tak hocikto netočí. A preto som rád, že som mohol byť pri jeho sledovaní súčasťou jedného z najstrašidelnejších filmov vôbec. Jednoduchý nápad, kvalitná realizácia, herci mohli byť občas prirodzenejší, ale čo musím vyzdvihnúť, je práca kamery, stupňovanie napätia a skvelý záver. Ale nečudoval by som sa, keby týmto filmom kariéra režiséra Orena Peliho aj skončila. Podobne ako dopadli tvorcovia jednohubky 'Blair Witch Project'. 85%.(18.11.2009)

Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.(17.11.2009)

• - Již krátce po premiéře byly oznámeny práce na pokračování. (Pilda17)

• - K filmu není žádný soundtrack, hudba zazní jenom z gramofonu a Micahova (Micah Sloat) počítače. (t.mon)

• - Kniha, ve které Micah hledá vysvětlení, je "Picture Book of Devils, Demons and Witchcraft" z roku 1971 od Ernesta a Johanna Lehnerových. (TomikZlesa)