Inspektor Clouseau zmizí a francouzská kriminální policie požádá druhého nejlepšího detektiva na světě, aby ho našel. Jenže Clouseaův nepřítel, Dreyfus, zmanipuluje počítač kriminálky tak, aby vyhledal nejhoršího detektiva na světě, a tím je detektiv newyorské policie Clifton Sleigh. (TV Prima)

Tosim

Téma vcelku zajímavé, zpracování v posdtatě stále stejné - BTW druhý Peter Sellers se už těžko najde. ()

Radyo

Z původního Pantera tady zbylo jen převelice málo, ale stále je to legračnější, než některé jiné rádobykomedie. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,491,986Tržby Celosvetovo $-║ riadna zbytočnosť v tejto panterovskej sérii /20%/ ()

Djkoma

Růžový panter je mrtvý a snaha o jakoukoliv reinkarnaci by měla být zastavena dokud nebude na místo Petera Sellerse nalezen stejně kvalitní herec/komik/bůh. Což se podle mě nikdy nestane... ()

tron

Minulý diel nebol zlý, ale istým spôsobom bol strašný. Asi si to odporuje, však? Vysvetlím. Ako komédia podľa mňa obstál, ale po etickej stránke to bol jeden veľký prúser. Navyše pozliepaný z buď vystrihnutých pasáží, alebo zo scén, ktoré sme v sérii už videli a tvorcovia ich v Stope Ružového pantera proste... zopakovali! To všetko kvôli nečakanému, predčasnému úmrtiu legendárneho Petra Sellersa. O tom, ako bolo štúdio nenažrané, svedčí nie ani tak daná časť, ale skôr nasledujúca – Kliatba Ružového pantera. Tvorcovia pracovali s tým, že Clouseau v minulej časti údajne zahynul pri leteckej havárii, ale pravda môže byť iná. Čo ak v skutočnosti prežil?! Priznám sa, toto som nikdy nepochopil. Prečo na to šli takto? Ak mám (alebo teda skôr nemám) k dispozícii s prepáčením mŕtveho herca, aký má zmysel hrať sa na to, že postava nezomrela, ale podstúpila plastickú operáciu? Bolo predsa jasné, že Sellers sa do ikonickej úlohy už nevráti. Alebo chceli do hry vrátiť Clouseaua, ale po operácii by ho hral iný herec? Pochybujem, veď práve z tohto filmu je vidno, že sa štúdio poučilo z hriechov vlastnej ponurej, temnej minulosti a rolu nepreobsadilo (viď. katastrofálny Alan Arkin), ale prišlo s novou postavou, ktorá mala Clouseaua nahradiť. Do hry vďaka tomu vstupuje zmätený, roztržitý a chaotický americký policajt, seržant Sleigh v podaní Teda Wassa. Zjavne som v menšine, priznám sa, čakal som horor, takže ma milo prekvapilo, aký dobrý výkon Wass podal. Neviem, možno by som na jeho mieste zvážil účasť v takomto projekte. Možno by mi to za tie prachy proste nestálo. Na strane druhej, Wass sa nezhovadil, šiel do toho naplno a čo je najlepšie, nesnažil sa otrocky kopírovať Sellersa, ale bol sám sebou. Mňa jeho výkon príjemne prekvapil. Vlastne mi pripadal sympatickejší, ako Sellers, ktorého Clouseau bol proste magor, rasista, xenofób a prepáčte hovädo, nalejme si čistého vína. Wass na to ide inak. Dokonca som sa pristihol pri tom, ako mu držím palce. Tvorcom sa do Kliatby Ružového pantera podarilo prehovoriť starých známych z minulosti, takže je tu ako Herbert Lom, Robert Wagner a Robert Loggia, tak David Niven, pre ktorého sa jednalo o posledný film v kariére, v tom istom roku zomrel. Druhou stranou mince je, že scenár občas príde s vtipným nápadom (čašník, nadskakovanie). Ale väčšinu času len opakuje slávne scény z minulosti, ako je autonaháňačka alebo bitka s Catom. Nesúlad panuje i v hlavnej zápletke, kde akoby sa pomiešalo naraz hneď niekoľko filmov. Takže po Clouseaovi (zase!) idú najatí zabijaci, okrem toho sa hľadá Clouseau a do toho ukradnutý diamant. Drzo to skáče medzi jednotlivými motívmi a napokon nie je ani vlk sýty, ani koza celá. Kasting je pekne nabúchaný (Roger Moore), ale keďže väčšina hercov bola vtedy mladá, mnohých možno nespoznáte (Billa Nighyho, Joea Mortona). ()

