Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

V některých chvílích fakt až nechutně děsivý a mrazivý, zejména ke konci to nabere správný grády a ve spolupráci s dokumentárním stylem a tématem paranormálních jevů, na který sice nevěřim, ale někde v hloubi přece jenom vrtá určitá pochybnost při pohledu na různý videa na netu, to vytovří skvělou duchařinu, škoda jen že začátek je trošku zbytečně protahovanej, ale to vyváži prvotřídní herecký výkony(24.10.2009)

Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.(17.11.2009)

Pozrela som si tento nový hororový trhák, o niekoľko hodín na to šla spať, keď sa mi do mysle nečakane votrela jedna tmavá spálňa zaberaná kamerou, pootvorené dvere, spiaci pár v posteli, šumenie, desivé kroky, stopy na dlážke... Bol to lacný filmový špás, ale ducharina je moja šálka kávy, vizuálne vyznenie mi vôbec nechýbalo, rozpočet ma nechal chladnou, dejová linka ma neiritovala, dostala som to, čo som očakávala a som spokojná... A pocity sú silné aj na druhý deň po vzhliadnutí.(17.1.2010)

Trailer k tomuto filmu, který je údajně "one of the scariest movies of all time" je naprosto profesionálně vytvořená a zcela cíleně mířená klamná marketingová propagace se záměrem nalákat na efekt "naprosto vyděšeného a křičícího publika", masy lidí. Nápad s tématikou paranormálních aktivit v lidském příbytku se zdá být velmi lákavým a divácky atraktivním jevem. Nápad s ruční kamerou dokáže být v hororu velmi přínosný, což jsem poznala již v Záhadě Blair Witch. Spojení těchto dvou prvků mohlo velmi značně zapůsobit a vytvořit vskutku děsivé dílo, po němž byste se večer báli usnout. Jenže to bohužel jaksi nevyšlo. Zhruba tak prvních padesát minut se neděje nic, z čeho byste hrůzou utrpěli silné nervové otřesy, klepaly se Vám ruce s rozpitým nápojem, či Vám zběsile bušilo srdce a měli strach z každého následujícího záběru. Poté se začne odehrávat nějaké to strašení, z něhož mě skutečně dostaly a docela obstojně vylekaly jen asi tak tři scény. Rozhodně bych však neřekla, že jsem se i přes tu, malou míru hrůzy a strachu, kterého se mi dostalo, nějak nudila. Spíše více než nudu, která možná dokáže spoustu diváku "obklíčit", jsem pocítila lehké zklamání z toho, že Paranormal Activity mohlo být skutečně skvělým hororovým dílem.(22.7.2011)

„Aha, takže som ti mala na prvom rande povedať, že ma prenasleduje démon?“ – „No, na prvom nie, ale možno na pätnástom alebo tridsiatom.“ Fuj, skôr palec hore, ako dole. Nie je to nadšenie, ale ani sklamanie zo Spielbergovej tradične veľkolepej reklamy „pozrel som si to a duch ma vymkol vo vlastnej spálni“. Je to zbytočne dlhé, ale i mimo nočných scén to má atmosféru „narastajúceho znepokojenia“. Herci sympatickí, príbeh nenáročný ale sebavedomo podaný... a navyše som vyrastal na príbehoch o duchoch, štrnásťmetrových anakondách, gigantických pavúkoch, sériových vrahoch, tajomných ostrovoch, kanibaloch, bosorkách, vlkolakoch, upíroch... Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/duchovia/406-paranormal-activity-6o-(27.10.2010)

• - Film byl natočen již v roce 2007, ale kvůli hledání distributora a odkladům Paramountu se v kinodistribuci ocitl až na podzim 2009. (Rocky62)

• - V Dremworks plánovali remake filmu s mnoho větším rozpočtem a známějším hereckým obsazením. (KucC)

• - V prvním týdnu film vydělal v USA 9,1 milionů amerických dolarů, čímž překonal dosavadní rekord v kategori filmu hraném v méně než 200 kinech. (KucC)