Dívka

Martín Boege

Paul Mezey

Scénografie:

Salvador Parra

zajímavý snímek, ve kterém si žena pořádně uvědomí svou roli matky až když se zaplete do situace, po které jí zůstane na krku malá mexická holka. Ta cesta k dozrání je pěkným, citlivým a přitom nenásilným způsobem v tomto filmu naznačena. Příjemná záležitost(22.5.2014)

"The Girl" rozhodně není úplně zbytečný film, navíc dává rodičovství do zajímavé konfrontace. Žena má problémy s penězi a nenapadne ji nic lepšího, než se zaplést s obchodem s lidmi - mexickými imigranty. Rozhodně se je pomoct převážet, což se tak nějak daří. Přesto se objeví problém. Jedna malá holka bez mámy, které se hlavní hrdinka ujme. Díky malé holce si žena uvědomuje, jak sama jako matka selhala. Dramatický příběh o tom, jak si nechat otevřít oči, není špatný, ale příběhově jednoznačně nevyniká. Zaútočí hlavně na vaše city.(18.11.2013)

Není to kdoví jak silné drama, ale kdo kdy řekl, že příběh jednoho člověka musí nutně být emotivně tak vyčerpávající, abych si po vyslechnutí příběhu začal div ne trhat žíly. Ashley má těžký život, což si z části udělala sama. Najednou se jí ale naskytne určitá příležitost, která by jí pomohla některé osobní problémy vyřešit. V tu chvíli se její postava tak krásně proměňuje, že čím víc ona se mění, tím víc se mně film líbí. Závěr je pak lehce decentní, ale moc hezký. Přemýšlel jsem nad třemi až čtyřmi hvězdičkami, ale jelikož tento film vypráví život sám, přikláním se spíš ke čtyřem.(8.7.2014)