B!shop

Coz o to, obcas se u toho da zasmat, jenze tvurci si bohuzel rekli, ze staci dat do hlavni role dementa a bude to sranda. Samozrejme nebudu kecat, kdyz nekam spadne a nebo neco hodi na Dreyfuse, tak to pobavi, ale vetsinou to je docela krecovity az trapny. Coz je dany tim, ze hlavni hrdina proste nema charisma nebo Sellersovo vyraz a neumi to spravne podat. Ale zachranujou to vedlejsi postavy, sympataci Kwouk a Niven, tradicne paradni Lom a hlavne saskujici Moore v roli Clouseaua. Ve vysledku sice urazka filmu se Sellersem, ale na druhou stranu, porad docela obstojna komedie. ()

Sarkastic

Hm, tak nevím, co si mám o vzniku a vůbec filmu samotném myslet. Vykrádání, nebo úctyhodná vzpomínka? Bez Petera to postrádá skoro všechnu šťávu a humor přechozích filmů s panteří tématikou. Přirovnal bych to k dívání se na Hercula Poirota bez Davida Sucheta (a to už by prostě nebyl pravý Hercule Poirot). Ano, je sice pravda, že tu je Herbert Lom a Burt Kwouk v naprosto super rolích, ale bez Sellerse to není už to, co bývalo a on se prostě nedá nahradit! (čímž bych chtěl trochu zkritizovat Edwardse, který měl vytušit, že v nejlepším se má skončit a hlavně, že to bez Petera nemá cenu). But on the other, pokuď bych měl být objektivní a podívat se na to z pohledu diváka, který se chce prostě bavit a neměl zkušenost ani s 1 z předešlých filmů, viděl bych to asi na průměr. Z mého pohledu jsou to 2*. ()

gogo76

Jediný dôvod prečo som filmu dal šancu bola moja nevedomosť. V tv upútavke som zahliadol iba očami klipkajúceho inspektora Dreyfusa a nejak automaticky som predpokladal, že tam bude i Sellers. Prekvapko bolo, že sa neobjavil, ale ešte väčšie, kto ho nahradil. To bol katastrofálny výber. Nepochopil som prečo nevybrali niekoho, kto sa na Sellersa aspoň trochu podobá. Ten idiot, okrem toho, že je policajt a idiot, nemá s Clouseaom nič spoločné. Pobaví iba Dreyfus, nového Clouseaua je utrpenie sledovať. Nezabudnuteľnú hlášku inspektora Dreyfusa: "Mít tak deset takových jako je Clouseau, zničil bych celý svět..." , by som pozmenil na " Natočit deset takových pokračování a kinematografii srovnáme se zemí..." 40%. ()

nash. odpad!

Tristní pokus vyždímat ze zcela vyčerpaného tématu ještě nějaký ten dolar. Bezradný nejen žalostně fádním náhradníkem, ale také oundanou snahou o nekonečnou recyklaci původních Sellersových gagů. Dokonce i Lom už jen bezradně opakuje výstupy z předchozích filmů. Výsledek je pak zcela sterilní nudou bez šance pobavit a na tom nic nezmění ani Roger Moore s kbelíkem na hlavě. ()

sharky

Ale co, docela jsem se bavil. Ne, tolik jako u Selllerse, ale tak strašné to zase nebylo. Stále je tu geniální Herbert Lom ve své životní roli, kterému skvěle cuká oko. Je to o několik tříd lepší než Syn růžového pantera či Clusoe s Alanem Arkinem.Ovšem nejvíc mě dostává, že skutečného Clusoa ve filmu hraje tehdejší představitel Jamese Bonda, to je opravdu parodie. Nidke není uvedeno za jakou identitu se ve filmu vydává, ani není v titulkách. Dodnes nevím co měla znamenat ta otázka: Jste to opravdu vy? Zzdali hrál Roger Moore sám sebe nebo že by snad božského Jamese...:) ()

honajz

Blake Edwards se rozhodl vytěžit z popularity Růžového pantera ještě dva filmy, byť bez Sellerse. Už v roce 1983 se dostává do kin PROKLETÍ RŮŽOVÉHO PANTERA (CURSE OF THE PINK PANTHER, 1983). V podstatě jde o záběry, natočené již při předchozím dílu, kdy Sir Litton, jeho žena, jeho syn, Kato, Dreyfus a další jsou zpovídáni, aby Surete našlo Clouseaua, o němž tuší, že přežil. Pátráním je omylem pověřen druhý nejhorší detektiv světa – Cliffton Sleugh (v podání Teda Wasse), o němž se nakonec zjistí, že jde o vzdáleného Clouseaova bratrance. Nakonec šéfinspektora najde – a je jím nečekaně „James Bond“ Roger Moore! ()

eraserhead666

Má být podstatou komediálnosti filmu, že dost často vykrádá, ba přímo doslovně kopíruje, v sérii již použité vtipy? Jako ten film koukatelný je, dokonce i bez nějakého většího znechucení a i když jej budeme brát jako další část série (protože vlastně jen a jen na ní, na lidech a postavách, které tou sérií již prošli). Ale přesto je dost suchý a ne nějak zvlášť humorný. První růžový panter, během nějž mi koutky ani nezacukaly, natož abych se vědomě zasmál. Ocenil bych snad jen blonďatou karatistku. ()