S.S.D. - Spojení nenavázáno

S.S.D.

С.С.Д.

• ruský

С.С.Д. (Страшилки советского детства)

• slovenský

Spojenie nenadviazané

• slovenský

S.S.D. - Smrť sovietskym deťom

S.S.D. (Horror Stories of a Soviet Childhood)

Horor / Thriller

Rusko, 2008, 110 min

Celkem slušná vyvražďovačka, na které mne kromě národního svérázu země původu a několika dějových zvratů nejvíc zaujalo spojení současné reality show a strašidelných historek vyprávěných na pionýrském táboře (nevím jak vy, ale já si tyhle příběhy na táboře vždycky užíval a dodnes si pamatuji pár dost podobných těm z filmu). Možná se mohlo víc tlačit na pilu co se týče brutality, ale nejvíc zamrzí trestuhodně nevyužitý potenciál Anfisy Čechové a jejích nepřehlédnutelných předností. Ani tento snímek tak nepřispěl k řešení otázky http://www.youtube.com/watch?v=iKzI-yPYJuA&feature=related , s kterou si už nějaký čas marně lámu hlavu :-) . PS: Proč zas ten neslaný nemastný český název? Originální titul je nejen dokonale výstižný, ale navíc i dobře zní.(18.5.2010)

Už za komančů byla návštěva sovětského pionýrského tábora vstupenkou na infekční oddělení, nebo minimálně akcí plnou hladu a hromadného zpěvu častušek. Opravdu vypečená odměna za sběr hadrů. Nová reality show z prostředí bývalého lágru nabízí účastníkům ještě atraktivnější program. Vlastně spíš pogrom. Svižná vybíjená, která nenadchne, ale ani nezklame.(22.3.2010)

CITÁT - Tu o koňské hlavě a autobuse s černými záclonkami znáte?...... Vítejte v show. Nevíte co dělat? Nebojte, to přijde samo. Zapněte si mikrofony a za půl hodiny začínáme. Sleduje vás padesát kamer. Deset účastníků má strávit několik týdnů v opuštěném pionýrském táboře. Ano pionýrském, jedná se totiž o Ruský film. CITÁT - To nebylo ve scénáři........... Po pravdě, nic nového na filmovém nebi, jen další bezduchá vyvražďovačka, tentokrát natočena na druhé straně než je Hollywood. Jediné co by se dalo pochválit je použití původní Ruské hudby - to byl klad. A zápor - Tma, stokrát omletý příběh a lehce zmatené finále. CITÁT - Věříte na démony?.......... Není to špatný počin, má to spád, dobrou hudbu, ale přišlo to pozdě. Filmový fanoušek viděl desítky podobných legend a tak tohle ničím nepřekvapí. CITÁT - Autobus vjel do tunelu a když vyjel byli všichni mrtví a měli usektnuté hlavy..........(16.11.2012)

Netradiční ruská reality show s krvavým překvapením uvnitř. Něco takového by potřebovali i naši slavní Velcí bratři či Vyvolení. Je dobře že se k nám začínají dostávat filmy i z této části světa a já jen doufám, že se v tom bude pokračovat. Rusové mají určitě velký potenciál, ale musí ještě vychytat spousty chyb aby se dali jejich díla označit za nezapomenutelný zážitek. Nejvíc mi vadil nevyužitý potenciál příběhu, který se zastavil někde zhruba uprostřed. K dobru jim ovšem počítám, že neprozradili vrahovu totožnost moc brzy. Určitě se na tenhle polokrvavý slasher podívám někdy v budoucnu znova.(24.3.2010)

TV show „Pioniersky tábor“ sa v Rusku teší obrovskej popularite. Po celej krajine prebieha kasting na desať „vyvolených“, ktorí sa spolu so štábom presunú do areálu uprostred lesa, s prízvučným názvom „Lesná mýtina“. V minulosti na tomto mieste za záhadných okolností prišlo brutálnym spôsobom o život niekoľko osôb. Legenda hovorí, že vtedajšie krviprelievanie mal na svedomí šialený vrah s maskou koňa. Po príchode do miesta nakrúcania si všetci súťažiaci razom uvedomia, že v tejto hre, v boji so svojimi súpermi, nepôjde o sľubovanú výhru 1 milión rubľov, ako bolo pôvodne propagované. Výhercom sa však stane ten, čo ostane na žive ako posledný. Ruský slasher na spôsob Saw či Vile. Musím povedať, že som milo prekvapený. Režisér Šmelev ma najviac potešil v poslednej polhodinke so svojim originálnym spôsobom rozuzlenia príbehu. Za pozornosť ešte stojí gore a prekvapivý záver. Ako keby to ani netočili súdruhovia zo „ZSSR“ – 65%.(14.11.2013)

• - Spoiler: Ve filmu je 14 vražd. Jedna mrtvola proto průměrně vychází na každých sedm minut děje filmu. (Dlee)

• - Film se po světě promítal pod dvěma názvy. První byl - С.С.Д Смерть Советским Детям (Smrt sovětským dětem), a druhý - С.С.Д.Самый Страшный День (Nejstrašidelnější den). (Dlee)

• - V jedné scéně se zmiňuje jméno - Valeriy Todorovsky. Todorovsky je ve skutečnosti jedním z producentů filmu. (Dlee)