poster

Mary a Max

 • Austrálie

  Mary and Max

 • Slovensko

  Mary a Max

Animovaný / Komedie / Drama

Austrálie, 2009, 89 min

Režie:

Adam Elliot

Scénář:

Adam Elliot

Externí recenze k filmu (5)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ****

  "Mary a Max je filmom o tom, aké potrebné je mať v živote priateľa, ktorý by vás inšpiroval a pomohol vám prekonať polená života. Ale nie, zaradiť ho prvoplánovo do kategórie optimistických výchovných filmov s „happyendom“, by bolo priam nevkusné. Nechcem úspech tohto filmu obmedzovať iba na…" (více)

 • FanMovie.cz (Tereza Domínová) ****

  "Dvě věci očarují hned na začátku: Originální plastelínová animace a způsob vyprávění, který nám dopřává spoustu detailů a odboček. Ty nám dohromady dávají komplexní pohled na dva obyčejné lidi, přičemž se stále balancuje na hranici černého humoru a smutné reality." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Přestože je Max se svými panickými záchvaty asociality a Mary se svými neschopnými rodiči extrémní případy, film hovoří vpravdě o problémech blízkých nám všem v nekonečné řadě podob." (více)

 • MovieZone.cz (Vít Schmarc) ****

  "Skvělý dojem zachraňuje hudba, precizní výtvarná stránka a také hvězdný dabing, který kostrbatým a nevzhledným postavám propůjčuje krásné a křehké duše. Vzhledem k povaze Elliotova filmu není divák vázán přesvědčením, že to musí skončit dobře, „protože je to proboha animák“. V míře závažnosti sice…" (více)

 • RealFilm.cz (Ondřej Bezouška)

  "Mary a Max patří k tomu nejlepšímu, co nám animované filmy kdy nabídly. Je tu hluboký i dojemný děj, protkaný nitkami dětinského i černého humoru, který prostě do života patří. Každá jeho minuta i barva je promyšlená, stejně jako detaily postav i předmětů, které stojí za to vidět v maximální…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace