Reklama

Reklama

Barbar

  • Dánsko Valhalla Rising (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (484)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Ne, na tohle prostě nemám. Možná to je snaha o osobité obrazy nebo vzdávání holdu někomu, pro mě ale především šílená zrůdnost, kde mě z labyrintu zoufale nudných záběrů a uširvoucích dialogů vyvedl jen patřičně démonický Mads Mikkelsen. A udělal to natolik charismaticky, že i přes absolutní nezájem, co se zpracování a děje týče, dávám dvě hvězdičky. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Živé asi jako Mrtvé moře. Ano, přiznávám, má víra je slabá a v tenhle film jsem tedy opravdu neuvěřil. Příběh o tom, jak se cca 6 mužů vydá na křížovou výpravu, přičemž jeden nemluví, druhý si založí cestou město, třetímu je asi 9 let, čtvrtý se ztratí, pátý nevykrvácí a šestého zabijí. Teda vlastně nakonec umřou všichni. Protože jsou v pekle. To zase někdo objevil Ameriku... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nebe. Vyprahlá krajina, žádnej strom, nic. (Asi Island). uprostřed kopců tři lidi. Stojí proti zabijákovi. Scéna na jednoho ze tří lidí. Scéna na zabijáka. Scéna na druhého člověka. Scéna na krajinu. Scéna na nebe. Scéna na vítr. Scéna na zabijáka. Pak dlouhá záživná scéna, jak zabiják tři chlapy podřízne. (to jediný zajímavý na filmu). Následuje dlouhá cesta s obsahem dalšího větru, pár stromů a nebe. Pak dlouhý záběr na zabijáka s otázkou, proč tohle všechno dělá...Konec filmu. ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Půjdu raději proti proudu, než s proudem. Dávám přednost přírodě a horám, před neónovým městem, obdivuju slovutný a zároveň samotářsky vyspělý Hrdiny, než televizní anti-reky. Valhalla není žádnej luxus, ale blbečka jako já dozajista odprostí od všech starostí, jimiž se momentálně zaobírá. A pohled na tu neuvěřitelnou přírodu - to byla spíš poezie, než pouhý záběr kamaramanův. Pro mě osobně velmi oduševnělý zážitek. Taková extrémní intimita par excellence! ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

I přes ty nádherné obrazy jsem se do audiovizuálního rauše nedostal. Na to mi to přišlo moc očividné, moc samo se nabízející. Nic mě nepřekvapilo, v ničem mi nepřišlo, že by Refn vybral jinou než tu nejefektivnější, ale také nejočividnější cestu. Vzhledem k tomu, že vím, čeho je schopný, mi to rozhodně nestačí. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (18)

  • Tržby 30, 638 mil. $. (mahler)
  • Během celé sekvence "Muži boží" je moře vytvořeno z černých plastikových sáčků. (filmsim)
  • Během plavby na řece je jedna z postav zasažena šípem. Přestože loď směřuje podél břehu, muž je zasažen do prsou. (Terva)

Související novinky

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn

17.02.2010

Jeden z nejslibnějších hollywoodských mladíků, který třeba v Anthonyho Hopkinse, by už potřeboval tučný komerční hit. Možná se jím stane noirová akční kriminálka Drive, ve které Gosling nahradil… (více)

Reklama

Reklama