poster

Barbar

 • Dánsko

  Valhalla Rising

 • Slovensko

  Vzkriesenie Valhaly

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Velká Británie, 2009, 96 min

Kamera:

Morten Søborg

Producenti:

Henrik Danstrup

Střih:

Matthew Newman

Kostýmy:

Gillian Horn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Sled uměleckých obrazů a občasná abstraktní, jakoby z kontextu vytržená, věta naznačující možné významy, které by šlo daným momentům přiřadit... Kolem a kolem Valhalla Rising je prázdný film a být natočen "normálně", jeho výpovědní hodnota by odpovídala 15 minutovému krátkometrážnímu snímku. Nicméně Refn oplývá neobyčejným talentem uplést z hovna pěkně vypadající, v několika aspektech zajímavý a celkově ne až tak smrdutý bič. Úmírněná stopáž vás zachrání před smrtí v podobě ukamenování artem, charismatický hrdina umožní základní identifikaci a Refnova záliba v explicitním násilí zase udrží oko otevřené... Škoda, že Refn neměl více, co říct, snímek působí poněkud "ošizeně". 5/10(17.6.2013)

 • Viktooorka
  ***

  A máme to tady!! Důkaz toho, jak jsem úplně blbá. Máte radost jako já?? Ušetřím Vám práci, kolegové, ano film jsem opravdu nepochopila!! Ale i přesto si ho ohodnotím a basta! I když ve mně obraz vyvolával strach a napětí a počáteční zabíjení Madsa Mikkelsena (a jeho pohled jedním okem :o) ukájelo moji nadrženost, zbytek filmu nefungoval. Nezanechal ve mně nic, než jeden velký otazník. Nevadili mi dlouhé záběry na Mikkelsena z jedné strany, ze zadu, z druhé strany, záběr ze spodu na oblohu, v odstínu červené, v mlze, ve slunci. Ani mi nevadili dlouhé záběry ostatních mužů hledící v dály. A už vůbec mi nevadili scény, kde se překvapivě z barbara stal Jack Rozparovač :o) Tak proč se mi ten film nelíbí?? O čem, sakra, byl?? Jsem asi náročná, když nedokážu sežrat One – eye (sovu) schopnost „vidět“? Když mi vadí, jak své myšlenky prezentoval? Když mi jeho křesťanští kamarádi přišli ve filmu zbyteční? Když mě strašně naštvalo jeho "objevení své podstaty?? " Co mi měl ten film říct? Co mě měl naučit? Holt budu muset sníst všechny encyklopedie světa, abych uzřela.(1.6.2010)

 • Gilmour93
  ****

  Fight Club Vikingů? Sběr květů netřesku na severské vysočině? Objevování Nového světa? Scénárista se rozhodl šetřit dánské lesy? A nebo jednooký Ódin vede své bojovníky do Valhally zkratkou přes peklo? Rozhodně bych nevyčítal filmu rozvleklost (to by musel trvat jedenkrát tolik), ba naopak bych si užíval toho klidu bez mobilních telefonů, i-podů a aut, jenž v dávných dobách panoval i astrální zvukové složky, která místy svádí až k pnutí (uctivě zdravím Verbala111). Nicméně nepopírám, že pro ty, co čekali něco ve stylu 13th Warrior, to musel být popcornový Ragnarök.. Jednu hvězdu navíc dávám Refnovi za to, že mi dovolil snít o pětihvězdičkovém snímku Wrath of One-Eye, kde by Thórovo kladivo Mads 120 minut nepřetržitě podřezával, vykosťoval, sekal a vyhřezával každého, kdo mu přijde pod ruku.(31.5.2010)

 • 3DD!3
  *****

  Tak tohle je fajšmekrovinka. Téměř hmatatelné ticho občas prořízlé metalovým hučením kytar ve spojení s nádhernými obrazy se mi vrylo pod kůži. Mlčenlivý Mads Mikkelsen, který se brodí bahnem dvou světů bez sebemenšího náznaku emocí (no dobře, jen se občas pousměje, když někomu urychlí cestu na druhý břeh) se svým malým parťákem připomíná místy Annaudův snímek MEDVĚDI. Pomalu se naplňující budoucnost ze snových sekvencí, rozum-ztrácející křesťané, hlavy na kůlu. Pro obdivovatele vikingů splněný sen. Jeden velmi zcestovalý muž mi řekl, že jedí svého vlastního Boha. Jedí jeho tělo, pijí jeho krev. Odporné.(17.7.2010)

 • MaedhRos
  ***

  Film, který zvolna kličkuje od geniality k sebeparodii - a ať už se snaží sdělit cokoli, extra se u toho nepřetrhne. Podmanivé obrazy, příjemně pomalé tempo, hutná špína a hutná krev mě skoro přesvědčily o čtyřech hvězdičkách - ale myslím, že bych se možná radši podívala na ještě minimalističtější studii Odinových 9 dní a nocí na Yggdrasilu. Špatné to není, nezajímavé taky ne, ale tak kulervoucí, aby kvůli tomu někdo ve Valhalle vstával před budíčkem, taky ne.(15.2.2011)

 • - Film sa skladá zo šiestich na seba nadväzujúcich častí. (Johnny.ARN)

 • - Celý film byl natočen ve Skotsku. (mahler)

 • - V celom filme nemá Mads Mikkelsen žiaden dialóg. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace