• liquido26
  ***

  Příběh mě bavil asi posledních deset minut. Atmosféra sice nebyla špatná, ale docela mě otravovala ta snová sekvence, taky mi vůbec neseděl voiceover a herci mi nepřišli moc sympatičtí, hlavně ta jeho snoubenka hysterická (když tam na něj řvala do telefonu, tak byla fakt na facku). Tu třetí hvězdu dám za Petera Lorra, který té atmosféře přidal fakt hodně. Jo a jen tak mimochodem, řekl bych, že ten protivnej soused byl částečnou inspirací pro Neda Flanderse ze Simpsonovejch.(23.7.2010)

 • EdaS
  ****

  70% Chtělo by to víc soudržnosti a gradace, ale jinak je to vcelku povedená záležitost, kterou do noiru řadí hlavně nádherná, německým expresionismem víc než inspirovaná obrazová stránka. Co taky čekat od kameramana (Nicholas Masuraca) tak vizuálně úchvatných filmů jako Cat People, Out of the Past a dalších...(17.7.2009)

 • Bebacek
  ****

  Povedený film noir, kterému bývá upírán status 1. noiru klasického období, za nějž je obecně považován Maltézský sokol. http://filmnoirblog.blogspot.com/2010/03/stranger-on-third-floor-1940.html(8.3.2008)

 • akisha
  ****

  Má to hodinu a 4 minuty, zápletka prosťoučká a jedinej důvod, proč jsem se dívala - Peter Lorre - je tu přibližně 1-2 minuty, z čehož 1,5 minuty nemluví. Proč, bože, proč? Nicméně vzhledem ke stáří filmu tomu nemůžu upřít pár kladů. Hlavně přesvědčivá tajemná atmosféra a skvělá kamera, oba hlavní herci se taky snaží. MENŠÍ SPOILER: Potěšil mě příklon ke schizofrenii v druhé půlce a velmi příjemně by mě překvapilo, kdyby to byl oficiální závěr (vzhledem k době, kdy tohle ještě nebylo klišé číslo 318, ovšem to by bylo asi příliš odvážné.) KONEC SPOILERU. Minimálně 1* jde Peterovi, co on dokáže jedním usouženým pohledem, o tom se jiným ani nesní. Udělá to dojem, i když se v záběru zahřeje tak 5 sekund.(3.10.2012)

 • erased
  ****

  Někdo by mohl namítat, že to je pouze velká nervy drásající groteska, ale naproti tomu zde přes slabší příběh nechybí napětí a atmosféra nesrovnatelná s jakýmkoli soudobým filmem noir. A protože mi ono groteskní, jakoby němé chování herců ani při nejmenším nevadí, nemá pro mne tento film daleko od absolutního hodnocení. A i to se možná časem změní.(19.4.2010)

 • - Peter Lorre (Cizinec) ve své smlouvě dlužil společnosti RKO Pictures dva dny. Dostal roli s pár replikami, ačkoliv jeho jméno je uvedeno mezi prvními. (akisha)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace