Barbar

Matthew Newman

Kostýmy:

Gillian Horn
  • Ant

Nepotěšil jsi mě Nicolasi, tak tě asi ani já nepotěším svým hodnocením. Za Drive držím Refna v naprosté úctě, ale Valhalla Rising prostě nejsem schopna hodnotit pozitivně. Ne že bych tyhle typy filmů nemusela, právě naopak. Obdobný Van Diemen's Land jsem si "užila" náramně, ale to bude nejspíš proto, že měl děj. Vallhale děj chyběl a filmy bez děje mě nebaví. Srovnávání s Malickem taky moc nerozumím, ten studuje lidskou psychiku úplně jiným způsobem. Každopádně hudba byla skvělá a já se těším na další Refnovy dějové filmy.(7.1.2012)

Aby najväčšia herecká hviezda tohto filmu aj rozprávala, si evidentne jeho rozpočet nemohol dovoliť. Miestami pekelne lacne, až amatérsky vyzerajúci opus. Extrémne pomalý a zadumaný, monštrózne atmosférický. Na to, že sa v ňom prakticky nič nedeje; a na to, ako je to nič zdĺhavé, je až neuveriteľné, ako dokáže udržať divákovu pozornosť a zvedavosť, čo bude ďalej.(4.12.2011)

A máme to tady!! Důkaz toho, jak jsem úplně blbá. Máte radost jako já?? Ušetřím Vám práci, kolegové, ano film jsem opravdu nepochopila!! Ale i přesto si ho ohodnotím a basta! I když ve mně obraz vyvolával strach a napětí a počáteční zabíjení Madsa Mikkelsena (a jeho pohled jedním okem :o) ukájelo moji nadrženost, zbytek filmu nefungoval. Nezanechal ve mně nic, než jeden velký otazník. Nevadili mi dlouhé záběry na Mikkelsena z jedné strany, ze zadu, z druhé strany, záběr ze spodu na oblohu, v odstínu červené, v mlze, ve slunci. Ani mi nevadili dlouhé záběry ostatních mužů hledící v dály. A už vůbec mi nevadili scény, kde se překvapivě z barbara stal Jack Rozparovač :o) Tak proč se mi ten film nelíbí?? O čem, sakra, byl?? Jsem asi náročná, když nedokážu sežrat One – eye (sovu) schopnost „vidět“? Když mi vadí, jak své myšlenky prezentoval? Když mi jeho křesťanští kamarádi přišli ve filmu zbyteční? Když mě strašně naštvalo jeho "objevení své podstaty?? " Co mi měl ten film říct? Co mě měl naučit? Holt budu muset sníst všechny encyklopedie světa, abych uzřela.(1.6.2010)

Film k zamyšlení. Velmi procítěný film! Říkejte si tomu filosofie, melancholie, art atd. ..., ale myslím si, že tenhle film je o tom, o čem už dlouho přemýšlím, a to je to, že bychom se měli dál vyvýjet a nechat tady nějaký odkaz naším potomkům, ať se mohou vyvýjet zase dál oni. Je to normální proces už od počátku vesmíru. Možná tenhle film nemá žádný scénář, ale to je úplně jedno. Důležité je, co nám říká. Důležité jsou emoce. To jak se režisér vcítil do postav je neuvěřitelné a scénář by to možná i spíše zkazil.(23.10.2011)

Tohle se pánům distributorům z H.C.E. nějak nepovedlo : / Zmršit na filmu to nejlepší, tedy záběry na ponurou a odcizenou krajinu tím, že obraz na DVD oříznou ze širokoúhla do užšího nudloidu, by se mělo trestat podobně, tedy amputací jejich libovolného údu. Refnův umělecký záměr je tím pádem ten tam a já se tak musím obléknout do pirátského a vrhnout se do vod internetu uloupit ten správný "rip". Až teprve pak můžu čestně (byť v očích OSA nečestně) poreferovat, jak že se mi mlčenlivý Barbar líbil ..(3.1.2014)

• - K roku 2013 byl snímek označen za nejoblíbenější film Nicolase Windinga Refna z jeho tvorby. (filmsim)

• - Počas post-produkcie filmu sa režisérovi narodila druhá dcéra. (m.a.t.o.)

• - V celom filme nemá Mads Mikkelsen žiaden dialóg. (m.a.t.o.)