Mladý muž, šťastný a bez práce, sa rozhodne stráviť zbytok života s jeho životnou láskou - 25 ročnou televíznou herečkou, ktorá žije v Hollywoode. (milanzitka)

Trailer

carly

trochu ťažko sa mi hľadajú slová, ktorými by som popísala zážitok, ktorý vo mne film zanechal. ale určite by boli všetky pozitívne. na celkom malom priestore toho ukázali celkom dosť veľa. Will bol veľmi zaujímavá postava a vidieť ako sa on a jeho brat rozdielne vyrovnávali so stratou rodičov bolo celkom dosť srdcervúce. a jeho náklonnosť k Emme sa mohla zdať posadnutosťou, ale pre mňa ona pre Willa predstavovala šťastie. obdobie, keď bol šťastný, človeka, s ktorým bol šťastný. a v období, keď všetko bolo smutné a zložité, kto mu môže zazlievať, že sa upol na kúsok svetla. tento film do veľkej miery stál na výkone Toma Sturridga a on ma nesklamal. jeho Will bol stále tak trochu dieťa, život videl vo farbách a pre Emmu by urobil čokoľvek. aj keby to znamenalo zlomiť si vlastné srdce na kúsky a nechať jej ho pri nohách. ()

ScarPoul

Jadrom celého príbehu je tragédia. Na nej je postavený charakter hlavného hrdinu a vďaka nej je film viacej temnejší ako by mal skutočne byť. Ak si totiž predstavíme romantický film, máme v ňom zaužívané nejaké pravidlá. Tieto pravidla, alebo konvencie, môžme prekročiť, alebo zmeniť, aby sme ponúkli niečo nové. Aby sme film spravili pútavejším a zaujímavejším. V tomto prípade to nefunguje natoľko, aby som hovoril o filme v superlatívoch. Pravdou je, že mi nebolo ľúto nikoho aj keď sa hlavnej dvojici stávali naozaj zlé veci. Ich spojenie, nebolo osudovo prepojené, ani nebolo plné jednoduchých náznakov ako to vyznievalo z rozprávania hlavného hrdinu na začiatku - alebo retrospektív. Samozrejme, že to bol účel filmu a niekomu sa práve toto môže zdať dobré, mne to akosi nestačilo. Pretože po skončení to bolo vlastne o čom? O konfrontovaní sa s problémami? O láske? O životných postojoch, ktoré sa musia zmeniť? O kamarátstve? Film sa nám snaží nahovoriť že o všetkom, ale pravdou je, že žiaden s týchto aspektov nefunguje naplno. V rozmedzí svojho pôsobenia sú tieto aspekty nezaujímavé a bez nejakého ráznejšieho, alebo invenčného prevedenia. Je tam, všetko vďaka čomu je príbeh ucelený, ale ani jedna z vecí, vďaka ktorej by bol zaujímavý. Na konci som mal v sebe namiesto jednej pozitívnej, alebo negatívnej emócie, emotívny guláš. ()

lennyd

Už od malička byli Will a Emma nejlepší kamarádi. Jejich cesty se v průběhu dospívání rozdělily, nicméně Willy je stále beznadějně do Emmy zamilovaný, a - aniž by o tom věděla - drží se poblíž. Když se dozví, že Emmin otec umírá, a Emma míří do rodného městečka, vyrazí zpět domů také, aby konečně učinil rozhodující krok, a vyjevil Emmě své pravé city... Musím se přiznat, že jsem čekal od filmu něco víc. Takhle se tak nějak hodinu a půl koukáte jak se Will trápí, a Emma se chová - s prominutím - jako kráva, aby to všechno dopadlo přesně tak, jak si již od prvních minut přejete. Určitě mně ale potěšil Tom Sturridge ve své roli Willa - ve chvílích kdy se zrovna nesnažil o utrápený pohled, byl nádherně free - až to člověka láká, vzít klóbrc a vyrazit do světa. V těch utrápených chvilkách naopak vypadal jak idiot (ale to asi každý, že?). Konec filmu byl trochu uspěchaný a pár věcí by si zasloužilo vysvětlení, ale konec konců, dopadl to tak jak mělo, tak who cares.. ()

sona123

Romantická komedie, přesně jak má být. Trochu pohádková a nereálná, zoufale pozitivní, se všemi předepsanými peripetiemi. Americký film, ve kterém se leze po prolízačkách ve vysocích podpadcích, bezdomovec vypadá jako ze žurnálu a všichni jsou neobyčejně milí a mají pochopení pro všelikajé podivnosti. Kéž by takový byl i ten svět skutečný! ()

3n3my

Neodsudzujem drámy ani romantické filmy, v ktorých sa vie pritlačiť na pílu, aby divák vyronil nejakú tú slzičku, ale musí to pôsobiť prirodzene, vyplývať z príbehu. Tu to zdá sa nevyšlo najmä kvôli scenáru, ktorý je pozliepaný, nedotiahnutý a rušivo pôsobí najmä zopár nezodpovedaných otázok ku koncu filmu. Vidieť to v telke tak neriešim, ale na kino to nie je. ()