Chata v horách

Chata v horách

The Cabin in the Woods

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie

USA, 2012, 95 min

A cenu pro nejlepší "horor" roku získává... Cabin in the Woods už z traileru prozradil dost, takže všem natěšeným fandům muselo být zkrátka jasný, že slasherem z prostředí lesní chaty to rozhodně neskončí. Jenže masakr, který následuje potom, je ještě lepší! Tolik břitkýho humoru, geekovských nápadů a trefných reakcí na žánr obecně (Asiaté mají dlouhovlasé duchy, Amíci zase zombies nebo dodržování zajetých pravidel vyvražďovaček) by se vešlo do dalších deseti filmů. Zkrátka DOKONALOST. A nejlepší na tom je, že absolutně nic vás nepřipraví na to, co vás tady čeká. Kurva, tohle vidět v kině!(15.8.2012)

Originalitu tomu nikdo neupře, něco takovýho tady ještě nikdy nebylo. Nápad se musí ocenit, ale zpracování a hlavně závěr byl z mýho pohledu až přespříliš. Film určitě není pro každýho, člověka, který hledá čistě hororovou atmosféru, pravděpodobně nenadchne. Nejvíce to ocení takoví ti opravdoví fanatici do hororu a do fantasmagorickejch filmů, já osobně to považuju za průměrnou, netradiční a svěží hororovou komedii (Kde je sakra v žánrech komedie? :-)), pro širší publikum to asi bude sračka. Tenhle film má sice něco do sebe, ale já upřednosťnuju zpravidla horor nebo komedii nebo sci-fi nebo fantasy, ne namíchaný všechno dohromady. A když už něco takovýho, tak bych aspoň očekával nějaký nečekaný zvrat událostí, tady to bylo divákovi servírováno v takový podivný formě během celýho filmu. Takže abych to shrnul, když nad tím nebudete moc přemýšlet, tak je to film docela na pohodu, má to povedený, tajemný i vtipný situace, ale na můj vkus to je až moc crazy a závěr, nad kterým tady mnozí šílí nadšením, se mi z celýho filmu líbil nejmíň a je spíš potvrzením, že tenhle film je značně ujetá záležitost, kterou rozhodně nestráví každý. Jedno se ale Chajdě v lesích musí nechat, i když se to člověku líbilo nebo nelíbilo, určitě to zaujalo a bude se o tom dlouze diskutovat... 60% Po druhém zhlédnutí: Ale jo, je to pohodový film, který fakt pobaví a potěší. Asi se k němu budu v budoucnu občas vracet. Počáteční nespokojenost odplula, jak lodička po vodě... :D 75%(18.8.2012)

Při současných globalizačních trendech narvat do jednoho filmu všechny ty americké supergaye z pomatených omalovánek pro tlusté děti, co se ještě neodvážili sáhnout na Heryho Potrata, protože nemá bubliny s velkými písmeny, je nasnadě, že bylo jen otázkou času, kdy ten šeredný, zakrslý plešatec a nekorunovaný král infantilních, nekonečných televizních sraček přileze zase se svou troškou do McDonalda. A tak tu máme eintopfové defilé všech možných hvězdotřpytných bubáků, kterými kýčovití rodiče strašívají své sebevědomé, pubescentní fakany, aby nešukali po lesích než prolezou střední školu a nastoupí k pásu u Forda. Takže vykradeno a prodáno, Joss si zase může dovolit koupit trochu lásky a trochu přibrat a na světě je další zlodějský blábol, u něhož se budou hrdí a dospělí septimáni tahat za rašícího kníra a zkoumat účinky prvních erekcí. Závěrečný masox je ale vcelku vyvedený a nešetřilo se ani přístupností, takže v zájmu zachování mé subjektivní objektivity za tři, ať nežeru.(15.8.2012)

Jednoznačné zklamání. Očekával jsem bezbariérovou pecku bourající klišé veškerých teen hororů, přičemž její pointa bude mířit za hranice běžného tisíckrát omletého konceptu. Dostal jsem jen neochucený guláš, snažící se být co nejvíc cool. Tvůrci skutečně originální byli a přinesli do žánru spoustu nového, což by mohlo v budoucnu někoho inspirovat, aby konečně po těch 40 letech teen vyvražďovaček v odlehlém lese, vymyslel kurva už něco nového. Bohužel ale vlastní originalitu pochcávají sami tvůrci skutečností, že celý film je vlastně nepřiznaná komedie bez špetky napětí a atmosféry, a veškerý film stojí pouze na pár vtipných hláškách a scénkách, kterých je za celý film asi tak pět. 55%(18.8.2012)

• gogo76

Po filme je mi jasné, prečo je tu tak pestré hodnotenie. Na podobné filmy len ťažko bude jednotný názor, viem, že sa to dá povedať o každom filme, ale o takýchto obzvlášť. Mne to veľmi nesadlo, logika i fyzika tu ide úplne bokom. Treba vypnúť mozog a možno si to niekto užije. Rozjazd ma ešte ako tak bavil, no s pribúdajúcimi minútami to bolo čoraz viac na hlavu. Hororový žáner mám dobre preskúmaný a tu som nenašiel nič, čo by ma rozhodilo. Podobnosť s novo vznikajúcou (zatiaľ) trilógiou Hunger games je očividná, ale v Hunger games ten umelý svet pôsobil podstatne uveriteľnejšie. Záver filmu môže niekomu pripadať cool, ale pre mňa to bolo iba superblbé zavŕšenie celého filmu. Základná myšlienka nebola zlá, len tomu chýbal reálnejší prístup, aspoň trochu. 40%.(4.10.2014)

• - Natáčanie prebiehalo vo Vancouvri, Coquihalla Canyon Park a Britskej Kolumbii. (Danny88)

• - V jednom ze záběrů je možné vidět Boomera, Witcha a Tanka z počítačové hry „Left 4 Dead“. Dalším "herním" monstrem je Alma z počítačové hry "F.E.A.R.", která se objevuje na pozadí scény ve výtahu. (Corpsegrinder)

• - Spoiler: Na seznamu monster na tabuli sázek jsou vlkodlak, mimozemská bestie, mutanti, přízrakové, zombíci, Reptilius, klauni, čarodějnice, sexy čarodějnice, démoni, Hell Lord, Angry Molesting Tree, obří had, Deadites – posedlí lidé, Kevin z filmu Musíme si promluvit o Kevinovi (2011), mumie, nevěsta, The Scarecrow Folk, sněhulák, drakopýr neboli Camazotz z mayské mytologie, upíři, Dismemberment Gobllins, Sugarplum Fairy, mořský muž, The Reanimated, jednorožec, Huron, Sasquatch/Wendigo/Yeti, panenky, doktoři, Zombie Redneck Torture Family, Jack O' Lantern – svítící dýně s vyřezaným obličejem, obr a dvojčata. (Corpsegrinder)