Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Obsahuje SPOILER 59%??? Tak teď jsem se opravdu zhrozil! Nevím jestli jsem taková poseroutka nebo jestli jsem jeden z mála co se u toho bál, ale třeba když "duch" stáhl Katie z postele nebo když se nadzvedla peřina, jakoby pod ní někdo vlezl, tak jsem opravdu nedýchal. Celý film jsem s napětím čekal, co přijde další noc a opravdu jsem se nenudil ba naopak. Skvělé zpříjemnění času a musím říci, že takhle jsem se už dlouho nebál!!(3.4.2010)

Postavit celý film na odvěké myšlence "co se děje v ložnici, když zrovna spím" je trochu riskantní, nicméně v případě Paranormal Activity to funguje takřka na výbornou. Paradoxně začne film v mých očích pokulhávat ve chvílích, kdy přijde vysvětlování, co že se to tam potuluje. Bez něj bych šel asi na maximum. Srovnání s Blair Witch je na místě, nicméně ty filmy jsou kvalitativně hodně rozdílné. Tady strach teče z každého druhého záběru a tvůrci opět dokazují, že nejvíce se divák bojí toho co nevidí. Tenhle vpád do každodenní nudné reality se povedl.(8.12.2009)

• Malarkey

Na první pohled mě to docela zaujalo a při sledování jsem občas vcelku dobře vytuhnul. Jenže už je to na jedno brdo. Krom toho snažit se o vytvoření skutečného příběhu, když vím, že to je fikce, tak s tím už krapet přehání. Záhadu Blair Witchu totiž stejně nikdo nepřekoná. I tak to za ty peníze a nulovou techniku rozhodně stojí vidět, jen bych z toho nedělal nějakej nářez. Ten konec tomu sice dodává svoje, ale bojím se remaku, který prý má přijít a má být daleko dražší a co víc? No snad už nic...(30.10.2009)

• Dadel

Takhle to dopadá, když si kdejaký jouda usmyslí, že dokáže natočit vlastní "handycam" horor. Oproti jiným podobným filmům je tento ještě více minimalistický, celý se odehrává v jednom obyčejném domě, po většinu času se v něm nic neděje a ústřední dvojice postrádá jakékoli charisma. A strašidelné scény? Spočívají pouze v pravidelných tichých záběrech na postel se spícími lidmi, do kterých se najednou ozve nějaký strašidelný zvuk nebo se něco pohne. A to je vše. Samozřejmě, když se ozve nějaký nečekaný zvuk, tak se leknete, ale od dobrého hororu očekávám něco víc než jen tohle. I když jsem film sledoval sám v noci a se sluchátky, výsledný dojem byl slabý. Plusové body za nejkratší závěrečné titulky, jaké jsem kdy u (amerického) filmu viděl - ale ono je to logické, protože nebylo koho do nich dát.(12.11.2009)

Rozpočet $15,000Tržby USA $107,918,810Tržby Celosvetovo $196,681,656Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,272,117 //počet predaných kusov 173,946Tržby za predaj DVD v USA $17,209,411 //počet predaných kusov 1,151,385║ Amatérsky počin ako sa patrí, nájde sa tu zopár slušne zvládnutých vecí ale tá nudná obalová vata naokolo toho poskladá, je čistý des. Mohlo to mať radšej 20minút a určite by sa to dalo vychutnať ale takto to je len neskutočne nudný bu-bu balast. Takže po čarodejníckom The Blair Witch Project, žraločom Open Water, tu je ducharina Paranormal Activity ale z tejto trojice fakt najslabšia...asi každý kto má rád filmy, trošku predstavivosť a dostane do rúk kameru si rád vyskúša natočiť nejaké podobné horrorové scénky, len ide o to či to je v rámci len domácej zábavky(do čoho podľa mňa spadá tento pokus) alebo je to cielené k nejakému skutočnému cieľu čo má hlavu, pätu a celkový využitý potenciál, zmysel. /15%/(3.12.2009)

• - Film byl natočen ruční videokamerou a stál pouhých 15 tisíc amerických dolarů. Hravě se zaplatil již během prvního víkendu. Za 13 dní od uvedení tržby překonaly hranici 1 milionu amerických dolarů. Postupem času se pak výdělek vyhoupl až na 196 milionů dolarů, což činí zisk 655 000 %, díky čemuž bylo možné horor označit jako nejvýdělečnější film všech dob. (POMO)

• - Již krátce po premiéře byly oznámeny práce na pokračování. (Pilda17)

• - Film byl natočen již v roce 2007, ale kvůli hledání distributora a odkladům Paramountu se v kinodistribuci ocitl až na podzim 2009. (Rocky62)