Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min (Alternativní: 97 min)

Jason Blum, Oren Peli

Kostýmy:

• Dadel

Takhle to dopadá, když si kdejaký jouda usmyslí, že dokáže natočit vlastní "handycam" horor. Oproti jiným podobným filmům je tento ještě více minimalistický, celý se odehrává v jednom obyčejném domě, po většinu času se v něm nic neděje a ústřední dvojice postrádá jakékoli charisma. A strašidelné scény? Spočívají pouze v pravidelných tichých záběrech na postel se spícími lidmi, do kterých se najednou ozve nějaký strašidelný zvuk nebo se něco pohne. A to je vše. Samozřejmě, když se ozve nějaký nečekaný zvuk, tak se leknete, ale od dobrého hororu očekávám něco víc než jen tohle. I když jsem film sledoval sám v noci a se sluchátky, výsledný dojem byl slabý. Plusové body za nejkratší závěrečné titulky, jaké jsem kdy u (amerického) filmu viděl - ale ono je to logické, protože nebylo koho do nich dát.(12.11.2009)

Takže asi tak: Mejla se na to měl doma podívat s Rogue, aby se společně pobavili a zasmáli, a já měla pro změnu jít do kina s Edou, abychom si mohli vzájemně vyměňovat plínky. Byla jsem posraná až za ušima, dělala si ze sevřených dlaní před očima průhledová okýnka, ze kterých se stala téměř neprůhledná zástěna a vrcholem všeho bylo, když film skončil, světlo v sále už svítilo a ozvalo se cvaknutí, když se zatahovalo plátno a já.. jsem se hlasitě lekla na celé kino. Btw. Oren Peli má pěknej barák.(19.11.2009)

Ukázka toho, že i malý rozpočet může válcovat kina a vydělat stovky miliónů. Pár kamer umístit po domě a sledovat paranormální jevy, když všichni spí. Strhující napětí, které se dá ve filmu krájet a o to tady nouze rozhodně není. Oproti např. Blar Witch to má něco do sebe a zaujalo mě to víc. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

• larelay

Precenovane, neuveritelne prehypovane, absolutne "nestrasidelne" a navyse nudne. Kombinacia, ktora by inak dostala jednu hviezdu, ale za herecky vykon hlavnej hrdinky davam este jednu hviezdu navyse. Cely cas som cakala na to, kedy sa uz konecne zacnem lakat ako ludia v trailery, kedy pride to povestne kuzlo a mytus, ktorym je tento film opradeny, ale s pribudajucimi minutami stale nic. Jedine co pribudalo bola moja nervozita z ich nelogickeho spravania, ktore vyvrcholilo tym, ze si NIKDY, opakujem nikdy nezapli svetlo, ked islo do tuheho. Blair Witch malo aspon atmosferu, Poughkeepsie Tapes vo vas vzbudzovalo nefalsovany strach, ale toto? Za jedinu scenu, kedy som mala trosku nahnane ale spis hnusom povazujem "video in video" s holkou z minulosti, ktoru nasli na internete, ale nebudem prezradzat viac. Jedno velikanske sklamanie... Bohuzial.(22.10.2009)

Táákže hezky od začátku. Po zhlédnutí v sekci '' novinky '' velké nadšení ( ano, nechal jsem se navnadit poněkud kontroverzní reklamou ) - říkám kontroverzní, protože rozdělila uživatele na 2 tábory ( máme tu skupinu lidí, která tenhle reklamní tah sežrala i s navijákem a ta druhá ho se vší parádou krizituje ). Rozdílné názory jsem před zhlédnutím pozoroval i u samotného filmu, což mě nejspíš uvedlo do toho pravého stavu, kdy jsem hodil za hlavu všechny spekulace a šel do promítání s čistým pocitem zvědavosti / vzrušení ( né erekce ), jak se bude tahle duchařina vyvíjet. Nutno dodat, že jsem pro to taky něco udělal a zařídil si ty správné podmínky, tzn. prázdný byt - ostatní aspekty jako kvalitní zvuk, obraz a promítání v noci beru jako samozřejmost a rozhodně můžu říct, že se to výrazně podepsalo na výsledném hodnocení, protože ta atmosféra byla prostě úžasná - už dlouho se mi nestalo, aby mi při hororu pobíhal mráz po zádech takovým způsobem - což ve mně vzbudilo velký obdiv, protože se toho ( řekněme si to na rovinu ) ve filmu moc hrůzostrašného nestalo, ale znovu opakuju - jako celek to mělo atmosféru prostě úžasnou. Nakonec tedy za 80% a proboha lidi vemte v potaz, z jakých směšných nákladů vznikl tenhle kousek. Jinými slovy - za málo peněz hodně muziky, smekám.(30.10.2009)

• - Oren Peli strávil rok předěláváním domu do takové podoby, aby co nejvíce vyhovoval filmu. (KucC)

• - Kniha, ve které Micah hledá vysvětlení, je "Picture Book of Devils, Demons and Witchcraft" z roku 1971 od Ernesta a Johanna Lehnerových. (TomikZlesa)

• - Hercům během natáčení nebyly rozdány scénáře. Protagonisté byli jen poučeni, jak se mají chovat a o čem si mají povídat. (Ruuzha)