poster

Kam se hrabe Hollywood (festivalový název)

 • Austrálie

  Not Quite Hollywood: The Wild, Untold Story of Ozploitation!

Dokumentární

Austrálie / USA, 2008, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • neoBlast
  ****

  Myslím, že už to pár let s filmem myslím vážně, i pár knih o kinematografii jsem přečetl, ale neměl jsem ani nejmenší tušení o rozsahu australského filmového průmyslu let sedmdesátých a osmdesátých. Zatímco Hollywood již zažil nástup nové spásné vlny, ta u protinožců přinesla nové úlety. Filmaři naplnily rozmanité žánrové škatulky, vznikalo všechno - od komedií, přes horory či kung-fu filmy. Dokument překrásně vzdává holt snímkům, které jsou tak obludně fascinující a zvrácené zároveň. Jsou to filmy, za něž se zřejmě vypulírovaní krajané jako Peter Weir či Baz Luhrmann stydí. Dokument si musíte zamilovat, je povrchní ale výživný a ve sto minutách stihne obsáhnout spoustu skrytých klenotů. Nemáte srdce pokud nechcete vidět tyto kousky, snímky jako Lost Weekend, Turkey Shot či Patrick (ti odvážnější z nás si je opravdu pořídí a změní tím svůj život...☺). 80 %(20.9.2013)

 • farfalla
  ****

  Svěží dokument o australských béčkových filmech 70. a 80. letech, které byly natáčeny s áčkovými ambicemi. Jenom o dvou filmech zpomenutých v dokumentu jsem předtím slyšela. Divné nápady, hrozné scény, litry krve, všehoschopní herci a bohémští režiséři. A tohle vše se dělo v období, kdy chtěla Austrálie zlepšit svůj image ve světě. A to se také svým způsobem povedlo. Spousta amerických filmů vykrádá tyto australské originály dodnes.(17.8.2014)

 • JFL
  ****

  Jako představení opomíjené kategorie australských filmů je to skvělý dokument, který chytrými střihovými sekvencemi ukázek občas dělá filmy lepšími, než opravdu byly. Tvůrcům se vedle povinného Tarantina podařilo sehnat především spoustu různorodě zaujatých australských filmařů (od herců a hereček přes režiséry, scenáristy i kameramany po producenty a marketingové specialisty) a kritiků, díky čemuž se výpovědi nenesou jen v klasickém duchu veselých historek z natáčení a poplácávání se po ramenou. V kontextu zběsilých filmů, které ti lidé tvořili, je asi nejpřínosnější se dozvědět, kteří z nich byli (doslova) zapálení nadšenci typu Brian Trenchard-Smith, despotičtí megalomani, výstřední zvrhlíci, vykoksovaná hovada či nesnesitelní čuráci.(22.9.2009)

 • kaylin
  *****

  „Kam se hrabe Hollywood“ je další skvělou ukázkou toho, jak se mají točit dokumenty o filmech, a to i o filmech, které jsou béčkového ražení. Je to točené s nadšením, jsou představeny osobnosti, které stojí za pozornost a o nichž byste se jinak nedověděli. Tohle je prostě něco, proč se vyplatí na podobné filmy podívat. Pokud nemáte rádi béčka, tady si uvědomíte, že mají něco do sebe a že byste svoje názory možná měli trochu přehodnotit. A ne jen proto, že tu uvidíte skutečně pěkná prsa.(29.12.2014)

 • Flipnic
  *****

  Naprostá bomba pro všechny příznivce starých grindhousů, explotation, ultrabéček a céček, šílených horrorů a ujetostí !!! Dokument se sice zabývá pouze Australskou kinematografií v těchto "pokleslých" oblastech, ale to vůbec nevadí ... Například já jsem si v něm našel dobrou dvacítku filmů, které jsou pro mne prostě "MUST SEE!!" a jen jsem si dělal rychle poznámky na papír, abych nevynechal jedinný flick... Pro mne jako pro příznivce žánru to bylo lepší než hodiny brouzdat po internetu, přičemž když nemáte vodítko, některé filmy stejně nikdy nenaleznete. Tento dokument vám je předkládá od let 60. a po současnost ...(11.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace